کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت

کارمزد معاملات فیوچرز

فهرست مطالب

در بیشتر صرافی های ارز دیجیتال به دلیل تحریم های امریکا ، تریدرهای ایرانی قادر به احراز هویت در صرافی معتبر نمی باشند. در این بین بای بیت که از صرافی های معتبر با امکانات گسترده می باشد و از همه مهمتر بدون احراز هویت بای بیت می توانید معالات ارز دیجیتال خود را انجام دهید. بای بیت برای انجام معلامات اسپات و فیوچرز با امنیت بالا و کارمزد مناسب برای ایرانیان گزینه خوبی می باشد. به همین منظور می خواهیم در مقاله در مورد کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت bybitصحبت کنیم پس با تلماتو همراه باشید.

 

مزایای صرافی بای بیت bybit

تا صد برابر اهرم روی معاملات فیوچرز : کاربر در صرافی بای بیت می تواند تا 100 برابر روی معاملات خود اهرم یا لوریج قرار دهد. به این معنی که اگر کاربر سرمایه 100 دلاری داشته باشد می تواند یک الگویی 10000 دلاری ایجاد کند .همین طور که می دانید معاملات اهرم دار قابلیت سودآوری را چند برابر می کند ، معامله گران باتجربه با این روش سود زیادی کسب می کنند.

 

فن آورهای پیشرفته : با استناد به گفته خود صرافی بای بیت ، این صرافی قادر به پردازش 100000 تراکنش در هر ثانیه است که نشان دهنده سرعت بالای این صرافی در مقایسه با رقبای خود می باشد. بای بیت برای جلوگیری از قطعی سرور ها در زمان نوسانات بازار ارز ، تمام توانایی خود را به کار گرفته است. همچنین ابزارهای نمودارساز صرافی بای بیت با عملکردی که نشان داده ، محبوب کاربران شده است .

 

محیط آزمایشی برای تریدرهای تازه کار : بای بیت یک محیط آزمایشی برای انجام استراتژی ها و یادگیری شیوه استفاده از این وبسایت برای کاربران و معامله گران تازه کار ایجاد کرده است . چنان چه کاربر به تازگی با اوراق مشتقه مانند معاملات آتی و فیوچرز آَشنا شده باشد، استفاده از این روش بهترین راه برای کسب تجربه برای کاربر خواهد بود. انجام معاملات لوریج با خطرات بالای همراه است استفاده از این محیط می تواند برای کسب تجربه و اعتماد به نفس برای ریسک روی سرمایه ،و آگاهی از کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت  bybit کمک کننده باشد.

 

ارائه منابع آموزشی : بای بیت برای همه سطوح کاربری ، منابع آموزشی خوبی ارائه داده است. در بخش ByBit Learn ، شیوه استفاده از ابزارهای فنی و الگوهای نموداری را ارائه داده است . علاوه براین بای بیت در هفته دو روز را در رسانه های اجتماعی کلاس آموزی برگزار می کند.

 

کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت

 

آموزش نحوه کار سیستم کارمزد معاملات مشتقه در صرافی بای بیت

اکثر صرافی های ارز دیجیتال به جای دریافت کارمزد تراکنش ثابت ، از مدل تیکر- میکر ( سازنده – گیرنده ) استفاده می کنند . این هزینه های سازنده و گیرنده ، هزینه های هستند که برای باز کردن و بستن موقعیت های خود پرداخت می کنند. در معاملات مشتقه صرافی بای بیت ، سه نوع قرداد با عناوین پرپچوال ، اینورس فیوچرز و تتر پرپچوال نامیده می شوند. قراردادهای فیوچرز با ارز مربوط به خود تسویه می شود و تترپرپچوال با تتر تسویه خواهد شد. قردادهای پرپچوال بدون زمان است و فقط اینورس فیوچرز دارای زمان مشخص می باشد. کارمزد تیکر و میکر برای قردادهای اینورس پرپچوال به ترتیب 0.06% و 0.01% است و برای قرداد اینورس فیوچرز ، کارمزد تیکر 0.06% و برای میکر 0.01% است .

 

کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت

 

کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت به صورت زیر محاسبه می شود.

کارمزد معامله فیوچرز = ارزش سفارش × نرخ کارمزد معامله

اعتبار سفارش = تعداد سفارش ÷ قیمت اعمال شده

به عنوان مثال اگر معامله گر الف قرارداد 10000 BTCUSD را با سفارش مارکت خریداری کرده باشد و تریدر دوم قرارداد 10000 BTCUSD را با سفارش لیمیت بفروشد . اگر مبلغ اعمال 40000 دلار باشد :

کارمزد گیرنده برای معامله گر الف برابر خواهد بود با = 10000÷40000 × 0.06% = 0.00015 واحد BTC

کارمزد سازنده برای معامله گر ب برابر خواهد بود با = 10000÷40000 × 0.01% = 0.000025 واحد BTC

 

کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت

 

انواع معاملات بای بیت

بای بیت شامل طیف گسترده ای از معاملات ارزی بود و پشتیبانی خوبی در این زمینه ارائه کرده است و از آنجای که صرافی بای بیت احراز هویت را اجباری نکرده است ، ولی بهتر است کاربران وریفای بای بیت را انجام دهند تا بتوانند  سطح دسترسی بیشتری به این صرافی را داشته باند.

 

معاملات اسپات

بای بیت با ارائه معاملات اسپات این امکان را برای مبادله چیزی حدود 280 توکن به صورت تک و یا جفت ، فراهم آورده است. این صرافی همچنین شرایط خرید و فروش آن را نیز مهیا کرده است.

 

معاملات فیوچرز

از دیگر خدماتی بای بیت ، انجام معاملات فیوچرز است . معاملات فیوچرز یا همان قراردادهای آتی ، این امکان را به کاربران می دهد تا خرید و فروش دارایی های مختلف را داشته باشند. در این بین دانستن کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت bybit اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

 

کپی ترید

کپی ترید از خدماتی است که کمتر صرافی آن را ارائه می دهند. ولی صرافی بای بیت قسمتی به نام کپی ترید دارد که کاربران می توانند عملکرد دیگر معامله گران را بررسی نمایند و حساب های خودشان را به آن ها متصل کنند. این سرویس ارائه شده از سمت بای بیت برای کاربران مبتدی می تواند پیشنهاد خوبی باشد. فقط به این نکته توجه کنید که استفاده از این قابلیت ، کنترل دارای و انجام معاملات خود را نخواهید داشت .

 

سطح دسترسی و حجم برداشت و مقدار کارمزد تیکر و میکر در معاملات فیوچرز

براساس سطح دسترسی و میزان و حجم برداشت مقدار کارمزد تیکر و میکر در معاملات فیوچرز فرق خواهد کرد. در جدول زیر میزان کارمزد براساس موارد گفته شده ذکر گردیده است. این صرافی نیز همانند سایر صرافی ها شامل سه سطح احراز می باشد همانند احراز هویت بایننس و …، در مرحله اول هنگام ساخت حساب کاربری شما فقط مشخصات اولیه را ارائه می دهید که جزئی از سطوح احراز هویت بای بیت نمی باشد. اگر می خواهید بیش از دو بیت کوین در روز برداشت داشته باشید باید احراز هویت بای بیت را کامل کرده باشید.

سطح اول وریفای بای بیت: در مرحله اول احراز هویت سقف برداشت روزانه شما در 24 ساعت به 50 بیت کوین ارتقاء می یابد.

سطح دوم وریفای بای بیت: در مرحله دوم میزان برداشت روزانه شما روزانه به 100 بیت کوین افزایش پیدا می کند.

سطح سوم وریفای بای بیت: برای حساب های تجاری خواهد بود

 

کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت

 

کلام اخر

صرافی بای بیت یکی از جالبترین پلتفرها برای معاملات مشتقه ارزهای دیجیتال است. صرافی بای بیت با وجود محدویت های مثل محدودیت خرید ارز با ارزهای فیات ، ولی به دلیل رابط کاری کاربرپسند و معاملات لوریج محبوبیت خوبی بین کاربران دارد. ای صرافی همچنین به دلیل خواستن آدرس آی پی ثابت بجای احراز هویت از کاربران ایرانی ، بین کاربران ایرانی معرفیت ویژه ای دارد. کاربران ایرانی فقط با داشتن یک آی پی ثابت می توانند به راحتی از خدمات بای بیت مثل معاملات فیوچرز استفاده کنند . همانطور که گفته شد کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت bybit برای کاربران مناسب و به صرفه است .

منبع :learn.bybit.com


سوالات متداول

1. علت بالا بودن کارمزدهای تبادلات کریپتو چیست؟

این امرعمدتا به سرویسی که می خواهید استفاده کنید بستگی دارد. از آن جای که در هر صرافی ارز دیجیتال ، تراکنش های در بلاک چین متفاوت پردازش می شود .عوامل مانند این موارد می تواند به بالا رفتن کارمزدها کمک کند. با این حال هزینه تراکنش در صرافی ارز دیجیتال خوب کمتر از هزینه معاملات در بورس و دیگر پلتفرم ها است.

2. معاملاتی کریپتو با کارمزد صفر هم وجود دارد ؟

بای بیت پویش کامزد صفر را برای همه جفت معاملات ارائه کرد که این پویش در 3 ژانویه 2023 به پایان رسید. کارمزد معاملات فیوچرز در بای بیت bybit ناچیز است . شما فقط 0.02% برای سفارشات کارمزد پرداخت می کنید.

3. کارمزد معاملات چه زمانی کسر می شود؟

کارمزد معاملات کریپتو زمانی که توسط یک صرافی کسر می شود که کاربر رمز ارزی را معامله کرده باشد و یا تراکنشی را تکمیل کند و یا در موارد مرتبط با ابزارهای مالی با رمزارز سرمایه گذاری کرده است.


خدمات مشابه تلماتو


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *