بای بیت یا کوکوین

مقایسه بای بیت و کوکوین | بای بیت یا کوکوین | کوکوین بهتر است یا بای بیت ؟ | تلماتو |

فهرست مطالب

کدام صرافی ارز دیجیتال برای من بهتر است ؟ بای بیت یا کوکوین ؟ اگر شما نیز بخواهید در حوزه ارز دیجیتال فعالیت کنید مطمئنا این سوالات برایتان پیش می آید و به دنبال راهی برای پیدا کردن صرافی مناسب خودتان خواهید بود. برای این کار طبیعتا شما نیاز خواهید داشت صرافی ها را با هم مقایسه کنید تا یکی را بر حسب نیازتان انتخاب نمایید. همانطور که می دانید صرافی ها از نظر کارمزد ، نقدینگی ، حجم معاملات و نیاز به کی وای سی مانند وریفای بای بیت و احراز هویت کوکوین و … ممکن است متفاوت باشند بنابراین تلماتو در این مقاله به مقایسه دو تا از صرافی های امن و معتبر در حوزه ارز دیجیتال یعنی مقایسه بای بیت ( Bybit ) و کوکوین ( Kucoin ) خواهد پرداخت تا شما به راحتی یکی را برگزینید و در آن فعالیت کنید. پس با تلماتو همراه باشید.

 

توضیحات کلی در رابطه با مقایسه بای بیت و کوکوین

مقایسه دو صرافی بای بیت ( Bybit ) و کوکوین ( Kucoin ) به این معنی نیست که یکی بهتر و دیگری به در نخور است بلکه همانطور که اشاره شد هر شخص باید با توجه به نیازی که دارد باید در این صرافی ها فعالیت کند. در ادامه به معرفی کلی دو صرافی بای بیت و کوکوین خواهیم پرداخت.

بای بیت صرافی است که در سال 2018 در سنگاپور تاسیس شد که امروزه 15 میلیون کاربر فعال دارد. این صرافی علاوه بر خدمات ارزی که ارائه می دهد ، امکان انجام معاملات اسپات ، فیوچرز ، مارجین و کپی تریدینگ را برای کاربران فراهم می سازد. این صرافی با برخورداری از بیش از 437 کوین و پشتیبانی از ارز فیات امتیاز 7.3 را گرفته است و در رتبه 5 در بین صرافی ها در سایت coinmarketcap قرار گرفته است.

کوکوین ( Kucoin ) یکی دیگر از صرافی های ارز دیجیتال می باشد که در سال 2017 در سیشل افتتاح شد. این صرافی معاملات مارجین اسپات و فیوچرز را به صورت همتا به همتا انجام می دهد. این صرافی با پشتیبانی و رابط کاربری آسان با امتیاز 7.4 در رتبه 4 قرار گرفته است.

بای بیت و کوکوین از صرافی های معتبر حوزه ارز دیجیتال می باشند که در رتبه های کم تری نسبت به صرافی بایننس قرار دارند. هر دو این صرافی ها برای فعالیت و معامله در بازار ارز دیجیتال نیاز به احراز هویت دارند و از آن جایی که ایران در لیست تحریم این صرافی ها قرار دارد کاربران نمی توانند وریفای کوکوین و تایید آدرس را با مدارک ایرانی انجام دهند. بنابراین می توانید از خدمات خرید اکانت آماده کوکوین یا بای بیت از طریق تلماتو بهره ببرید. هم چنین برای حل مشکل تایید آدرس به مقاله مدارک تایید آدرس مراجعه کنید.

 

مقایسه امنیت صرافی کوکوین و بای بیت

 

مقایسه بای بیت و کوکوین | تلماتو |

 

امنیت یکی از موارد است که هنگام مقایسه دو صرافی بای بیت و کوکوین یا هر صرافی دیگر باید در اولویت اول قرار بگیرد چرا که صرافی ها دائما مورد حمله هکر ها و حملات سایبری قرار می گیرند. به همین دلیل هر دو این صرافی سعی کرده اند که از سد های مختلفی مانند رمز گزاری داده ها و ذخیره سازی در کیف پول سرد و کی وای سی حساب که مانع پولشویی و از دسترس خارج شدن اکانت کاربران می شود استفاده می کند.

با این حال باز هم صرافی ها از حمله هکر ها ممکن است در امان نمانند به صورتی که در سال 2020 در اثر حملات هکر ها 281 میلیون دلار از حساب صرافی کوکوین خارج شد. اما تا به حال هک شدن صرافی بای بیت سابقه نداشته است.

 

مطالب پیشنهادی :مقایسه صرافی کوکوین و کوینکس

 

مقایسه سطوح احراز هویت و محدودیت واریز و برداشت از حساب بای بیت و کوکوین

افتتاح و ایجاد حساب کاربری در صرافی بای بیت یا کوکوین ( Kucoin ) ساده است و خیلی سریع انجام می شود. محدودیت واریز و برداشت از حساب و خدماتی که کاربران می توانند از صرافی دریافت کنند به سطوح احراز هویت شان بستگی دارد.

صرافی بای بیت از سه سطح احراز هویت برخوردار می باشد.

• کسانی که در سطح صفر قرار بگیرند در واقع احراز هویت نکرده اند و مراحل افتتاح حساب بای بیت را انجام داده اند. و نهایتا بتوانند روزانه 2 بیت کوین برداشت کنند

• در سطح یک احراز هویت بای بیت کاربرانی که با مدارک رسمی هویت خود را تایید کنند می توانند روزانه 50 بیت کوین از حساب خود برداشت کنند.

• در سطح دو احراز هویت بای بیت لازم است افراد آدرس محل زندگی خود را اثبات کنند که در صورت تایید آدرس کاربران می توانند روزانه 100 بیت کوین از حساب خود برداشت نمایند.

 

مقایسه سطوح احراز هویت در بای بیت و کوکوین | تلماتو |

 

در کوکوین نیز مانند بای بیت بسته به این که سطح احراز هویت کاربر چند است محدودیت هایی برای حساب اعمال می شود. کوکوین نیز دارای 3 سطح احراز هویت می باشد که شامل سطح تایید نشده ، سطح یک و سطح دو احراز هویت می باشد.

• در سطح تایید نشده کاربران با افتتاح حساب کوکوین می توانند روزانه 1 بیت کوین برداشت کنند.

• در سطح KYC 1 کاربران باید با یک مدرک شناسایی یا پاسپورت هویت خود را تایید کنند. که می توانند با دریافت این سطح از احراز هویت روزانه 5 بیت کوین برداشت کنند.

• در سطح KYC 2 کاربران باید با عکس سلفی عکس روی مدرک شناسایی را تایید کنند. با این سطح احراز هویت کاربران می توانند روزانه 200 بیت کوین برداشت کنند.

 

توجه : شارژ حساب بای بیت و کوکوین هیچ محدودیتی ندارد و مربوط به سطح کی وای سی نمی باشد.

 

مطالب پیشنهادی : نحوه واریز و برداشت از کوکوین

 

نقدینگی و حجم معاملات بای بیت بهتر است یا کوکوین ؟

نقدینگی هر صرافی یکی از مهم ترین شاخص ها برای مقایسه می باشد چرا که اگر نقدینگی یک صرافی زیاد باشد نیازی نیست شما خیلی منتظر بمانید تا معامله تان انجام شود.

میزان نقدینگی کوکوین برابر با 536 می باشد و در بای بیت مقدار آن 634 از 1000 است.

علاوه بر این ها حجم معاملات اسپات در بای بیت بیشتر است اما در معاملات فیوچرز صرافی کوکوین حجم معاملاتی بالاتری به خود اختصاص می دهد. در نتیجه هر دو این صرافی ها از نظر نقدینگی و حجم معاملات صرافی هنگام مقایسه جزو صرافی های برتر هستند.

 

مقایسه بای بیت و کوکوین | تلماتو |

 

مقایسه تعداد کوین و جفت ارز های بای بیت و کوکوین

شاید شما هم برایتان پیش آمده باشد که بخواهید یک سری ارزهای دیجیتال دیگر به غیر از بیت کوین و اتریوم و یا سایر ارز های دیجیتال شناخته شده معامله کنید و بعضی صرافی ها از ارز مورد نظر شما پشتیبانی نکند. بای بیت و کوکوین علاوه بر کوین های محبوب و شناخته شده سایر کوین ها این امکان را فراهم می کند از سایر کوین های معتبر دیگر نیز برای خرید و فروش استفاده کنند. صرافی کوکوین از 732 کوین و بای بیت 437 نوع کوین پشتیبانی می کند. صرافی کوکوین از 48 فیات و صرافی بای بیت از 6 ارز فیات پشتیبانی می کند که در نتیجه از نظر مقایسه تعداد کوین ها و ارز فیات بین صرافی کوکوین و بای بیت ، صرافی کوکوین بهتر است.

 

مقایسه پشتیبانی دو صرافی بای بیت و کوکوین

 

مقایسه پشتیبانی بای بیت و کوکوین | تلماتو |

 

اگر بخواهیم دو صرافی بای بیت و کوکوین را از نظر خدمات رسانی و پشتیبانی به کاربران مقایسه کنیم می توان گفت هر دو از سطح پشتیبانی خوبی برخوردارند. کاربران این دو صرافی هر زمان که بخواهند می توانند با پشتیبانی در ارتباط باشند و مشکلات خود را از طریق کارشناسان با تجربه حل کنند.
هر دو صرافی با برخورداری از چت زنده به کاربران این امکان را می دهند که هر زمان که به مشکلی برخوردند از طریق چت کردن با پشتیبانی ارتباط برقرار کنند و با بیان مشکلات شان راه حل هایی را دریافت کنند.

با این وجود که هر دو صرافی از نظر خدمات پشتیبانی به مشتریان یکسان عمل می کنند اما خدماتی که بای بیت ارائه می دهد بازخورد بهتری نسبت به کوکوین دریافت کرده است.

 

مطالب پیشنهادی : مقایسه بایننس ، کوین بیس و کوکوین

 

مقایسه کارمزد معاملات در کوکوین و بای بیت

 

مقایسه کارمزد کوکوین و بای بیت | تلماتو |

 

بای بیت و کوکوین هر دو جزو صرافی های کم کارمزد محسوب می شوند به طوری که کارمزد کوکوین که در حالت عادی 0.1% است با افزایش حجم معاملات کارمزد کاهش پیدا می کند. هم چنین کارمزد ها در کوکوین بر اساس میزان KCS ای که در حساب خود نگه می دارید و نوع معامله و حجم معاملات روزانه تعیین می شود. با افزایش حجم معاملات و KCS در حساب تان کارمزد برایتان کاهش پیدا خواهد کرد. با این حال کارمزد پایه در کوکوین برای maker و taker برابر با 0.1% می باشد. کارمزد کوکوین را می توانید در مقاله جداگانه ای که تلماتو اماده کرده است به صورت دقیق مشاهده کنید.

کارمزد در بای بیت بستگی به سطح شما دارد به صورتی که سطح کارمزد پایه برای Maker و Taker در معاملات اسپات برابر با 0.1% می باشد. کارمزد معاملات فیوچرز برای maker 0.02% و برای taker 0.05 % می باشد.

با افزایش حجم معاملات طی سی روز گذشته و موجودی حساب تان کارمزد کمتری برای معاملات بای بیت خواهید پرداخت.

 

مطالب پیشنهادی : آموزش ارتباط با پشتیبانی آنلاین صرافی کوکوین

 

مقایسه سریع بای بیت و کوکوین

 

بای بیت

کوکوین
  اپلیکیشن موبایل دارد دارد
  کارمزد برای افتتاح و وریفای حساب ندارد ندارد
  کارمزد برای شارژ حساب ندارد ندارد
  رابط کاربری خوب متوسط
  تعداد کاربران فعال 15 میلیون 20 میلیون
  توکن بومی صرافی BIT KCS
  حداقل میزان شارژ حساب ندارد ندارد
  پشتیبانی فیات 6 48
  قابلیت برداشت بدون احراز هویت روزانه 2 بیت کوین روزانه 1 بیت کوین

 

کلام آخر

در این مقاله به مقایسه دو صرافی برتر ارز دیجیتال یعنی کوکوین و بای بیت پرداختیم. شما این اختیار را دارید هر کدام از این صرافی ها را که خواستید انتخاب کرده و با ثبت نام در آن ها از خدماتشان استفاده کنید. اما همانطور که می دانید ثبت نام کوکوین و احراز هویت در بای بیت با وجود تحریم ها علیه ایران امکان پذیر نمی باشد بنابراین کاربران ایرانی می توانند وریفای صرافی مورد علاقه شان را به تلماتو بسپارند. تلماتو با انجام وریفای تمامی سایت های خارجی با ارائه اکانت آماده برای شما مشکل احراز هویت تان را برای همیشه حل خواهد کرد و در تمامی مراحل وریفای در کنار شما خواهد بود.

 

منبع : https://www.hedgewithcrypto.com/bybit-vs-kucoin/


سوالات متداول

1. آیا تمامی صرافی های ارز دیجیتال در آمریکا قرار دارند ؟

اگر توجه کنید بایننس که یکی از بهترین صرافی ها محسوب می شود در توکیو فعالیت دارد یا برای مثال صرافی Bittrex در لیختن اشتاین مستقر می باشد.

 

2. کدام صرافی برای مبتدیان بهتر است ؟

اکثر صرافی ها رابط کاربری راحتی دارند و کاربران می توانند در آن ها ارز دیجیتال معامله کنند ولی کوکوین در مقایسه با بای بیت با داشتن رابط کاربری ساده می تواند یکی از بهترین صرافی ها برای مبتدیان و افراد غیر حرفه ای باشد.

 

3. چگونه می توان رتبه صرافی ها را دید ؟

برای اطلاع از رتبه صرافی های خارجی می توانید به سایت coinmarketcap مراجعه کنید.


مطالب مرتبط تلماتو