اخطار: انتقال ارز دیجیتال از صرافی بایننس به نوبیتکس ممنوع

انتقال ارزدیجیتال از بایننس به کوینکس

فهرست مطالب

به دلیل نظارت بر تراکنش‌های انجام شده توسط کاربران در صرافی‌های خارجی، برخی از صرافی ها بین‌المللی ، تراکنش‌هایی را که از مبدا یا به مقصد صرافی‌های ایرانی ارسال می‌شوند را شناسایی کرده و به این دسته از کاربران اخطارهایی را ارسال کرده‌اند. خبرگزاری رویترز در پی گزارشی اعلام کرده است با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران ، از سال 2018 ، 8میلیارد دلار تراکنش ارز دیجیتال میان صرافی و حساب کاربری بایننس و کاربران ایرانی انجام شده است. انتقال ارز دیجیتال از صرافی بایننس به نوبیتکس ، زیر ذربین قرار گرفته است .

 

نوبیتکس و صرافی بایننس binance

در گزارش رویترز آورده شده است که 7.8 میلیارد دلار ، یعنی حدود 97 درصد این مبالغ از طریق صرافی نوبیتکس که یک صرافی ایرانی است انجام شده است . به گفته رویترز صرافی بایننس و کوکوین با 820 میلیون دلار تراکنش مستقیم و غیر مستقیم از صرافی های مورد علاقه کاربران نوبیتکس از سال 2018 بوده است.

رویترز در بخشی از گزارش خود عنوان کرده است که در این مدت بخش آمریکایی صرافی بایننس نزدیک 1.5 میلیون دلار با صرافی نوبیتکس مبادله داشته است . کوین نیک مارکت، ایرانیکارت، رابکس و سرمایکس نیز از دیگر پلتفرم‌های ایرانی هستند که رویترز در گزارش خود از آنها نام برده است.

هرچند رویترز در بخش پایانی گزارش خود اروده است که نوبیتکس و یا صرافی های ایرانی دیگر از سوی امریکا تحریم نشده اند و شواهدی دال بر فعالیت های اشخاص و سازمان های تحریم شده ایرانی از بایننس وجود ندارد ، ولی صرافی بایننس و نوبیتکس واکنش های راجب این گزارش داشته اند.

 

انتقال ارز دیجیتال از بایننس به نوبیتکس

 

واکنش بایننس به گزارش رویترز: ملزم به پیروی از قوانین تحریمی آمریکا نیستیم

ادعای گزارش رویترز حول این محور می باشد که انجام تراکنش و انتقال ارز دیجیتال از بایننس به نوبیتکس و دیگر پلتفرم های ایرانی ، می تواند برای بایننس خطر پیگرد قانونی به دلیل نقض ممنوعیت تجارت با ایران را در پی داشته باشد. که این مورد شامل تحرم های ثانویه نیز می شود. چاگری پیوراز (Chagri Poyraz)، مدیر بخش تطبیق با مقررات تحریمی بایننس ، عنوان کرد ، صرافی بایننس یک شرکت آمریکایی نیست و به همین دلیل ملزم به پیروی از قوانین ایالات متحده نخواهد بود. با این حال تلاش خود را برای دور نگه داشتن مجموعه های تحریم شده از پلتفرم بایننس انجام خواهند داد.

چاگری پیوراز در بخشی از مطالب خود ذکر کرده است که تعدادی از حساب های مربوط به کاربران ایرانی که قصد انتقال ارز دیجیتال از بایننس به نوبیتکس  و دیگر صرافی ها را داشته اند ، اکانت آنها را مسدود کرده اند. چاگری پیوراز همچنین عنوان کرده است ، نقد اصلی بخش تطبیق با مقررات تحریمی بایننس به گزارش رویترز ، این است که تنها به داده های بللاکچین اتکا کرده اند که این امر منجر به شکل‌گیری فرضیات و نتیجه‌گیری‌های نادرست درباره ارتباط صرافی بایننس با نهادهای تحریم‌شده است .

 

انتقال ارز دیجیتال از بایننس به نوبیتکس

 

یادداشت پیوراز در مورد داده های بلاکچین

داده‌های بلاک چین به طور کامل و روشن حقیقت امر را نشان نمی دهند. امکان دارد یک صرافی ، بدون هیچ آگاهی ، تراکنشی را از یک کیف پول ایرانی دریافت کرده باشد و یا ممکن است از یک صرافی وجه ای از یک ادرس دریافت کند که نشان از انجام تراکنش کاملا قانونی باشد ولی بعد از تحلیل داده های بلاکچین به این نتیجه برسیم که آن نشانی کیف پول در اصل یک واسطه برای دور زدن تحریم ها بوده و با مراکز تحریم شده در ارتباط بوده است. نکته اصلی این مطالب آن است که هرگز با استناد به داده های بلاکچین نمی توان مقصود یک مجموعه را مشخص کرد.

پیوراز همچنین گفته است که صرافی بایننس تدابیر امنیتی سخت گیرانه ای برای مقابله با تراکنش انجام شده از سوی نهاد های تحریم شده دارد و در صورت مواجه با آنها ، بلافاصله وارد عمل می شود. براساس گزارش رویترز که مدعی شده بود از سال 2018 انتقال ارز دیجیتال از بایننس به نوبیتکس انجام شده و در این بین مبلغ قابل توجهی جابه جا شده است و صرافی نوبیتکس در حال دورزدن تحریم ها بوده است .نوبیتکس در این مورد واکنش نشان داده و عنوان کرده است ، آمار ذکر شده در خصوص تبادل 8 میلیارد دلاری میان کاربران ایرانی و بایننس از سال 2018 گمراه کننده است.

نوبیتکس آمار گفته شده از سوی مجموعه چین‌آلیسیس از این جهت گمراه کننده میداند که ، این ارقام این ذهنیت را ایجاد کند که انجام کلیه تراکنش ها یک‌سویه از نوبیتکس به بایننس منتقل شده است ، در صورتی که اعداد مورد ادعا، مجموع تراکنش‌های انجام شده توسط کاربران ایرانی با بایننس از سال2018 را نشان می‌دهد . این در حالی است که یک کاربر امکان دارد مقدار مشخص دارایی را به صورت متمادی بین پلتفرم داخلی و خارجی و کیف پول به منظور ترید جابه‌جا کرده باشد . ولی گزارش رویترز بدون توجه به این موارد و بدون ذکر گردش معاملات صورت گرفته از حجم معاملات اسم برده است. رویترز با تاکید بر حجم معاملات و تبادلات مالی صورت گرفته بدون اشاره به گردش مبادلات و مبلغ خالص خروجی یا ورودی ، خواستار پنهان کردن واقعیت برای رسیدن به اهداف خاص خود می باشد.

 

انتقال ارز دیجیتال از بایننس به نوبیتکس

 

بیانه ای نوبیتکس در رابطه با ادعای رویترز مبنی بر نقش‌داشتن این صرافی در دورزدن تحریم‌ها

نوبیتکس همچنان گفته است تراکنش های انجام شده برای دور زدن تحریم ها گفته ای غیر واقعی است چرا که بایننس قوانین سختگیرانه‌ای برای شناسایی کاربران دارند و هرگز نمی‌توانند مقصد مناسبی برای دور زدن تحریم‌ها باشند و راهکارهای بسیار ساده‌تر مانند بسترهای غیرمتمرکز وجود دارند .

 

مطالب پیشنهادی : امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال کدامند؟

 

کلام آخر

با توجه به مشکلات پیش آمده برای انتقال ارز دیجیتال از بایننس به نوبیتکس و گزارشات عنوان شده کاربران میتوانند از صرافی های دیگر برای انتقال رمزارزهای خود استفاده کنند . تلماتو با داشتن سابقه درخشان فعالیت خود در زمینه ارزهای دیجیتال آماده ارائه خدمات وریفای حساب بایننس و انتقال ارز به حساب های بین المللی می باشد.

منبع: reuters.com


سوالات متداول 

1. آیا امکان دارد کاربران ایرانی توسط صرافی‌های غیرمتمرکز شناسایی شوند؟

بله ، تمام صرافی ها با شناسایی آی پی کاربران و همچنین شناسایی آدرس صرافی ها ، می توانند حساب کاربر را مسدود کنند. به این نکته توجه کنید که این صرافی ها فقط می توانند دسترسی به سایت خود را محدود کنند .

2. آیا صرافی خارجی میتوانند دارایی کاربران ایرانی را مسدود کنند؟

بله ، بخاطر داشتن کلید خصوصی کیف پول‌ ، آنها به راحتی می توانند حساب کاربر را مسدود و اجازه برداشت به کاربر را ندهند .


خدمات مشابه سایت تلماتو

مطالب پیشنهادی


 

دیدگاه (4)

 • آقای خجسته پاسخ

  اگه اکانت بایننسم مسدود بشه چکار باید بونم؟

  2023-11-08 در 12:18
  • mehrabi پاسخ

   با ارائه درخواست به صرافی بایننس ، این صرافی به شما این اجازه رو میده که سرماهه خودتان را از این صرافی خارج کنید . اگر حسابتان غیرفعال شده باشد از طریق حساب بایننس خودتان وارد قسمت settings یا چت شوید و از این طریق با بایننس ارتباط بگیرید و خواهان رفع مشکلتان شوید.

   2023-11-09 در 12:29
 • شریعتی پاسخ

  سلام
  احراز هویت بایننس آیا میتونم راحت انجامش بدهم؟

  2023-11-08 در 12:13
  • mehrabi پاسخ

   سلام
   شما به کمک پشتیبانی تیم تلماتو قطعا خواهید توانست وریفای بایننس را انجام بدهید .

   2023-11-09 در 12:23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *