آموزش ساخت api key صرافی کوکوین

آموزش ساخت API در صرافی کوکوین

فهرست مطالب

برای هر معامله گر و سرمایه گذار ارز دیجیتال ، امنیت ، همیشه باید اولویت شماره یک آنها باشد. برای معاملات اتومات و پیگیری نمونه کارها استفاده از کلیدهای API ایده خیلی خوبی است ولی باید اطمنان حاصل کنید که به شیوه ایمن از  api key کوکوین استفاده می کنید . زمانی که شما میخواهید از یک پلتفرم معاملاتی استفاده نمایید ، علاوه بر در دسترس بودن و پشتیبانی از طیف وسیعی از محصولات تجاری و مبادلات قابل اعتماد ، حتما امنیت api key  آن را نیز در نظر داشته باشید . از آنجایی که امنیت کاربر اولویت اصلی برای صرافی کوکوین است ،ما در تیم تلماتو آماده ارائه وریفای صرافی کوکوین به شما عزیزان هستیم تا از امکانات، صرافی کوکوین api استفاده لازم را ببرید. 

 

وریفای کوکوین

 

کلید API چیست؟

واسطه نرم افزاری که اشترک گذاری اطلاعات را بین دو یا چند برنامه امکان پذیر می کند و به عنوان رابط برنامه نویسی یا API شناخته می شود. جهت دسترسی برنامه های خاص به داده های کاربر از کلید های رابط برنامه نویسی api key استفاده می شود تا از طرف کاربر بتوانند عمل کنند . api key کوکوین زنجیره ای از کد ها است که برای ارزیابی اینکه چه فردی و چگونه از آن استفاده می کند ، بکار می رود . کلید عمومی و خصوصی حساب شما دو جزئ حیاتی برای کلیدهای API هستند.

این برنامه اگر درخواستی برای دسترسی به حساب معامله گر ارائه شده باشد ، امضا می کند. با انجام این کار، اپلیکشن به صرافی اعلام می کند که اجازه دسترسی به حساب صرافی معامله گر را دارد. اگر شما api key کوکوین خودتان را ایمن نکرده باشید امکان دارد مورد حملات فیشینگ و دیگر سو استفاده ها قرار بگیرید و سرمایه خودتون رو از دست بدهید . در ادامه بیشتر در مورد سو  استفاده های رایج از APIها صحبت می کنیم.

 صرافی کوکوین کمپینی به نام  “قبل از سرمایه گذاری فکر کنید” راه انداخته است . گام اول این صرافی آموزش امنیت برای کاربران است . پیش از سرمایه گذاری در هر پروژه ای رمزنگاری ، هوشیار باشید ، از کلاهبرداری ها آگاه باشید ، تحقیقات وسیع انجام دهید و در موقع معامله بر روی امنیت معامله توجه و تاکید زیادی داشته باشید.

 

آموزش ساخت API صرافی کوکوین

 

چرا صرافی های ارز های دیجیتال از کلیدهای API استفاده می کنند

این برنامه کاربردی نرم افزاری ، از یک api key  ، کلمه عبوری API و عبارت مخفی API تشکیل شده است . برای ورود ، بصورت یک سیستم پیچیده با رمز عبور خاص عمل می کند و با api key کوکوین و نرم افزاری که شما انتخاب کردید، برای تبادلات تجاری و یا کیف پول شما قادر خواهد بود ” ارتباط ” برقرار کند . زمانی که معامله گر میخواهد به حساب خود دسترسی داشته باشد ، API از یک کلید مخفی برای انجام درخواست ها استفاده می کند. با این کار ، اپلیکیشن به صرافی اعلام می کند که مجاز است به حساب صرافی معامله گران دسترسی داشته باشد و api key مجوز انجام فعالیت را داده است .

با رشد بازار ارزهای دیجیتال، شرکت‌ها ، ابزارها و خدمات بیشتری را برای کمک به کاربران رمزارز ارائه می‌کنند تا بیشترین بهره را از معاملات خود ببرند . متخصصان حوزه تجارت می توانند بدون ورود به صرافی ارزهای دیجیتال با استفاده از کلیدهای ای پی آی که به صورت اتومات به حساب صرافی آنها دسترسی دارند، سفارشات را انجام دهند.

معامله‌گران ارزهای دیجیتال اغلب از پلتفرم‌های ثانویه برای انجام معاملات خود به صورت اتومات برای مدیریت دارایی‌های خود ، اجرای آربیتراژ ، ذخیره اطلاعات اکانت و به کارگیری دیگر تکنیک‌های معاملاتی پیچیده استفاده می‌کنند. توجه به این نکته مهم است که هر صرافی ارز دیجیتال ، api key کوکوین مجزایی دارد که به کاربران اجازه می دهد حساب های خود را به روش های گوناگونی مدیریت کنند . ثبت سفارش ، جمع‌آوری داده‌های اکانت و دسترسی به اطلاعات بازار ، برخی از خصوصیات معمول API Exchange هستند.

 

مطالب پیشنهادی : مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس

 

آموزش روش دریافت کلید API Exchange در صرافی کوکوین

با انجام مراحل زیر شما می توانید کلید API Exchange خودتون رو در صرافی کوکوین فعال کنید. برای دریافت ای پی ای حتما باید وریفای کوکوین را انجام دهید. 

مرحله اول: نحوه ساخت api کوکوین به این گونه است که در وهله اول ، وارد حساب کاربریتان در صرافی کوکوین شوید و سپس روی آواتار خود در گوشه سمت راست بالا صفحه کلیک کنید و منوی کشوی برای شما ظاهر خواهد شد . در این قسمت روی عبارت ” API Management ” کلیک کنید.

 

آموزش ساخت API صرافی کوکوین

 

مرحله دوم : با ورود به صفحه مدیریت ای پی آی ، روی عبارت  Create API کلیک کنید و به این صفحه باز شده برود.

 

آموزش ساخت API صرافی کوکوین

 

مرحله سوم :  شما می توانید روی هرکدام از عبارت های API Trading یا Link Third-Party Applications کلیک نمایید و در برگه باز شده نام API و کلمه عبوری API را وارد کنید.

 

آموزش ساخت API صرافی کوکوین

 

مرحله چهارم:  اگر بخواهید به سرویس دیگر پیوند دهید ، نام برنامه را دراین قسمت انتخاب و ثبت کنید.

 

آموزش ساخت API صرافی کوکوین

 

مرحله پنجم : در مرحله نام API ، عبارت عبوری خود را وارد و مجوزهای ای پی آی را انتخاب کنید. به این نکته توجه کنید که فرد دیگری بغیر خودتان به دلایل امنیتی قادر به برداشت نخواهد بود.

مرحله ششم : رمز عبور تجاری و کد تاییدی که از طریق ایمیل برای شما فرستاده شده و همچنین کد تایید Google که برای شما ایجاد شده را در این مرحله وارد کنید و برای تکمیل مراحلی که انجام دادید روی عبارت Confirm  کلیک کنید.

 

آموزش ساخت API صرافی کوکوین

 

آیا  API ها قابل سرقت هستند

اخیرا ، به نظر میرسد تعداد پیشنهادهای تجاری برای api key کوکوین مبادله ارزها دیجیتال که توسط هکرها دزدیده شده اند، در حال افزایش است. این کلیدهای ای پی آی که دزدیده شده اند بر روی برنامه های تجاری ارز دیجیتال توسط مجرمان سایبری استفاده می شوند تا به آسانی حساب قربانیان خود را در تمام صرافی های اصلی ارز دیجیتال را خالی کنند. در حالت بدتر ، این مجرمان می توانند تنظیمات ” trade-only “روی api key کوکوین را حذف کنند و از حساب کاربران بدون به دست آوردن اعتبار حساب و حقوق برداشت آنها ، دارایشان را سرقت کنند .

بنابراین افشا یا به سرقت رفتن کلید های ای پی آی توسط هکرها عواقب فاجعه باری به همراه دارد . با این حال اگر api key صرافی کوکوین شما به سرقت برود به سادگی نباید بتوانند ارز دیجیتال شما را به کیف پول خود منتقل کند. چرا که صرافی های ارز دیجیتال به طور پیش فرض مجوزهای برداشت API را غیر فعال می کنند.

به طور متداول ، صرافی های ارز دیجیتال به معامله گران به سه نوع مختلف مجوز API دسترسی می دهند:

1.مجوز داده ها : این نوع مجوز ها ، API را قادر می کند تا اطلاعات را از حساب صرافی شما بخوانند مثل سفارش های باز ، موجودی ، تاریخچه تجارت ، و این کار بدون هیچ گونه تاثیری روی حساب شما انجام خواهد شد.

2.مجوز تجاری : با این مجوزها API خواهند توانست تا معاملات را از طرف شما انجام دهند مانند انجام سفارشات باز و بسته  .

3.مجوز برداشت : با این مجوز API ها ، ارز دیجیتال را از حساب صرافی شما خارج کرده و بجای دیگری ارسال می کنند . این مجوز به یک app این امکان را می دهد بدون رضایت شما ، دارای شما را به کیف پول دیگری منتقل کند.

نکته: حتما قبل از دادن ای پی آی صرافی کوکوین حساب خود به دیگران مطمن باشید که چه مقدار به آنها دسترسی می دهید. 

 

ای پی آی

 

متداول ترین موارد سوء استفاده از API ها چیست

به طور پیش فرض ، صرافی های ارز دیجیتال قابلیت برداشت را به دلایل امنیتی غیرفعال می کنند. با این وجود معامله گران فیک نیازی به برداشت مستقیم ندارند. آنها به راحتی می توانند با ربات های که توسط خود مجرمان ایجاد شده است ، دارای ها مبادله کننده را در حالی که طرف قربانی از این مبادله خبری ندارد ، برداشت کنند.

روش دیگری که اغلب سارقان برای استفاده از api key دست به سرقت میزنند ، افزایش قیمت است . در این تکنیک کوین های ارزان با حجم معاملات کم را میخرند تا به طور موقت باعث افزایش قیمت آنها شوند سپس آنها را با قیمت گزاف به قربانیان خود میفروشند . پیش از برداشت از حساب قربانی ، مجرمان عملیات خود را با واریز یک ارز دیجیتال ارزان و غیر محبوب به حساب واسطه خود شروع می کنند و از همان حساب واسطه موقع فروش ارز که بصورت غیرواقعی افزایش قیمت داده اند با قیمت بالا به قربانی میفروشند.

حجم معاملات و قیمت ارز بعد از انجام سفارشات به وضیعت عادی بر میگردد و قربانی خود را با مجموعه ای از ارزهای بی ارزش رو به رو می بیند . در آخر مجرمان سایبری می توانند اعتبار ای پی آی شخص را با روش های مختلفی بدون نیاز به بدافزارها بدست بیاورند . روش های که این مجرمان می توانند با استفاده از آنها اعتبار API شما دست پیدا کنند ،سرچ در منابع کدهای عمومی و فایل های موجود در محیط وب و کلیدهای خصوصی لو رفته است . منابع عمومی مثل گیت هاب GitHub ، به دلیل داشتن صدها هزار فایل در معرض خطر و همچنین کلیدهای ای پی آی منابع خوشایندی برای هکرها می باشد.

 

[irp posts=”27626″ ]

 

چگونه از کلیدهای API Exchange خود محافظت کنیم

روش های زیادی برای محافظت خود در برابر سوء استفاده کنندگان از API وجود دارد ، ما دراینجا این روش ها را به سه گروه مختلف تقسیم کرده ایم.

 

آدرس آی پی

1. اگر یک کلید API را به یک آدرس IP اتصال دهید ، درصد حفاظتی شما از دارایتان چند برابر خواهد شد چرا که فقط درخواست های با منابع تایید شده می تواند به ای پی آی شما دسترسی داشته باشد.

2. در قدم بعد IPv6 را در لیست سفید قرار بدهید . IPv6 امنیت و سازگاری بهتری در مقایسه با IPv4 دارد . شما با محدود کردن دسترسی به حساب خود فقط به آدرس های IPv6 که قابل اعتماد هستند از دارای خودتون محافظت کنید.

3. زمانی که به فردی با IP قابل اعتماد و ثابت متصل میشوید ، نظارت بر رفتار آنها آسان خواهد بود . این کار هرگونه رفتار و تلاش مشکوک برای ورود به سیستم شما را آشکار خواهد کرد.

 

API

 

کدها

1. کد تایید ایمیلی که برای شما فرستاده می شود را نگهداری کنید چرا که این یک نوع تایید هویت است و از اشتراگذاری آن با دیگران خوداری کنید تا امنیت حساب شما بخطر نیفتد و دریچه ای برای دسترسی ناخواسته و احتمالی برای سرقت کلیدهای API باز نکند.

2. کد بازیابی 2FA در فایل و در مکانی امن نگهداری کنید . این کد 2FA می تواند کمک زیادی به شما بکند تا دوباره به حسابتان دسترسی داشته باشید.

3. کدهای که از طریق اس ام اس برای شما فرستاده شده ، خصوصی هستن آنها را نگه داری کنید و در اختیار بقیه قرار ندهید و از این طریق کلیدهای API بخطر نیندازید.

4. کد ضدحمله فیشنگ حتما باید فعال باشد تا یک لایه امنیتی به حساب شما اضافه کند . این کد عبور تجاری برای افزایش امنیت همه جانبه برای شما عمل خواهد کرد.

5. هیچ موقع کدهای 2FA خود را با هیچ فردی حتی کارکنان کوکوین به اشتراک نگذارید. این کدها نباید برای کسی افشا شود . همیشه برای محافظت از حساب و دارای خود این کد را مخفی نگه دارید.

 

تنظیمات کلیدهای API

1. کلیدهای API خود را در پلتفرم های شخص دیگر که قابل اعتماد نیست به اشتراک نگذارید . با این کار دارای شما در معرض کلاهبرداری قرار خواهد گرفت . برای امنیت کلیدهای ای پی آی آنها را فقط در پلتفرم های مطمئن و قابل اعتماد وارد کنید.

2. زمان دادن مجوزها برای api key کوکوین ، حتما سطح دسترسی را مناسب انتخاب کنید . با اجرای این کار ، پلتفرم ها و کدهای معاملاتی نامعتبر از دسترسی بی مورد به دارای شما جلوگیری خواهد شد.

3. اگر برای شما مقدور است ، api key کوکوین را مدام ایجاد کنید . برای این کار باید کلیدهای ای پی آی موجود را حذف و ای پی آی جدید بسازید. ساخت و حذف کلیدهای API در موقع استفاده از پلتفرم کار ساده ای است. کلیدهای API خودتون را بر اساس برنامه زمانی مشخصی بچرخانید بعضی سیستم ها باید هر 30 تا 90 روز رمز عبور باید تغییر دهید.

 

ای پی آی

 

کلام آخر 

ارتباط و اشتراک گذاری داده ها را بین پلتفرم ها و برنامه ها با api key امکان پذیر می شود بنابراین بسیار مهم هستند و باید از آنها نیز محافظت شود چرا که امکان دارد برای دسترسی به اموال و اطلاعلت شخصی شما مورد سوئ استفاده قرار بگیرند. امیدواریم با این مقاله بینش شما را در مورد مفهوم api key و روش های محافظتی از آنها و داده ها و سرمایه هایتان بالا برده باشیم. فقط با درک کارکرد کلیدهای API و همینطور بهترین شیوه مراقبت از آنها می توانید خطرات و ضررهای سرمایه خود را به حداقل ممکن برسانید. همیشه در این مورارد با اخبار و مقاله های مختلف به روز باشید و از کدهای مختلف خودتان مراقبت کنید .

 

[irp posts=”27488″ ]

 

منبع :

https://www.kucoin.com/blog/top-api-key-security-tips-you-should-know-for-crypto-trading


سوالات متداول

1. ای پی آی در چه صرافی های دیگری وجود دارد؟ 

این رابط کاربری تقریبا در اکثر صرافی ها وجود دارد از جمله صرافی بایننس. شما می توانید برای این منظور مقاله فعال سازی api در بایننس را مطالعه نمایید.


:idea: اکانت آپورک

:idea: وریفای کوین بیس

:idea: وریفای بایننس


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *