دلایل بلاک و مسدود شدن اکانت بایننس و نحوه رفع آن

رفع مسدودی حساب بایننس

فهرست مطالب

مجموعه تلماتو با بیش از 5 سال سابقه در زمینه وریفای انواع صرافی های ارز دیجیتال مثل وریفای بایننس و رفع مسدودی اکانت بایننس انتخاب بسیار مناسبی برای آزاد سازی دارایی شما می‌باشد. بسیار مهم است که یک مجموعه معتبر را انتخاب نمایید و با اعتماد کامل موارد مربوط رفع مسدودی اکانت بایننس خود را آن مجموعه بخواهید. نکته مهم این است که برای سپردن رفع مسدودی اکانت بایننس خود حتما یک سایت معتبر را انتخاب کنید تا از افزایش ریسک بلاک شدن همیشگی حسابتان ، جلوگیری شود.

 

دلایل احتمالی مسدود شدن اکانت بایننس

بایننس معمولا حساب های را به دلایل ذکر شده در ادامه مطلب بلاک می کند البته این فهرست جامع نیست و همیشه موارد استثناء ای هم وجود دارد.

 

احتمال هک شدن اکانت

اگر سیستم متوجه شود که یک هکر ممکن است به حساب شما دسترسی پیدا کرده باشد ، می تواند حساب شما را به طور موقت مسدود نماید. از ژانویه 2019، بایننس توانست تشخیص دهد که کاربران چه زمانی سیم‌کارت خود را تعویض کرده اند و رمز عبور آنها به سرقت رفته است . بنابراین بایننس قصد دارد با مسدود کردن فوری حساب کاربر، از برداشتن دارایی ها توسط هکرها جلوگیری کند و در نتیجه اطمینان حاصل کند که همه دارایی شما به خوبی محافظت می شود.

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانند بدون اینکه بدانید حساب شما را هک کنند ، مانند فایل‌هایی که به تازگی دانلود کرده‌اید امکان دارد حاوی ویروس باشند، لینکی که به‌طور تصادفی کلیک کرده‌اید ممکن است به یک وب‌سایت جعلی ختم شود و یا از صرافی استفاده کرده اید که ممکن است اطلاعات شخصی شما را افشا کند و همچنین امکان دارد قربانی تعویض سیم‌کارت شوید . از آنجایی که هکرها از روش‌های پیچیده‌تری استفاده می‌کنند ، بروکرهای مانند بایننس نیز باید راه‌های بهتری برای شناسایی بسیاری از انواع جرایم سایبری و محافظت از سرمایه کاربران خود اجرا کنند.

 

کاربر ممکن است با یک کلاهبردار تعامل داشته باشد

بایننس به عنوان یک صرافی متمرکز، روش های را برای دارندگان حساب فیات ارائه می‌کند تا با بایننس تعامل داشته باشند، مانند معاملات P2P  و سپرده‌ گذاری مستقیم فیات . این روش ها اغلب به ‌عنوان یک نوآوری عالی برای کاربران در نظر گرفته شده است چرا که می‌توانند فرآیندی امن و یکپارچه برای دسترسی به خدمات بایننس ارائه دهند . ولی متأسفانه برای افراد سودجو هم خلأ ایجاد می کنند.

خوشبختانه، بایننس یک سیستم نظارتی پیشرفته را برای شناسایی کلاهبردارانی که از سیستم P2P سوء استفاده می‌کنند، ایجاد کرده است و می‌تواند بلافاصله حساب‌هایی را که مشکوک هستند را تا پایان تحقیقات مسدود نگه دارد .

 

کاربر با فرد، نهاد یا مکان تحریم شده مرتبط است

اگر اتفاقاً در یک کشور یا منطقه تحریم شده زندگی می کنید و نمی توانید ثبت نام کنید یا از وریفای حساب بایننس خود را تکمیل کنید درچنین مواردی ، فقط ما می توانید برداشت داشته باشید و باید دارایی های خود را برداشت کنید. و این به دلیل مسائل حقوقی بین المللی ایجاد می شود. حتی اگر شما به‌عنوان کاربری که  مقصرهیچ نوع جرمی نباشید، در صورت داشتن ارتباط بالقوه با یک نهاد تحریم‌ شده یا زندگی در یک منطقه تحریم ‌شده، حساب شما همچنان می‌تواند مسدود شود. با این حال نگران نباشید ، بایننس از قبل هشدار مسدود شدن اکانت بایننس شما را خواهد داد و در این مورد اطلاع رسانی خواهد کرد.

 

کاربر به کشورهای تحریم شده سفر کرده است

اگر به یک کشور یا مکان تحریم شده سفر کرده اید، ممکن است مسدود شدن اکانت بایننس خود را فعال کرده باشید. به عنوان مثال، بایننس در ایالات متحده کار نمی کند، بنابراین اگر به ایالات متحده سفر کنید و سعی کنید به حساب خود دسترسی پیدا کنید، بایننس بلافاصله حساب شما را مسدود خواهد کرد . سپس باید اثبات بکنید که شهروند ایالات متحده نیستید و در ایالات متحده زندگی نمی کنید.

 

مسدود شدن اکانت بایننس

 

نقض شرایط استفاده از بایننس

اگر سیستم تشخیص دهد که شما شرایط استفاده را نقض کرده اید، احتمال دارد حساب شما برای مدت معینی بلاک شود و تا زمانی که مشکل پیدا و حل شود به همان حالت بماند. موارد زیادی وجود دارد که تخلف محسوب می شود، مانند استفاده از مدارک جعلی، علائمی که باعث شود سیستم به هکر بودن کاربر مشکوک شود و انجام رفتارهای توهین آمیز از طرف کاربر . علاوه بر این، در صورتی که وجوه شما با هک، کلاهبرداری، یا طرح pull rug که در فضای DeFi اتفاق می افتد، مرتبط باشد، حساب شما نیز مسدود خواهد شد.

زمانی که حساب شما مسدود شد، خدمات مشتری با شما تماس می گیرد و به شما اطلاع می دهد که برخی از اقدامات خاص شما شرایط استفاده صرافی را نقض کرده است . سپس می توانید راهنمایی ارائه شده از طرف پشتیبانی را انجام دهید تا مشکل و اشتباه پیش آمده برطرف شود ولی در تخلفات بزرگتر احتمالا مراجع قانونی ورود کنند که در این صورت دلیل مسدود شدن حسابتان به شما اطلاع داده نمی شود.

 

هک و سایر فعالیت های مخرب

اگر نشانه قوی وجود داشته باشد که شما درگیر فعالیت‌های هک هستید یا اهداف مخربی دارید، بایننس فوراً حساب شما را مسدود خواهد کرد و احتمالا مراجع قانونی برای کنترل اوضاع وارد عمل شود. همچین اقدامی زمانی صورت می گیرد که شواهد قوی وجود داشته باشد . اما با وجود این،صرافی بایننس همچنان می تواند قضاوت اشتباهی داشته باشد چرا که داده ها می توانند بسیار پیچیده و تا حدودی نامشخص باشند و اینکه این را به یاد داشته باشید بایننس دارایی حساب های مسدود شده را با حکم دادگاه و یا حکم توقیف به مراجع قانونی تحویل می دهد و خود ادعای مالکیت برا این اموال را ندارد.

 

درخواست های اجرای قانون

نکته آخراینکه ممکن است دلیل مسدود شدن اکانت بایننس شما به دلیل درخواست یک سازمان مجری قانون باشد. بایننس به عنوان یک صرافی موظف به رعایت و اجرای قوانین می باشد. اگر مراجع قانونی در حال بررسی حساب های باشند که در فعالیت های مجرمانه دخیل بوده اند ، بایننس باید همکاری کند و بلافاصله آن حسا ب ها را مسدود نماید.

 

نحوه رفع اکانت های مسدود شده

اگر حساب شما به طور ناگهانی مسدود شد، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که با خدمات مشتری در تماس باشید و تا آنجا که ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد مسدود شدن اکانت بایننس خود به دست آورید تا بفهمید که چه کاری می توانید انجام دهید. اگر قانونی را نقض کرده اید ، مراحل مناسبی را برای رفع مسدودیت حسابتان به شما خواهند گفت . برای توضیحات بیشتر در این مورد می توانید با تیم تلماتو در تماس باشید.

در برخی موارد، از شما خواسته  می شود اطلاعات اضافی یا مدارک تأییدی را برای بررسی بیشتر ارسال کنید. در این صورت استفاده از آی پی مناسب برای ترید کردن ، احراز هویت بایننس در مراکز معتبر، ارائه قبض ، سلفی ، تراکنشات قبلی و …. می‌توانند در رفع مسدودی اکانت بایننس راهگشا باشند.

به یاد داشته باشید ، مجریان قانون در اکثر حوزه های قضایی موظف هستند در صورت تصمیم به ضبط دارای ، مستقیماً با کاربران تماس بگیرند. در نتیجه، کاربر این فرصت را خواهید داشت که آن وجوه و دارای خود را از طریق راه های قانونی مطالبه کنید.

 

رفع مسدودی اکانت بایننس

 

چگونه بفهمیم حساب ما در بایننس مسدود شده است؟

پیام زیر در سال‌های قبل برای کاربرانی که با آیپی کشورهایی که بایننس در آن زمان به آن‌ها خدمات نمی‌داد ارسال شده است. در حال حاضر این لیست تغییر کرده اما همچنان نام ایران در لیست تحریم بایننس وجود دارد.

 

مسدود شدن حساب بایننس

 

از بارزترین دلایل مسدود شدن اکانت بایننس کاربران ایرانی ، تشخیص ایرانی بودن IP  آنهاست . در این هنگام برای رفع مسدودی اکانت بایننس باید اقدام نمایید؛ و زمان مورد به اکانتتان، با خطای زیر مواجه خواهید شد.

اگر چنانچه خطای مثل تصویر زیر برای شما ارسال شده باشد یعنی صرافی بایننس متوجه ایرانی بودن IP شما شده و برای حساب شما محدودیت های ایجاد کرده است. بعد از آن امکان دارد اجازه فعالیت نداشته باشید و یا ضرب العجل تعیین شده باشد. ضرب العجل به کاربر گوش زد می کند تا تاریخ مقرر قبض خود را که نشانه تایید محل سکونت کاربر است ارائه دهد. برای تهییه قبض احراز هویت بایننس با تیم تلماتو در تماس باشید.

 

مسدود شدن حساب بایننس

 

کلام آخر

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند دلیل مسدود شدن اکانت بایننس شما باشد. بیشتر دلایل مربوط به ایمنی دارایی کاربران، امنیت محیط صرافی و حتی امنیت فضای کریپتو است. اگر متوجه شدید که حساب شما مسدود شده است، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با خدمات مشتری تماس بگیرید.  به خاطر داشته باشید که این امکان وجود دارد که حساب شما حتی با وجود بی گناهی مسدود شده باشد . به این نکته توجه کنید که کلیدهای خصوصی، گذرواژه یا هر گونه اطلاعات شخصی دیگر را در اختیار کسی قرار ندهید. اگر زمانی که حساب شما مسدود است، کسی از شما این اطلاعات را درخواست کرد،  بدانید کلاهبردار است.

منبع : brokerxplorer.com


سوالات متداول 

1.  در مورد رفع مسدودیت اکانت بایننس بعد چه مدت زمان اقدام کنیم ؟
حداقل باید دو ساعت از زمان بلاک شدن شما گذشته باشد. پیشنهاد می شود که حداقل یک روز صبر کنید و سپس مراحل گفته شده را انجام دهید.


خدمات مشابه سایت تلماتو

دیدگاه (4)

 • اکرامی پاسخ

  سلام
  نحوه برداشت پول از حساب مسدود شده بایننس چطوری انجام میشه ؟

  2023-11-08 در 13:05
  • mehrabi پاسخ

   سلام
   با ارائه درخواست به صرافی بایننس ، این صرافی به شما این اجازه رو میده که سرمایه خودتان را از این صرافی خارج کنید . اگر حسابتان غیرفعال شده باشد از طریق حساب بایننس خودتان وارد قسمت settings یا چت شوید و از این طریق با بایننس ارتباط بگیرید و خواهان رفع مشکلتان شوید.

   2023-11-13 در 13:55
 • حسین زاده پاسخ

  سلام
  عدم احراز هویت آیا میتونه به بسته شدن حساب بایننس بشه؟

  2023-11-08 در 13:01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *