امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال کدامند؟

امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال

فهرست مطالب

در جهان ارزهای دیجیتال ، کیف پول یکی از مهمترین وسیله های نگهداری و مدیریت ارزهای دیجیتال است. کیف پول ارز دیجیتال نرم افزار و سخت افزاری هستند که عملکرد مختلفی مثل دریافت ، ارسال، ذخیره ، نگهداری و سهام گذاری می تواند داشته باشند . کاربرانی که وارد بازارهای ارز دیجیتال شده اند و نگران امنیت سرمایه خود هستند ، انتخاب کیف پول امن و مطمئن یکی از موضوعات چالش برانگیز برای آنها است . خوشبختانه همه کیف پول های ارزهای دیجیتال در دسترس هستند و از این بابت مشکلی وجود ندارد ، ما در تیم تلماتو این نیاز شما را علاوه بر ارائه مدارک احراز هویت بایننس و سایر صرافی های بزرگی همچون وریفای کوکوین، در مورد معرفی امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال و برندترین آنها نیز برطرف خواهیم کرد تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید . 

 

وریفای بایننس

 

انواع کیف پول های ارزهای دیجیتال

1. کیف پول ارزهای دیجیتال کاغذی

2. کیف پول ارز های دیجیتال سخت افزاری

3. کیف پول  ارز های دیجیتال نرم افزاری

4. کیف پول ارزهای دیجیتال تحت وب

از بین موارد ذکر شده امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال ، نوع سخت افزاری آن می باشد چرا که به اینترنت متصل نبوده و از دسترسی هکرها دور می باشد و اینکه برای رسیدن به سود دهی بیشتر و دور بودن از نوسانات بازار سرمایه و سرمایه گذاری بلند مدت نیز بهتر است . به این نکته توجه نمایید که این سخن به این معنی نیست که کیف پول ارزهای دیجیتال از نوع نرم افزاری امنیت نداشته باشند ، ولی چون کیف پول های نرم افزاری به دلیل اتصال به اینترنت ، در هر ساعت از شبانه روز امکان این را دارند که مورد حمله هکرها باشند ولی کیف پول ارز دیجیتال نوع سخت افزاری در این مورد مزیت بالاتری دارند .

 

کیف پول دیجیتالی

 

عوامل موثر بر امنیت کیف پول ارزهای دیجیتال

1. سیوسرد یا آفلاین cold storage

در این نوع از ذخیره سازها ، کاربر اگر به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت برای ذخیره سازی ارز و یا موارد دیگر در بستر بلاکچین اقدام کند به این روش ذخیره سازی یا سیو سرد گفته می شود و در این روش همه راه های دسترسی هکر به ارزهای دیجیتال بسته خواهد شد . این کیف پول ها دارای کلید خصوصی و کلید عمومی هستند در مورد کلید خصوصی باید گفت که کاراکترهای به کار رفته برای رمزنگاری فقط در اختیار مالک ارز دیجیتال می باشد ولی در مورد کلید عمومی می توان گفت که شبیه شماره کارت و حساب بانکی است که می توان برای ارسال دارایی به حساب خود آن را در اختیار دیگری قرار داد.

برای مثال وقتی فردی قصد انتقال ارز دیجیتال مانند تتر را دارد ، برای انجام تراکنش فرد گیرنده باید کلید عمومی کیف پول ارز دیجیتال خود را با فرد فرستنده به اشتراک بگذارد و فرستنده با استفاده از کلید خصوصی به ارز خود دسترسی داشته و آن را به آدرس کیف پول ارز دیجیتال فرد گیرنده ارسال خواهد کرد و بعد از آن اعتبار این تراکنش در بستر بلاکچین مورد تایید قرار میگیرد و زمانی که تتر به آدرس کیف پول ارز دیجیتال مقصد تحویل داده شد ، گیرنده با کلید خصوصی کیف پول  خود می تواند به دارایی خود دسترسی پیدا کند .

2. اپن سورس یا متن باز

کیف پول های که ناشر و سازنده آنها ، کد منبع و فایل های نرم افزاری آنها را در اخیتار عموم قرار می دهد اپن سورس گفته می شود و این کیف پول ها به صورت پیوسته توسط برنامه نویسان حرفه ای رصد و مورد بازبینی قرار میگیرد و اگر مشکلی امنیتی در آن باشد به سرعت معلوم می شود . اگر کیف پول ارز دیجیتالی اپن سورس باشد و مدت زمانی از فعالیت آن گذشته و توسط متخصصین تایید شده باشد ، این عوامل میتواند از فاکتورهای امن بودن این کیف پول ها به شمار برود .

 

[irp posts=”27394″ ]

 

امن ترین کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال

کیف پول ارزهای دیجیتال از نوع سخت افزاری یکی از ولت های مهم رمزارزها است که از امنیت بالای برخوردار بود و مورد توجه اکثر کاربران قرار گرفته است  ولی در موقع استفاده از این ولت ارزهای دیجیتال باید تمام موارد امنیتی را رعایت نمایید ، در غیر این صورت این نوع کیف پول هم می توانند مورد حمله هکرها قرار بگیرد . واریز ارز به این ولت ارز دیجیتال فقط با آدرس کیف پول امکان پذیر می باشد و می توانید بدون هیچ محدویتی هر میزان ارز دیجیتال به این کیف پول وارد کنید .

برای برداشت و خارج کردن دارای خود از این ولت ارز دیجیتال در مرحله اول باید تراکنش ها تایید شوند ، تراکنش ها با کد خصوصی رمز ارزهای شما تایید می شود و بعد از آن ، خارج کردن دارای از این ولت امکان پذیر خواهد شد . کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال که توسعه پیدا کرده اند و با کد نویسی های جدید امکانات بیشتری مانند کسب درآمد از برخی کوین ها به صورت غیرفعال ، اشتراک گذاری مستقیم برخی از ارزهای دیجیتال ، خرید و نگهداری ارز دیجیتال به صورت کاملا امن اشاره کرد و همچنین با استفاده از پروتکل های DApps – DeFi می توان به بلاکچین های مختلفی دسترسی پیدا کرد.

 

1. ترزور وان Trezor One

این مدل کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال سازگاری خوبی با USB دارد و برای کاربران ، استفاده از دستگاه های ویندوز و لینوکسی را امکان پذیر کرده است.

از ویژگی این کیف پور ارزهای دیجیتال می توان به پشتیبانی اکثر رمز ارزها ، توانایی ذخیره بیش از 500 نوع ارز مختلف از جمله  بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین و بیت کوین کش اشاره کرد و اینکه به این کیف پول می توان ذخیره سازی آفلان و امنیت بالا و سرعت بالا در پردازش را نیز اضافه کرد . دو مدل مختلف ترزور داریم که به معرفی آنها می پردازیم:

2. ترزور مدل T

این مدل کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال به دلیل پردازش بهتر، مشخصات شفافتر و اینکه شاخص های چشمگیر امنیتی پیشرفته ای دارد ، نسبت به مدل اولی که معرفی شد قیمت بالاتری دارد.

 

ارز دیجیتال

 

3. کیف پول سخت افزاری لجر ledger

در معرفی این مدل ولت ارزهای دیجیتال میتوان گفت که امکان بازیابی اطلاعات آن بدون نیاز به اتصال اینترنت است و اگر کیف پول شما دزدیده و یا گم شود این قابلیت می تواند کمک زیادی به شما بکند. لجر بیش از 700 نوع رمر ارز را پشتیانی می کند و این مقدار از پشتیبانی ، از کیف پولTrezor بالاتر می باشد ولی سیستم عامل و نرم افزار لجر در مقایسه با ترزور یک پارچه نیست با این حال نمی توان هیچکدام را کاملا برتر از دیگری دانست.

لجر ، ورژن جدید از ولت های ارزهای دیجیتال با نام Ledger Nano X انتشار داده است که از توانایی بلوتوث پشتیبانی می کند و این توانایی با تلفن همراه سازگار بوده و از حجم زیادی از ارزهای دیجیتال حمایت می کند . این کیف پول همچنین داری ضریب امنیتی بالای نیز می باشد.

 

4. کیف پول سخت افزاری کیپ‌کی KeepKey

ولت ارزهای دیجیتالی ، کیپ کی از ارزهای زیادی پشتیبانی میکند و برای نگهداری طولانی مدت رمز ارزها مناسب می باشد . این کیف پول قابلیت بکاپ گیری با رمز دوازده کلمه ای را دارد . امنیت آن بالا و توانایی ذخیره سازی تعداد زیاد کد های اختصاصی را دارد . صفحه نمایش آن در مقایسه با لجر و ترزور بزرگتر است . این ولت ارزهای دیجیتالی ، دارای پیشخوان نمیباشد و در واقع ارزش رمز ارز با ارزش دلار در همان زمان واقعی است و با استفاده از این کیف پول دیگه نیازی برای اطلاع پیدا کردن از میزان دارای ارز دیجیتال خود و رفتن از برنامه ای به برنامه ای دیگر از دانگل استفاده کنید .

 

[irp posts=”22376″ ]

 

امن ترین کیف پول دسکتاپ ارزهای دیجیتال

از انواع ولت های رمزارزها که روی سیستم عامل کامپیوترها قابل نصب کردن هستند و به صورت آفلاین می توان کلیدهای خصوصی این ولت ها را در سیستم ذخیره نمود. سرعت بالا در تراکنش ها ، سادگی و راحتی استفاده از این کیف پول های دیسکتاپی است . در زمان استفاده حتما اقداماتی امنیتی را لحاظ کنید تا از خطر نفوذ هکرها و ویروسی شدن سیستم عامل ، جلوگیری نمایید.

 

1. کیف پول نرم افزاری الکتروم Electrum 

کیف پول الکتروم اپن سورس می باشد و در نتیجه نقطه ضعف و شکستی در کار نیست و امنیت بالایی دارد . به دلیل رابط کاربری و جذابیت بصری پایین آن شاید یادگیری آن برای شما زمان بر باشد. از ویژگی خاص این کیف پول ارز دیجیتال مدیریت هزینه ها می باشد که بیشتر کیف پول های ارز دیجیتال بعد از انتقال معامله به شبکه دیگر نمی توان هزینه ها را مدیریت نمود. این کیف گزینه جایگزین ارز بعد از شروع تراکنش را نیز به شما می دهد  و همچنین از بیشتر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.

 

2. کیف پول نرم افزاری اکسودوس Exodus

این ولت ارزهای دیجیتال در مقایسه با الکتروم دارای رابط کاربری ساده ای است و نحوه استفاده و یادگیری ساده تری نیز دارد. و نکته قابل توجه در مورد این ولت ، برخلاف دیگر کیف پول ها ، نیازی به ثبت نام پیشرفته یا KYC ندارد و اینکه دلیل استفاده کاربران زیادی از اکسودوس ، پشتیبانی آن از ارزهای دیجیتالی زیادی در مقایسه با الکتروم باشد چرا که الکتروم تنها از بیت کوین حمایت میکند ولی اکسودوس از اتریوم ، لایت کوین ، بیت کوین و .. نیز پشتیبانی دارد.

 

3. کیف پول نرم افزاری کوینومی Coinomi

این ولت ارزهای دیجیتالی از صدها ارز دیجیتال حمایت می کند و از بهترین ولت های ارز دیجیتال می باشد . کوینومی طراحی ساده دارد و برای افراد مبتدی بسیار کاربردی است. در این کیف پول از مبادلات درون سیستمی حمایت قوی دارد و همچنین کلید های خصوصی به صورت آفلاین ذخیره میشود.

 

4.کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic

این کیف پول ارزهای دیجیتال از صدها کوین و آلت کوین حمایت می کند و رابط کاربری ساده ای دارد. سطح امنیت آن متوسط و هنگام استفاده باید تمام نکات امنیتی توسط کاربر رعایت شود . اتمیک توانایی مبادلات درون سیستمی نیز دارا می باشد . اتمیک استفاده از قابلتی های پیشترفته خود را منوط به پرداخت هزینه کرده است و شما تنها از بخشی که رایگان در اختیار کاربران گذاشته شده می توانید بهره ببرید.

 

5.کیف پول نرم افزاری متامسک Metamask

این کیف پول ارزهای دیجیتال از همه ارزهای دیجیتال غیر متمرکز حمایت میکند و برای کاربران Dapps و NFT‌ها گزینه مناسبی می باشد. متامسک را بصورت یک پلاگین میتوانید روی مرورگر شما اضافه کنیدتا همیشه در دسترستان باشد.

 

کیف پول لرز دیجیتال دسکتاپ

 

امن ترین کیف پول موبایل ارزهای دیجیتال

از کیف پول ارزهای دیجیتال که بسیار محبوب می باشد می توان ولت های موبایلی را نام برد . کاربران با گوشی های هوشمند خود به این کیف پول ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا می کنند . این کیف پول ها از روش های مختلفی برای حفظ امنیت آنها استفاده میشود ولی به دلیل اتصال مداوم به اینترنت در معرض خطر هستند. در این بخش امن ترین کیف پول موبایلی برای شما معرفی خواهیم کرد ، با ما همراه باشید.

 

1. کیف پول موبایلی تراست ولت Trust Wallet

این ولت ارز ها دیجیتال از ارزهای مختلفی پشتیبانی می کند و برای ذخیره ، ارسال و دریافت ارز های دیجیتال بسیار کاربردی می باشد .  کیف پول تراست ولت به صورت غیرمتمرکز کار می کند و امنیت بالایی دارد و موقع نصب این کیف روی موبایل اطلاعات شخصی نمیخواهد و فقط 12 کلمه برای بازیابی به شما خواهد داد که حتما این تعداد کلمه را یادداشت و در جای امن نگهداری نمایید. همچنین تراست والت قابلیت اتصال به صرافی های بزرگی همچون صرافی بایننس را دارا است.

 

2. کیف پول موبایلی مای‌سلیوم  Mycelium

از کیف پول ارزهای دیجیتال می توان به کیف پول موبایلی مای سلسیوم اشاره کرد که در ورژن جدید خود ویژگی حساب های فیات ، رسیدگی سریع به صورت حساب ها ، معاملات تجاری و موارد دیگر را نیز اضافه کرده است. در این کیف پول می توان کلیدهای خصوصی را از دستگاه حذف و در صورت نیاز مجدد آن را وارد کرد . کیف پول مای سلیوم از کیف پول های سخت افزاری مثل ترزور و لجر حمایت می کند . ولی این کیف پول فقط از بیت کوین پشتیبانی می نماید . مای سلیوم را برای به راحتی می توانید رو گوشی های با سیستم عامل اندروید و iOS به صوریت رایگان دانلود و نصب کنید.

 

3. کیف پول موبایلی گرین آدرس GreenAdrdress

در این ولت ، می توانید روی کلیدهای خصوصی و عمومی کیف پولتان کنترل کامل داشته باشید و همچنین از دیگر توانایی آن می توان به تایید سریع ، حفظ کامل حریم خصوصص و امنیت بالای آن اشاره کرد . گرین آدرس بخشی به نام “فقط تماشا” وجود دارد که می توانید موجودی ارز دیجیتال خود را بررسی کنید و یا ارز دریافت نمایید بدون اینکه دسترسی کامل به کیف پول خود داشته باشید . بنابراین هنگام استفاده از وای فای ، امنیت کیف پول شما حفظ خواهد شد و همینطور میتوانید از کد شناسایی دوعاملی برای معاملات خود استفاده کنید.

 

4. کیف پول موبایلی مای اتر ولت Myetherwallet

مای اتر ولت از جمله امن ترین کیف پول ارز های دیجیتال برای اندروید می باشد و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است . این کیف پول به دلیل داشتن رابط کاربری مناسب ، برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال بر پایه اتریوم گزینه خوبی میباشد. با مای اتر ولت Myetherwallet همچنین می توان به صرافی بایننس اتصال پیدا کرد.

 

امن ترین کیف پول موبایل ارزهای دیجیتال

 

امن ترین کیف پول تحت وب ارز های دیجیتال

یکی دیگر از کیف پول ارزهای دیجیتال ، ولت های تحت وب می باشند . این ولت ها را می توانند به راحتی و بدون نیاز به نصب نرم افزار مورد استفاده قرار بدهید . در این کیف پول ارزهای دیجیتال تمام تراکنش ها در بستر آنلاین انجام میگیرد بنابراین برای بالا بردن سطح امنیتی این کیف پول ها حتما باید تمام اقدامات امنیتی لحاظ شود.

 

کیف پول ارزهای دیجیتال تحت وب بلاکچین Blockchain

از بین کیف پول ارزهای دیجیتال که بصورت آنلاین مورد استفاده قرار میگیرد ، کیف پول بلاکچین است ، این کیف پول ارز دیجیتال این  ادعا را دارد که رتبه اول را بین سایر کیف پول ارزهای دیجیتال تحت وب دارا می باشد چرا که 30 میلیون کاربر را توانسته جذب کند و ارزش تراکنش ها انجام شده در این بستر بالای 200 میلیون دلار است . برای بالا بردن امنیت این کیف پول می توانید  احراز هویت دو عاملی را از طریق گوگل آتنتیکیتور Google Authenticator فعال کنید . کیف پول تحب وب ، بلاکچین از سال 2018 تعداد 22 ارز دیجیتال از جمله بیت کوین ، بیت کوین کش و اتریوم را مورد حمایت قرار داده است. این کیف پول را همچنین میتوان به صورت اپلیکشن روی سیستم عامل های اندروید و ios مورد استفاده قرار دهید .

 

[irp posts=”26321″ ]

 

کیف پول کاغذی ارزهای دیجیتال

برای تهیه کیف پول های کاغذی می توانید به وب سایت Bitcoinpaperwallet.com مراجعه کنید . در این وب سایت تمام اطلاعات و موارد لازم برای تهیه کیف پول کاغذی ارزهای دیجیتال  را در اختیار شما قرار میدهد . با این روش می توانید بیت کوین را برای افرادی که اهل فن آورهای امروزی نیستند از طریق پست ارسال کنید . همچنین برای حفظ امنیت کلیدهای خصوصی این کیف پول ارزهای دیجیتال یک طرح تاشو تعبیه شده است که باعث بالا رفتن امنیت این کیف پول ها می شود.

وب سایت walletGenerator.net نیز کیف پول های کاغذی را بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد. این سایت به صورت خودکار نشانی کیف پول کاغذی را ایجاد می کند و آن را بصورت PDF چاپ می کند. همچنین این وب سایت برای کیف پول ارزهای دیجیتال که به صورت کیف پول کاغذی تهیه میکند ، به نوعی برنامه ریزی شده است که ارزهای بروز در اختیار کاربران قرار دهد.

 

امن ترین کیف پول کاغذی ارزهای دیجیتال

 

امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال برای افراد آماتور

یکی از بهترین گزینه برای افراد آماتور و مبتدی که بسیار امن و همراه با تنظیمات و رابط کاربری آسان است ،  میتوان از کوین بیس ‏Coinbase‏ نام برد. اپلیکشن کوین بیس توانایی اتصال به بیشتر حساب های بانکی را دارد. این اپلیکیشن برای افرادی که هیچ گونه تجربه در بازار رمز ارزها را ندارند مناسب می باشد . با این کیف پول می توانید NFT‏ دخیزه نمایید و همچنین کلیدهای خصوصی حسابتان را میتوانید بجای ذخیره در سرورهای کوین بیس در سیستم خود ذخیره نمایید و همین امر باعث از بین رفتن اضطراب شما در مورد مسدود شدن حسابتان خواهد شد و نگران از دست دادن دارایتان را نخواهید داشت.

 

امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتالی نوع پلاگین

نوع دیگر از کیف پول ارزهای دیجیتال که میتوان جزء امن ترین کیف پول ها بحساب آورد ، کیف پول از نوع پلاگین هستند . با این کیف پول ها می توانید مجوز ورود و فعالیت در برخی وب سایت ها را داشته باشید . به این نکته توجه کنید که این کیف پول های پلاگینی یا افزونه ای در خطر هک شدن قرار دارند بنابراین برای سرمایه گذارهای بلند مدت از این والت های ارز دیجیتال استفاده نکنید.

 

1. کیف پول ارزهای دیجیتال ‏Rabby‏

کیف پول ربی را می توان بر روی مرورگرهای مختلف نصب کرد . از این کیف پول می توانید بجای متامسک نیز استفاده کنید و نگران معاملات خود نباشید. هیچ سازمانی این کیف پول را تحت کنترل خود ندارد ولی به دلیل اتصال پیوسته به اینترنت  و در معرض هک شدن قرار دارد ، بنابراین برای سرمایه گذارهای کوتاه مدت مناسب می باشد.

 

2. کیف پول ارزهای دیجیتال Binance Wallet‏

از دیگر کیف پول ارزهای دیجیتال میتوان از کیف پول بایننس ولت نام برد. این کیف پول ارز دیجیتال قوی با رابط کاربری ساده و سازگار برای کاربران ایرانی میباشد که بدون مشکل می توانند از این ولت استفاده کنند. این کیف پول ارزهای دیجیتال فقط بصورت پلاگین است و نسخه موبایلی و دسکتاپی برای آن وجود ندارد . با مراجعه به وب سایت صرافی بایننس به راحتی میتوانید نسخه اصلی این افزونه را دانلود و نصب کنید. در مورد این کیف پول تاکنون گزارشی منبی بر هک شدن از سوی کاربران منتشر نشده است ولی شما همچنان اقدامات امنیتی لازم را حین استفاده از این کیف پول ارزهای دیجیتال انجام دهید.

 

امن ترین کیف پول ارز دیجیتال

 

طریقه خرید امن ترین کیف پول ارزهای دیجیتال درایران

دارای های ارزهای دیجیتال به دلیل ارزش و اهمیت بیشتری که دارند حتما در تهیه کیف پول های که این ارزها را نگهداری می نمایید دقت کنید و برای این منظور، ترجیحا از کیف پول نوع سخت افزاری استفاده کنید . شما میتوانید برای تهیه امن ترین کیف پول سخت افزاری به صفحه وب سایت هر کدام از عرضه کنندگان کیف پول های که در این مقاله معرفی شد مراجعه نمایید و یا بر حسب نیازی که دارید با تیم تلماتو تماس بگیرید تا در این خصوص راهنمایی لازم را دریافت کنید.


سوالات متداول

1.  آیا کیف پول ارزهای دیجیتال برای کاربران ایرانی محدودیت دسترسی ایجاد کرده اند؟ 

برخی از کیف پول های ارز دیجیتال از نوع دسکتاپی به دلیل تحریم ها ، دسترسی کاربران ایرانی را محدود و یا مسدود کرده اند. در وب سایت های کیف پول مد نظرتان می توانید بخش لیست سیاه آن وب سایت را نگاه کنید و کشورهای تحریم شده را بررسی کنید.

2. چگونه کیف پول ارز دیجیتال خودمان را بازیابی کنیم؟

هنگام راه اندازی کیف پول تان ، عبارت 12 کلمه ای در اختیارن قرار میگیرد که با این عبارت امکان بازیابی کیف پول تان وجود دارد.

 


:idea: وریفای کوکوین

:idea: وریفای کوین بیس

:idea: وریفای پای نتورک


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *