آموزش 5 روش های ارسال پول به خارج از کشور

ارسال پول به خارج از کشور

فهرست مطالب

در دنیای امروز، شرکت ها و فعالان در زمینه های ارسال پول به خارج از کشور دو دسته هستند ، فعالان در زمینه پرداخت های ارزی و سرویس های انتقال ارزی ، که  فعالیت هر دو این دسته ها در ایران بصورت عادی ، بخاطر وجود تحریم ها امکان پذیر نمی باشد . ولی افراد زیادی نیازمند جابجایی و انتقال پول به خارج از کشور هستند از جمله شرکت های دولتی و خصوصی ، تاجران ، دانشجویان که برای ادامه تحصیل به دانشگاه های خارج از کشور رفتند و همچنین کسانی که مهاجرت کردند و فریلنسرها . بنابراین این افراد دنبال پیدا کردن بهترین راه حل برای انتقال پول می باشند ولی فرآیند ارسال پول به خارج از کشور با سخت های همراه است که می توان به کارمزد زیاد صرافی ها و کمبود پلتفرم های معتبر و ایمنی اشاره کرد ولی با سرویس های پرداختی همچون حساب پرفکت مانی ، ترانسفر وایز ، اسکریل و  وب مانی برای انتقال پول به خارج از ایران وجود دارند که می توانند نیاز شما را برطرف کنند . ما در این مقاله راه های انتقال پول به خارج از کشور با  حواله بانکی و روش های پرداخت بین المللی و انتقال ارزهای دیجیتال برای شما ارائه خواهیم کرد .

 

مراحل انتقال پول به خارج از ایران 

برای اینکه بتوانید روش انتقال پول به خارج از کشور مناسبی را انتخاب نمایید به نکات زیر توجه کنید

  • سرعت ارسال : اگر ارسال فوری وجه را خواهان باشید باید سرویسی را انتخاب کنید که سرعت بالای در ارسال داشته باشد.
  • انتقال مبالغ بالا : اگر قصد ارسال مبالغ بالا را دارید باید از روش انتقالی استفاده کنید که سقف بیشتری برای ارسال داشته باشد.
  • کشور مقصد: پیش از ارسال حتما بررسی کنید سرویس پرداختی که انتخاب می کنید آیا در کشور مقصد پشتیبانی می شود یا نه.
  • میزان کارمزدها: هنگام انتخاب روش ارسال پول به خارج از کشور ، حتما هزینه های دریافتی را نیز بررسی کنید . کارمزدها بسته به روشی که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود.
  • دریافت پول به صورت نقدی: اگر دریافت کننده پول ، نیاز به داشتن وجه نقد دارد ، باید روش پرداختی را انتخاب کنید که دارای گزینه ارسال و دریافت نقدی بین المللی هستند.

 

بعد از انتخاب روش پرداختی ، باید اطلاعات گیرنده را به سرویس انتقال پول که انتخاب کرده اید بدهید. اطلاعاتی که باید ارائه کنید شامل  شماره حساب بانکی ، نام گیرنده ، نوع ارز ، میزان مبلغ ارسالی و.. خواهد بود . این نکته را مدنظر داشته باشید که باید هزینه ارسال وخدمات را در نظر داشته باشید چرا که برخی از سرویس های انتقال پول به خارج از کشور هزینه های خدمات خودشان را از کل مبلغی که ارسال می‌کنید کسر می کنند.

هنگامی‌که مبلغ انتقال تعیین‌شده را ارسال کردید، ممکن است تراکنش و تحویل وجه به‌حساب گیرنده از چند دقیقه تا چند روز طول بکشد. همچنین لازم به ذکر است، اگر در حال انتقال پول برای تحویل نقدی هستید، مطمئن شوید که گیرنده از زمان و مکان تحویل پول مطلع باشد. برای اطمینان از انتقال پردازش، تاریخچه حساب خود را چک کنید تا از انتقال مطمئن شوید. در صورت مشاهده‌ی هرگونه اختلاف، هزینه‌های اضافی که با توجه به سامانه‌ی انتقال‌دهنده، ممکن است کسر شده باشد را نیز کنترل کنید

 

انتقال پول به خارج از کشور

 

ارسال پول به خارج از کشور با حواله بانکی

از روش‌های اصلی و معمول برای انتقال پول به خارج از کشور و پرداخت امن می توان به استفاده از حواله بانکی اشاره کرد . این روش به دلیل امنیت بالا برای انجام تراکنش های بزرگ مثل خرید خودرو و پرداخت هزینه های تحصیلی دانشجویان خارج از کشور و یا برای پرداخت هزینه در زمینه کاری مورد استفاده قرار می گیرد.  حواله بانکی را می توان گفت که یک چک بانکی است با این تفاوت که در حواله بانکی فقط شماره صاحب حساب و شماره حساب بانک مقصد در آن درج می شود. در این روش ، فردی که می خواهد ارسال پول انجام دهد ، با مراجعه به بانک ، خواهان صدور حواله بانکی می‌شود . بانک ، وجه درخواستی را از حساب فرد کسر و به حساب فرد دیگر در بانک مقصد انتقال میدهد . برای انجام این کار فرد باید اطلاعاتی مثل نام و شماره حساب فرد گیرنده و نام بانک و کد سوئیفت SWIFT بانک گیرنده را به بانک مبدا ارائه دهد . در این روش ، باید کارمزد انتقال پول ، نرخ تبدیل ارز و شرایط دیگری که بانک تعیین می‌کند را مدنظر قرار دهید. در حواله بانکی نیاز به امضای طرف گیرنده حواله نیست و از شناخته شدترین سیستم های که حواله بانکی را در داخل انجام می دهند ، سامانه پایا و ساتنا است.

 

جابجای پول به خارج از کشور با حواله بانکی

 

روش های ارسال پول در مبادلات بین المللی 

شما می‌توانید از روش های انتقال پول مانند پی پال ، ترانسفر وایز ، اسکریل ، پرفکت مانی  استفاده کنید . در آغاز باید دریکی ازسایت مربوط به ارسال پول به خارج از ایران ثبت‌نام کنید و اکانت کاربری ایجاد کنید. با استفاده از این روش ها وجه مورد نظر را به اکانت کاربری خود واریز کرده و سپس وجه را به حساب کسی که دریافت‌کننده مبلغ است انتقال دهید . شرایط اعمال کارمزد برای جابه جای پول و مبلغ تبدیل ارز بستگی به سرویس‌دهنده دارد. ما در تیم تلماتو تمام مراحل ثبت نام و وریفای حساب های پی پال ، اسکریل ، ترنسفروایر ، پرفکت مانی  و وریفای بایننس برای انتقال ارز دیجیتال و پرداخت آنلاین را در سریعترین زمان برای شما انجام می دهیم .

 

1. انتقال پول به خارج از کشور با پی پال PayPal

از معروفترین درگاه های بین المللی برای جابجای پول ، پی پال می باشد . به دلیل توانایی زیاد این درگاه پرداختی ، نزدیک 75 درصد کسب و کارها برای تجارت آنلاین خود از این درگاه استفاده می کنند. همچنین کسانی که حساب وریفای شده پی پال دارند می توانند با نصب یا استفاده از نسخه آنلاین آن برای خویشان خود در خارج پول ارسال کنند . البته به این نکته توجه نمایید که طرف مقابل شما هم باید حساب پی پال داشته باشد تا فرآیند انتقال پول انجام شود.

ویژگی مهمی که این درگاه پرداختی دارد ، و آن اینکه ، برای اتصال به حساب بانکیتان کارمزدی از شما کسر نخواهد شد و در مورد کارت های اعتباری کارمزد کمتری برای ارسال پول از این طریق گرفته می شود. زمان دریافت مبلغ واریزی برای طرف مقابل ، سریعا در حساب پی پال گیرنده قرار خواهد گرفت و بعد از 24 ساعت می تواند آن را به حساب بانکی انتفال دهد. محدودیت تراکنش پولی بین 10 تا 60 هزار دلار می باشد و اینکه اگر کاربر نخواهد به حساب بانکی متصل کند می تواند مستقیم از موجودی حساب پی پال خود استفاده نماید . در وئدیو زیر روند انتقال پول به خارج از کشور با پی پال کامل توضیح داده شده است.

 

2. ارسال پول به خارج از ایران با پرفکت مانی Perfect Money

پرفکت مانی سیستم پرداخت جهانی است که برای انتقال پول به خارج از کشور و همچنین برای نقد کردن درآمدهای ارزی گزینه ای مناسبی می باشد. این شبکه پرداخت مالی هیچ یک از تحریم های که برعلیه ایران اعمال شده است را پیروی نکرده و حساب ایرانیان مسدود ننموده است ، بنابراین برای پرداخت آنلاین خود می توانید این نکته را مورد توجه قرار دهید و با خیال راحت وریفای پرفکت مانی را انجام دهید. همچنین امنیت بالا ، کارمز پایین ، انتخاب زبان فارسی برای انجام کارای مورد نیاز در این شبکه پرداختی ، قابلیت استفاده از طریق موبایل و نسخه وب این سیستم پرداخت آنلاین و همچنین استفاده از آن برای ارسال ارزهای مختلف می توان اشاره کرد.

 

3. انتقال پول به خارج از کشور با اسکریل Skrill

سریعترین و مطمئن ترین راه برای ارسال پول به خارج از کشور استفاده از اسکریل می باشد. هزینه جابجای و انتقال ارز دیجیتال وقتی به کیف پول طرف گیرنده یا حساب بانکی آن فرستاده می شود رایگان بوده و کارمزدی کسر نمی شود . این شرکت با بیش از 40 ارز موجود در دنیا خدمات ارائه می دهد و معاملات ارز دیجیتال را فراهم آورده است و همچنین اسکریل امکان دریافت دلار و یوور و با دبیت کارت را ایجاد کرده است. کاربرانی که با حواله بانکی و پرداخت با پی پال نتواستند پول به خارج از کشور جابجا کنند ،وریفای اسکریل و ایجاد حساب  در این پلتفروم گزینه مناسبی برا آنها خواهد بود.

 

4. ارسال پول به خارج از ایران با ترنسفر وایز Wise transfer

ترنسفر وایز یا ترنسفر ویز Wise یک حساب آنلاین می باشد که از این طریق می توانید پول به خارج از کشور ارسال کنید . به این صورت که ارز محلی به حساب محلی ویز پرداخت می کنید و بعد از آن حساب وایز در خارج از کشور پول را با به ارز محلی کشوری که فرد گیرنده در آن سکونت دارد ، ارسال خواهد کرد. با وریفای ترانسفر وایز نزد تلماتو از خدمات این پلتفرم بهرمند شوید .

 

جابجای پول به خارج از کشور با اسکریل

 

5. انتقال پول به خارج از کشور با وب مانی WebMoney

کاربرانی که برای ارسال پول به خارج از کشور نیاز به یک سرویس پرداخت خوب دارند میتوانند از وب مانی بهره ببرند. با داشتن حساب وریفای شده وب مانی و ایجاد کیف پول برای نگه داشتن ارز های همچون دلار یورو و ارز دیجیتال می توانید برای برداشت و  ارسال وجه به خارج از ایران از آن استفاده کنید. انتقال سریع پول به صورت آنلاین از مهمترین ویژگی وب مانی می باشد. سرویس پرداختی وب مانی برای ارائه خدمات خود ، به ازای هر تراکنش ۰.۸ درصد از مبلغ پرداختی را به‌عنوان کارمزد کسر می‌کند، این کارمزد برای  سقف برداشت تا از ۵۰ دلار خواهد بود. سقف کارمزد یورو هم در حال حاضر ۵۰ است و سقف کارمزد بیت کوین هم ۰.۰۰۵ BTC در نظر گرفته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با پشتیبانی تلماتو تماس بگیرید .

 

مطالب پیشنهادی : مقایسه وایز و پی پال ؛ کدام یک بهتر است ؟

 

آموزش ویدئویی ارسال پول به خارج از کشور با پی پال

 

 

انتقال ارز دیجیتال به خارج از کشور

در این روش انتقال پول با استفاد از ارز دیجیتالی به خارج از کشور ، در آغاز شما باید در یک از صرافی ها اکانت کاربری داشته باشید تا بتوانید ارز دیجیتال را خریداری کرده و بعد از آن ، ارز دیجیتالی را به کیف پول دیجیتال خود انتقال دهید . سپس از این طریق با استفاده از روش های ارسال پول با ارز دیجیتال ، پول مورد نظر را به خارج از ایران انتقال دهید . یکی از معتبرترین سرویس های انتقال ارز دیجیتال ،صرافی بایننس می باشد که می توانید با وریفای و افتتاح حساب بایننس ، ارزهای مثل بیت کوین ، اتریوم ، بیت کوین کش ، تتر و ارزهای دیجیتال دیگر را به خارج از کشور ارسال کنید . ارز دیجیتال تتر ، از مشهورترین استیبل کوین های دیجیتال است . این ارز دیجیتال به دلیل سرعت بالا در انتقال و همچنین نداشتن کارمزد برای انتقال آن به شدت مورد استفاده قرار گرفته و گزینه مناسبی می باشد. این روش انتقال پول ، بخاطر شفافیت و امنیت بالا به دلیل تایید تراکنش های انجام  شده در بستر بلاکچین و فرآیند ارسال آسان و راحت آن و همچنین نبود موانع بانکی و امکان دسترسی جهانی به ارزهای دیجیتال یکی از محبوبترین روش های انتقال پول به خارج از ایران مبدل شده است.

 

مطالب پیشنهادی : آموزش نحوه اتصال تراست ولت به بایننس و انتقال ارز دیجیتال به بایننس

 

کلام آخر 

کاربرانی که قصد ارسال پول به خارج از کشور دارند حتما باید با روش های مختلفی آشنا باشند. با بررسی معایب و مزایای هر کدام از روش های انتقال پول به خارج از کشور عنوان شده در متن مقاله و تماس با تیم پشتیبانی تلماتو می توانید بهترین روش مرتبط با شرایط خود انتخاب نموده و انتقال وجه راحتی را تجربه نمایید.

منبع: tipalti.com


سوالات متداول

1. آیا می توان پول به داخل کشور از طریق ارز دیجیتال ارسال کرد؟

شخص که در خارج از کشور است از طریق روش های انتقال ارز دیجیتال می تواند بیت کوین و یا دیگر ارزهای دیجیتال را خریدداری نموده و سپس به کیف پول یا ولت شخصی که در داخل کشور است ، انتقال دهد . زمان نقل و انتقال ارز دیجیتال یک یا دو ساعت می باشد و فرد مقیم داخل کشور به راحتی میتواند ارز دیجیتال خود را فروخته و آن را به پول رایج کشور تبدیل کند.


خدمات مشابه سایت تلماتو