مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس

فهرست مطالب

وقتی بخواهیم مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس را انجام دهیم به این نتیجه می رسیم که هر کدام ویژگی‌ها و نقاط قوت خاص خود را دارند . مزایای اصلی کوینکس و کوکوین این است که طیف وسیعی از گزینه های معاملاتی از جمله معاملات اسپات ، مارجین و معاملات فیوچرز را شامل می شوند که صرافی کوکوین علاوه بر این موارد سهام و وام نیز ارائه می دهد . با وریفای حساب کوینکس و وریفای حساب کوکوین  می توانید از این امکانات بهره ببرید . برای بیان بیشتر تفاوت صرافی کوکوین و کوینکس با تلماتو همراه باشید.

 

صرافی کوینکس CoinEx چیست؟

کوینکس یک صرافی رمزنگاری است که در سال 2017 در هنگ کنگ راه اندازی شد. این پلتفرم به یک بازیکن برجسته در بخش خود تبدیل شده است . از نظر نقدینگی، کوینکس در بین 100 صرافی برتر دنیا قرار دارد. بیش از 28 میلیون دلار حجم معاملات روزانه تا جولای 2022 داشته است . پشتیبانی نزدیک به 600 آلتکوین را دارد .

در طول سال های فعالیت خود توانسته مجموعه‌ای قوی از ویژگی‌ها را توسعه بدهد و باعث شده این صرافی به یک پلتفرم قوی برای معاملات ارزهای دیجیتال و دیگر فعالیت های ارزی تبدیل بشود. در CoinEx امکان معامله ارزهای دیجیتال متعددی همچون NFT و توکن‌های GameFi وجود دارد. همچنین معاملات فیوچرز و معاملات مارجین  نیز در این صرافی  قابل اجرا است

در صرافی کوینکس می توانید از طریق ایردراپ  و موارد دیگر کسب سود بکنید . در این صرافی با طریق بازاریابی خودکار درامد بیشتری بدست بیاورید. در سریعترین زمان ممکن تعویض توکن انجام بدهید . با کمک این سرویس ها  Guardian، MoonPay، Advcash، Banxa و Mercuryo ارزدیجیتال را با ارزهای فیات خریداری نمایید. صرافی کوینکس از حدود 60 ارز فیات پشتیبانی دارد.

 

صرافی کوینکس

 

صرافی کوکوین KuCoin چیست؟

در ادامه بحث مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس به معرفی صرافی کوکوین می رسیم . کوکوین یک صرافی رمزنگاری است که در سال 2017 در هنگ کنگ تاسیس شد. اکنون دفتر مرکزی مبادلاتی آن در سیشل ،کوچک‌ترین کشور قاره آفریقا است که پایتخت آن ویکتوریا است ، قرار دارد. KuCoin یکی از موفق ترین پلتفرم های معاملاتی است که بیش از 700 ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند. از جولای 2022، حجم معاملات روزانه نزدیک به 1 میلیارد دلار داشته است . کوکوین از معاملات فیوچرز، معاملات مارجین، دروازه فیات به کریپتو، وام‌دهی کریپتو، سهامداری، میز OTC، معاملات NFT و غیره پشتیبانی دارد.

در میان روش‌های پرداخت، از کارت‌های بانکی، حواله‌های سیمی، نقل و انتقالات Banxa، Simplex، BTC Direct و مبادله فیات با ارز دیجیتال از طریق پلتفرم P2P همچنین پشتیبانی می‌کند. این صرافی ربات‌های معاملاتی دارد و این ربات ها به کاربران KuCoin اجازه می‌دهد بدون دخالت خود کاربر درآمد کسب کنند و از حداکثر بازارها استفاده نمایند.

 

صرافی کوکوین

 

مقایسه حجم معاملاتی 24 ساعته صرافی کوکوین و کوینکس

هر دو صرافی بیش از 500 ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند که حجم معاملات کوینکس CoinEx در این بین $32,272,559.03 در طول 24 دارد . این صرافی دارای 205 جفت معاملاتی است و  در این صرافی معاملات فیات و معاملات مارجین نیز در دسترس است. حجم معاملات کوکوین KuCoin در طول 24 ساعت $762,888,770  می باشد . این صرافی دارای 445 جفت معاملاتی ارزی است و معاملات فیات و معاملات مارجین پشتبانی می کند. لطفاً توجه داشته باشید ، تعداد بیشتر جفت‌های معاملاتی موجود فرصت‌های معاملاتی بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما ممکن است در عین حال امکان به وجود آمدن نقص های فنی نیز است و اگر از نقدینگی صحبت کنیم، باید بپذیریم که کوکوین سه برابر بیشتر از کوینکس دارایی دارد و این بدان معناست که در KuCoin، شانس بیشتری دارید که تراکنش‌های شما سریعا و با قیمتی که انتظار دارید انجام شود.

 

مطالب پیشنهادی : آموزش ساخت api key صرافی کوکوین

 

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس از نظر میزان کارمزدها

اگر در مورد مقایسه میزان کارمزد معاملات صرافی کوکوین و کوینکس صحبت کنیم، باید بگویم KuCoin انتخاب بهتری است . سطح شروع کمیسیون در این دو صرافی یکسان نیست در صرافی KuCoin، شما با پرداخت 0.1٪ به ازای هر تراکنش شروع به کار می کنید در حالی که صرافی CoinEx ، برای هر معامله 0.2% کارمزد دریافت می شود. میزان کارمزد صرافی کوکوین یکی از بهترین ها گزینه ها در صنعت ارز دیجیتال است. در مورد کارمزد برداشت، صرافی کوینکس کارمزد کمتری نسبت به کوکوین دریافت می کند. در مورد بیت کوین، با کارمزد 0.0005 BTC شارژ را انجام می دهد. که این یک کارمزد معمول برداشت BTC برای صرافی متمرکز می باشد . در مورد صرافی کوینکس کارمزد 0.00019 BTC از شما دریافت می‌شود که بسیار دموکراتیک‌تر است.

برای معاملات اسپات ، کوینکس کارمزد سازنده و گیرنده 0.2 % را دریافت می کند که کاملاً منطقی است. با این حال، کاربران می توانند با سیو توکن های CET، هزینه های خود را بیشتر کاهش دهند. به عنوان مثال، کسانی که بیش از 1000 توکن CET دارند می توانند از هزینه سازنده و گیرنده فقط 0.18٪ برخوردار شوند.

برای مقایسه میزان کارمزد در معاملات فیوچرز صرافی کوینکس باید گفت ، کوینکس کارمزد سازنده فقط 0.03٪ و کارمزد گیرنده 0.05٪ را دریافت می کند. این نرخ ها بسیار رقابتی هستند و کوینکس را به انتخابی جذاب برای کسانی که به دنبال معاملات فیوچرز هستند تبدیل می کند. کوکوین کارمزد سازنده و گیرنده کمتری نسبت به کوینکس دریافت می‌کند که برای سازندگان و گیرندگان با کارمزدهای حتی پایین‌تر برای دارندگان توکن KCS تنها از 0.1% شروع می‌شود.زمانی که شما که حداقل 1000 توکن KCS در اختیار داشته باشند، می توانند از کارمزد  0.09٪ برخوردار شوید. برای معاملات فیوچرز ، Kucoin کارمزد سازنده 0.02٪ و کارمزد گیرنده 0.06٪ را دریافت می کند.

 

مقایسه صرافی کوکوین و بایننس از نظر کارمزد

 

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس از نظر امنیت

برای مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس از نظر امنیت باید گفت که هر دو صرافی کار زیادی برای محافظت از وجوه کاربران انجام می دهند. با این حال، در مورد صرافی KuCoin، این تلاش ها کافی نبوده است چرا که در سال 2020، 280 میلیون دلار BTC و ETH از کیف پول ها صرافی به سرقت رفت، این حادثه به طور جدی به اعتبار صرافی KuCoin آسیب رساند .

 

مطالب پیشنهادی:آموزش ارتباط با پشتیبانی آنلاین صرافی کوکوین

 

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس از نظر میزان دسترسی در سطح جهانی

صرافی کوینکس و کوکوین هر دو در سطح جهانی در دسترس هستند. این یک خبرعالی برای کاربرانی به حساب می آید چون در بسیاری از کشورها ، از جمله ایالات متحده آمریکا و مناطق تحریم شده ، نمی توانند به بسیاری از صرافی های پیشرو  در زمینه ارز دیجیتال دسترسی داشته باشند . این یک واقعیت است زیرا که شما می‌توانید هر کجا که ساکن هستید از CoinEx و KuCoin استفاده کنید و  این صرافی‌ها شما را به بازیگران قوی صنعت کریپتو در سراسر جهان تبدیل خواهد کرد .

 

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس از نظر میزان دسترسی در سطح جهانی

 

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس از نظر ثبت نام و وریفای حساب کاربری

اگر به دنبال یک فرآیند ثبت نام سریع و آسان هستید، کوینکس و کوکوین هر دو گزینه های عالی در این مورد هستند. تفاوت صرافی کوکوین و کوینکس از نظر ثبت نام به این صورت است که ثبت نام در کوینکس کمتر از 30 ثانیه طول می کشد و فقط به ایمیل و رمز عبور شما نیاز دارد و برای ثبت نام اولیه در کوکوین نیز تنها یک ایمیل معتبر و رمزعبور لازم است.  چنانچه می‌خواهید محدودیت‌ برداشت ، نداشته باشید و به سطح معاملاتی بالاتری دسترسی پیدا کنید ، باید فرآیند KYC را در هر دو صرافی انجام دهید . برای وریفای کوینکس، اطلاعات شخصی، آپلود یک کارت شناسایی معتبر و گرفتن عکس سلفی نیاز خواهد شد. سپس تیم Coinex حداکثر 1 تا 3 روز کاری تأیید حساب شما را انجام خواهند داد . فرآیند وریفای Kucoin، تا ۲ تا ۳ روز کاری طول می کشد و اطلاعاتی شخصی ، یک شناسه دولتی معتبر و یک عکس سلفی از شما خواسته خواهد شد.

کوینکس و کوکوین هر دو احراز هویت را برای کسانی که مایل به دسترسی به سطح بالاتری از معاملات هستند و یا ویژگی‌های اضافی می خواهند، در دسترس قرار داده است ، با این حال کاربر با ثبت نام عادی نیز می‌تواند ارزهای رمزنگاری شده را واریز و بدون احراز هویت ، انجام معاملات خود را در هر دو صرافی آغاز کند.

 

ثبت نام کوینکس

ثبت نام کوکوین

 

مقایسه محصولات و خدمات صرافی کوینکس با کوکوین

با حرکت به سمت محصولات و ویژگی‌ها و مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس در این مورد باید گفت که ، کوینکس معاملات اسپات را برای بیش از 600 ارز دیجیتال، معاملات مارجین با حداکثر 10 برابر اهرم و معاملات فیوچرز را با سودهای مستقر در استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. از نظر اهرم، CoinEx Inverse از چندین اهرم قابل تنظیم استفاده می کند که از 3X تا 100X را شامل می شود.

کوینکس همچنین ربات‌های معاملاتی را ارائه نمود است که کاربران می‌توانند از دارایی‌های دیجیتال خود با وام دادن آن‌ها به دیگران درآمد کسب کنند. از نظر نقدینگی، کوینکس با حجم معاملات روزانه بین 25 تا 75 میلیون دلار در بین 20 صرافی برتر قرار ندارد . تجربه کاربری در کوینکس کاملاً خوب و راحت است .

کوکوین معاملات اولیه اسپات و مارجین را برای بیش از 700 ارز دیجیتال و آلتکوین، معاملات فیوچرز، توکن های اهرمی و ربات های معاملاتی ارائه می دهد. از نظر نقدینگی، کوکوین اغلب با حجم معاملات روزانه در محدوده 600 تا 900 میلیون دلار در بین 10 صرافی برتر قرار گرفته است . حداکثر اهرمی که کاربران می توانند در کوکوین بگیرند 100 برابر و از نظر اهرم مارجین 10 برابر است . کوکوین همچنین خدمات مالی مانند وام را ارائه میدهد و به کاربران این امکان داده می شود تا از دارایی‌های دیجیتال و فرصت‌های سهام خود سود کسب کنند.

کوکوین همچنین با معرفی بازار NFT به نام Windvave که در آن کاربران می توانند NFT های محبوب را خریداری و بفروشند. تجربه کاربری در کوکوین به طور کلی با طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال و محصولاتی است که به راحتی قابل بررسی کردن می باشند ، بسیار خوب خواهد بود.

 

مقایسه محصولات و خدمات کوینکس با کوکوین

 

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس از نظر روش‌های واریز

با مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس به این مورد میرسید که اگر چنانچه به دنبال صرافی هستید که از سپرده های فیات پشتیبانی کند، کوینکس گزینه مناسب برای شما نخواهد بود . متأسفانه ، کوینکس از فیات حمایت نمی کند و اگر شما می‌خواهید ارزهای دیجیتال را در کوینکس خریداری کنید ، باید از ارائه دهندگان ثانویه مانند Banxa، Mercuryo، MoonPay و Advcash اقدام نمایید . به این نکته توجه کنید که کارمزد خرید ارزهای دیجیتال از طریق ارائه دهندگان ثانویه می‌تواند بسیار زیاد باشد و این کارمزد ها بین ۳ تا ۸ درصد متغیر است .

اگر دنبال صرافی هستید که از سپرده فیات نیز پشتیبانی کند ، کوکوین مورد مناسبی برای شما خواهد بود . صرافی کوکوین از سپرده گذاری ارزهای فیات برای 28 ارز مختلف مانند EUR، AUD، CHF، GBP، RUB و SEK پشتیبانی دارد . به این نکته توجه کنید که  که تقریباً تمام گزینه‌های واریز فیات در کوکوین با ویزا  و مسترکارت هستند یعنی اگر با ویزا و مسترکارت واریز انجام می دهید ، 3.8 درصد کارمزد از شما دریافت می شود . کوکوین همچنین از سپرده های فیات کم هزینه برای یورو با انتقال بانکی (1 یورو) یا صفر درصد کارمزد ادوکش نیز  پشتیبانی دارد.

 

مقایسه روش وازیز در کوکوین و کوینکس

 

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس از نظر روش های برداشت

تفاوت صرافی کوکوین و کوینکس در شیوه برداشت چنین می توان عنوان کرد که ، در صرافی کوینکس فقط شما می توانید ارزهای دیجیتال را برداشت کنید، بنابراین اگر کاربری بخواهد ارزهای فیات خود را از این پلتفرم خارج کند دچار مشکل خواهد شد. برای حل این موضوع کاربر صرافی کوینکس می تواند ارزهای دیجیتال خود را با کارمزدهای مختلف که بسته به بلاکچینی که استفاده می کند ، برداشت انجام دهد.

اگر بخواهیم با مثالی عنوان کنیم به این صورت خواهد بود که کاربرانی که می خواهند برداشت بیت کوین داشته باشند باید کارمزدی معادل 0.00014 BTC بپردازند و برای برداشت اتریوم 0.003 ETH و 0.01 SOL برای Solana است. صرافی کوکوین برداشت ارزهای فیات مثل یورو را با استفاده از SEPA برای کاربران فراهم کرده است . با این روش کارمزدی معادل 5 یورو از کاربر کسر می شود. کارمزد دریافتی در مورد ارزهای دیجیتال در صرافی کوکوین برای بیت کوین 0.001 BTCبرای اتریوم 0.01 ETH و 0.01 SOL  برای Solana است

 

مقایسه روش برداشت صرافی کوکوین و کوینکس

 

مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس از نظر پشتیبانی

تفاوت صرافی کوکوین و کوینکس را می توان از نظر پشتیبانی که از کاربران دارند بیان کرد . صرافی کوکوین دارای مرکز پشتیبانی است که می توانید هرگونه سوالی داشتید از انها بپرسید و همچنین چت آنلاین 24 ساعته دارند که پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران می باشد. این صرافی سرعت خوب و قابل قبولی در پاسخگویی به کاربران دارد. در مورد صرافی کوینکس ، مرکز راهنمای برای حل مشکلات کاربران راه اندازی کرده است که کاربران با سرچ مسائل و سوالات خود در بین آنها باید به راه حل مشکلات خود برسد که این مورد از معایب بزرگ صرافی کوینکس می باشد که پشتیبانی انلاین و 24 ساعته از کاربران خود ندارد درحلی که اکثر صرافی های بزرگ این خدمات را ارائه می دهند.

 

مطالب پیشنهادی : آموزش واریز و برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوکوین kucoin

 

کلام آخر

با بیان تفاوت صرافی کوکوین و کوینکس ، کوکوین از نظر اکثر پارامترها بهتر از کوینکس عمل کرده است. کارمزدهای معاملاتی کمتری را دریافت می کند و نقدینگی قابل توجهی دارد. این موارد کوکوین را به یک پلتفرم راحت تری برای تجارت تبدیل کرده است . ازطرف دیگر، صرافی کوینکس تا بحال مورد هجوم هکرها قرار نگرفته است . احتمالاً تیم توسعه دهنده CoinEx طرح های بهتری در مورد نحوه حافظت از حساب ها دارد. ایمنی یکی از موارد بسیار مهم در تجارت کریپتو است. یکی دیگر از مزیت های جزئی صرافی CoinEx هزینه های کمتر برداشت BTC است. احتمالا کوکوین مشکل امنیتی را در چند سال آینده حل خواهد کرد چرا که شانس خوبی برای حفظ موقعیت بالاتر خود در مقایسه با کوینکس دارد.

منبع :cryptogeek.info


سوالات متداول 

1. آیا امکان فعالیت کاربران ایرانی در صرافی کوکوین و کوینکس وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد و تعداد کاربران ایرانی زیادی در این دو صرافی در حال ترید می باشند.

2. صرافی کوکوین یا کوینکس کدام یک را برای معامله انتخاب کنیم؟

هر فرد با توجه به نیازهای خود و مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس یکی از این دو را در جهت انجام تریدهای خود انتخاب می کند

3. آیا کوینکس بهتر از کوکوین است؟

با بیان تفاوت صرافی کوکوین و کوینکس و با بررسی هر کدام از ویژگی های این صرافی ها برای ما روشن می شود که کوکوین نسبت به کوینکس برتری دارد .


خدمات مشابه سایت تلماتو