آموزش واریز و برداشت و انتقال پول به صرافی بای بیت ByBit

واریز و برداشت از بای بیت

فهرست مطالب

کاربرانی که قصد فعالیت در بای بیت را دارند حتما باید آموزش واریز و برداشت و انتقال پول به بای بیت را دیده باشند و نحوه کار ان آشنا شده باشند . صرافی بای بیت بخاطر فراهم آوردن معاملات فیوچرز و معاملات اسپات و سرعت بالای انجام تراکنش ها و محیط کاربر پسند مورد توجه معامله گران بوده است. سرعت قابل قبول معاملات و امکان انجام معاملات فیوچرز و اسپات و تحریم نبودن این صرافی برای کاربران ایران ، مورد علاقه بیشتر کاربران قرار گرفته است . پس با تلماتو همراه باشید تا در مورد نحوه واریز و برداشت در بای بیت را صحبت کنیم.

 

چگونه از صرافی ByBit برداشت کنیم؟

برای برداشت رمز ارز از پلتفرم بای بیت می توانید با تلفن همراه خود و یا یک مرورگر برای ورود به سیستم مدیریت حساب بای بیت خود استفاده کنید . در اپلیکین معاملاتی بای بیت در اولین قدم برای برداشت از بای بیت این است که وارد حساب بای بیت خود شوید و به تب Assets بروید.

 

برداشت از بای بیت

 

در صفحه باز شده ، بر روی برداشت کلیک کنید ،

 

برداشت از بای بیت

 

دارایی دیجیتال خود (مانند بیت کوین یا اتریوم) را انتخاب کنید.

 

برداشت از بای بیت

 

و آدرس دریافتی خود را وارد کنید، شبکه ای که میخواهید انتقال در بستر انجام شود را انتخاب نمایید ، وجه ای را که می خواهید ارسال کنید وارد و روی دکمه برداشت کلیک کنید.

 

برداشت از بای بیت

 

اگر ارزهای رمزنگاری شده ای که از حساب اسپات شما ارسال می شود، و دارایی های شما در حساب های مشتقه، کسب درآمد یا سرمایه گذاری است، ابتدا آنها را به حساب اسپات خود انتقال دهید. در مورد واریز و برداشت از بای بیت ، این نکته را به یاد داشته باشید که شبکه بلاک چین مناسب BTC برای بیت کوین، ERC-20 برای اتریوم، TRC20 برای Tron را برای انتقال وجه خود انتخاب کنید تا با تاخیر در تراکنش های خود مواجه نشوید

 

مراحل برداشت ارز دیجیتال با استفاده از پلتفرم مبتنی بر وب بای بیت همانند مطالبی است که در بالا توضیح داده شد. وارد برنامه بای بیت شوید، به Assets بروید، سپس برداشت را انتخاب ،

 

واریز و برداشت از بای بیت

 

آدرس دریافتی را وارد کنید، شبکه مناسب را انتخاب ، مبلغ را وارد کنید و روی برداشت کلیک کنید. برخی از ارزهای دیجتالی ، مانند EOS یا BNB (BEP2)، ممکن است به یادداشت یا برچسب هنگام تراکنش نیاز داشته باشند، بنابراین به یاد داشته باشید که آن را نیز اضافه کنید.

 

برداشت از بای بیت

 

برای برداشت ارز دیجیتال به صرافی دیگری مانند کوین بیس یا بایننس ، باید به آدرس دریافت کننده (جایی که می خواهید وجوه ارسال کنید) نیاز دارید.  در بیشتر موارد با رفتن به صفحه سپرده صرافی دیگر و کپی کردن آدرس از آنجا ، این کار را انجام دهید. اگر می خواهید  ارز مورد نظر را به حساب کوین بیس انتقال دهید ، در این صورت به حساب خود در کوین بیس رفته وارد تب Trade شوید و سپس ولت مورد نظر را انتخاب و آدرس آن را کپی نمایید بعد از آن  وارد برنامه بای بیت شوید، به Assets بروید، سپس برداشت را انتخاب ، آدرس ولتی که از کوین بیس کپی کرده اید را وارد کنید، شبکه مناسب را انتخاب ، مبلغ را وارد و روی برداشت کلیک کنید تا عملیات انتقال وجه صورت گیرد.

 

نحوه برداشت از صرافی بای بیت با حساب بانکی

کاربران می توانند برای تبدیل ارز دیجیتال موجود در بای بیت خود به پول نقد به دو روش عمل کنند.

روش اول

استفاده از معاملات همتا به همتا خواهد بود . در این روش شما با آگهی دارای خود و توافق با فرد دیگری که آماده ارائه وجه نقد در قبال دارای شما است . معامله کنید . برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد معاملات همتا به همتا می توانید مقاله با عنوان .. را مطالعه نمایید.

روش دوم

استفاده از ارز فیات با کمک شرکت های خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال خواهد بود. بای بیت همچنین می خواهد به زودی یک خودپرداز برای ساکنین در ویتنام راه اندازی نمایید.

 

مطالب پیشنهادی : کارمزد معاملات فیوچرز بای بیت

 

نحوه برداشت پول ازصرافی بای بیت بدون احراز هویت

برای دریافت پول از ByBit بدون KYC مراحل زیر را دنبال کنید:

 

1.در ابتدا ارز دیجیتال خود را به تتر تبدیل نمایید .

برای اینکه بتوانید از بای بیت پول بگیرید باید آن از تتر استفاده کنید. مقدار ارز دیجیتالی که می خواهید برداشت کنید به تتر تبدیل کنید .

 

2.تتر را به صرافی بایننس ارسال کنید .

بای بیت راهی برای برداشت ارز دیجیتال به حساب بانکی ندارد. به همین دلیل ، باید تتر را به بایننس انتقال دهید. روی عبارت Deposit در حساب بایننس خود کلیک کنید و سپس تتر را انتخاب کنید . شبکه انتقال تتر TRC20 انتخاب کنید و آدرس سپرده را کپی نمایید . به حساب بای بیت خود برگردید و روی دکمه withdrawal کلیک کنید . شبکه TRC20 را انتخاب کنید و آدرس سپرده که کپی کرده اید در قسمت address وارد کنید.

 

3. مبادله تتر با ارز فیات :

زمانی که USDT در حساب بایننس شما قرار گرفت ، به بخش markets بروید و بازار فیات را انتخاب کنید. اینجا جایی است که می توانید USDT را با ارز مورد نظر خود معامله کنید. برای یورو جفت EUR/USDT را انتخاب کنید و روی گزینه buy کلیک نمایید.

 

4.برداشت ارز فیات :

بعد از مبادله USDT با ارز فیات ، به پنل اصلی برگردید و روی گزینه withdraw کلیک کنید. ارز فیات و نحوه برداشت پول را از طریق کارت اعتباری یا حواله بانکی انتخاب کنید . وجه ای را که می خواهید برداشت نمایید را  وارد کنید، سپس روی Continue کلیک کنید.

 

نکته : کاربران باید بدانند اگر قوانین بای بیت را نقض کردید و یا از کشوری هستند که بای بیت خدمات ارائه نمی دهد ، در این صورت بای بیت امکان دارد احراز هویت از کاربر بخواهد . کاربران در این صورت سی روز مهلت خواهند داشت احراز هویت خود را انجام دهند در این مدت می توانند پول خود را دریافت کنند. اگر درخواست احراز هویت شد باید مدارکی مانند عکس سلفی ، آدرس محل زندگی و آی دی کارت مورد نیاز خواهد بود.  شما می توانید بدون احراز هویت در روز 2 بیت کوین برداشت کنید و اگر احراز هویت کرده باشید و در سطح یک قرار گرفته باشید روزانه 50 بیت کوین برداشت خواهید داشت و اگر در سطح دو قرار دارید روزانه 100 بیت کوین می توانید برداشت انجام دهید .

 

واریز و برداشت از بای بیت

 

مطالب پیشنهادی : کشور های تحریم در بای بیت 2023

 

نحوه واریز در بای بیت

در ادامه مطالب مربوط به واریز و برداشت از بای بیت به نحوه واریز در بای بیت  می رسیم . در این مرحله یک فرآیند دقیق ارائه شده است تا بتوانید به راحتی با انتقال ارز دیجیتال از کیف پول خود یا واریز ارز فیات به حساب بای بیت خود، سپرده گذاری کنید. برای انتقال دارایی های رمزنگاری شده به Bybit به وب سایت بای بیت بروید . گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی Bybit روی ” Assets” کلیک کنید.در صفحه Assets page به تب Spot Account هدایت می‌شوید. سپس، ارزی که می خواهید سپرده گذاری کنید ، روی Deposit کلیک کنید.

 

نحوه واریز به بای بیت

 

رمزارزی که می خواهید واریز کنید انتخاب کنید.

 

واریز به حساب بای بیت

 

نوع شبکه ای را برای رمزارزی می خواهید واریز کنید انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید وجوه شما به کجا انتقال پیدا کند ، حساب Spot، حساب مشتقات یا حساب Funding برای مثال، اگر می‌خواهید وجوه شما به حساب مشتقات شما منتقل شود، می‌توانید آن را در قسمت Deposits auto channeled to نشان دهید.

 

نحوه واریز به بای بیت

 

بعد از ورود به حساب کاربری خود روی Deposit کلیک کنید . در این بین می توانید کد QR را اسکن کنید و یا آدرس سپرده را کپی کنید و از آن به عنوان آدرس مقصدی که می توانید مبلغ را به آن ارسال کنید ، استفاده نمایید. قبل از ادامه از انتخاب مسیر انتقال وجه مطمئن شوید. توجه داشته باشید، از اکتبر 2021، Bybit فقط سپرده های BTC، ETH، XRP، EOS، USDT، BIT، DOGE، DOT، LTC، XLM، AAVE، COMP، LINK، MKR، SUSHI، UNI، YFI را می پذیرد.

نکته : توجه داشته باشید سپرده گذارها ، واریزی ها از طریق حساب اسپات انجام می شود. کاربرانی که قبل از ۱۵ ژوئیه 2021 در بای بیت ثبت‌نام کرده‌اند ، مبلغ  آنها به حساب اسپات واریز می‌شود و به صورت خودکار به حساب مشتقات وصل می‌شود. مبالغ کاربرانی که  حساب آنها پس از 15 جولای 2021  ثبت شده به حساب اسپات واریز می شود.

برای سپرده گذاری اتریوم ، در حال حاضر بای بیت از انتقال مستقیم اتریوم پشتیبانی می کند. لطفاً اتریوم  ETH خود را با استفاده از انتقال قرارداد هوشمند منتقل نکنید. برای سپرده گذاری توکن ، زمان انتقال به کیف پول بای بیت ، توجه داشته باشید آدرس کیف پول را صحیح UID  خود را در قسمت ” Memo ” پر کنید در غیر این صورت، واریز موفقی نخواهد داشت.

برای واریز رمز ارز از پلتفرم بای بیت می توانید با تلفن همراه خود به حساب بای بیت خود وارد شوید .در وئدیو زیر نحوه واریز در بای بیت را روی نسخه اندروید مشاهده خواهید کرد.

 

 

حداقل سپرده در صرافی بای بیت چقدر است

مقدار کارمزد واریز و برداشت از بای بیت ، براساس میزان کارمزد ماینر و تراکنش در شبکه بلاک چین خواهد بود ، برای واریز همه ارز های دیجیتال بجز SOL هیچ حداقلی وجود ندارد. سپرده گذاری کمتر از 0.01 SOL به حساب شما واریز نخواهد شد و همچنین این دارایی غیر قابل بازیافت خواهد بود. شما بعد از حدود 2 ساعت می توانید سپرده خود را مشاهده نمایید . اما این بستگی به سرعت تایید تراکنش دارد. واریزی شما معمولا در حدود 10 دقیقه طول خواهد کشید تا به حساب بای بیت شما انتقال پیدا کند. بعد از تکمیل واریز برای مشاهده تراکنش به asset page بروید.

 

کلام آخر

برای استفاده از صرافی بای بیت ابتدا باید حساب کاربری در بای بیت ایجاد نمایید. بعد از آن حتما وریفای حساب بای بیت را انجام دهید تا از سطوح مختلف واریز و برداشت از بای بیت دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که برداشت از بای بیت فقط از طریق Spot Account یا حساب اسپات شما انجام می شود .

منبع : learn.bybit.com


سوالات متداول

1.کارمزد معاملات در صرافی بای بیت چقدر است؟

در میان بزرگترین صرافی های کریپتو، صرافی بای‌بیت یکی از پایین‌ترین کارمزدهای معاملات ارزهای دیجیتال را ارائه می کند. این پلتفرم به ویژه به دلیل انواع ابزارهایی که برای معاملات آتی و مشتقات دارد، شناخته شده است. هنگام معامله قراردادهای فیوچرز ( آتی ) ، کارمزد گیرنده و کارمزد سازنده به ترتیب تنها 0.06٪ و 0.01٪ است.

 

2. پلتفرم چه زمانی درخواست های برداشت از Bybit را پردازش می کند؟

اگر درخواست برداشت فوری داشته باشید ممکن است پردازش آن تا 15 دقیقه طول بکشد. با این حال، توجه داشته باشید که در صورت ازدحام زیاد شبکه، پردازش برداشت ممکن است به زمان بیشتری لازم داشته باشد.


خدمات مشابه سایت تلماتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *