آموزش ایجاد و نصب کیف پول پای نتورک PI NETWORK و انتقال آن به کیف پول

ایجاد و نصب کیف پول پای نتورک ( PI Network ) | انتقال ارز پای PI به کیف پول | حساب پای نتورک | اضافه کردن ارز پای به کیف پول | ایجاد کیف پول پای نتورک | برنامه پای نتورک | نصب کیف پول پای نتورک | ارسال و دریافت ارز | ارسال ارز پای | انتقال ارز پای | تلماتو |

کیف پول پای نتورک یا PI Network Wallet ، یک نرم‌افزار کاربردی برای نگهداری ارز دیجیتال PI می‌باشد. PI شبکه‌ای از ارز دیجیتالی است که با هدف ایجاد یک سیستم پرداخت جدید برای استفاده در جوامع بزرگ و کوچک به وجود آمده است. کیف پول پای ( PI ) ، که از طریق برنامه موبایل PI Network می توان به حساب پای نتورک خود دسترسی داشت ، به کاربران امکان می‌دهد تا PI خود را درون آن نگهداری کنند و از آن برای انجام تراکنش‌های مختلف استفاده کنند. با نصب این کیف پول، امنیت بالایی برای حفظ اطلاعات کاربران فراهم می‌شود و همچنین امکاناتی مانند انتقال و دریافت ارز پای ( PI ) یا اضافه کردن آن به کیف پول ، تاریخچه تراکنش‌ها و موجودی حساب را به کاربران ارائه می‌شود. یکی از ملزومات اینکه پای به کیف پول شما منتقل شود، انجام احراز هویت پای نتورک می باشد. برای آشنایی با ایجاد کیف پول پای نتورک با تلماتو همراه باشید.

 

کی وای سی پای نتورک

 

مزایایو نصب و ایجاد کیف پول پای نتورک ( PI Network )

1. نگهداری امن ارز دیجیتال PI :. با ایجاد کیف پول پای نتورک در برنامه موبایل آن، شما می‌توانید ارز دیجیتال PI خود را به صورت امن در کیف پول نگهداری کنید. و از احتمالات سرقت و هک کردن آن در صورت نگهداری در صرافی‌های دیجیتال جلوگیری کنید.

 

2. امکان دریافت و ارسال راحت‌تر ارز :. با داشتن کیف پول ، شما می‌توانید به راحتی تراکنش‌های مربوط به ارز دیجیتال PI از جمله انتقال، دریافت و پرداخت ارز دیجیتال با مبالغ مختلف را انجام دهید. در صورت ایجاد و نصب کیف پول پای نتورک، تراکنش‌ها به سرعت و با کمترین هزینه انجام می‌شوند. و در صورت نیاز به انجام تراکنش مانند و دریافت ارز پای ( PI ) یا اضافه کردن ارز پای می‌توانید هر زمان که خواستید از کیف پول پای نتورک خود استفاده کنید.

 

3. فرصت سرمایه‌گذاری : ارز دیجیتال PI به عنوان یک ارز دیجیتال جدید، قابلیت استفاده در بازارهای مختلف و سرمایه‌گذاری را دارد. با داشتن کیف پول پای نتورک و نگهداری از ارز دیجیتال PI درون آن، شما می‌توانید با استفاده از این ارز دیجیتال به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف بهره‌مند شوید.

 

4. امکان خرید اینترنتی در فروشگاه های اینترنتی :. شما می توانید پس از نصب کیف پول پای نتورک خود ، آن را شارژ کرده و ارز پای به حساب تان اضافه کنید. و از فروشگاه های اینترنتی که از ارز پای پشتیبانی می کنند خرید های خود را به راحتی انجام دهید.

 

توجه : به دلیل نوپا بودن این بازار و عدم پایداری قیمت‌ها، همیشه خطراتی وجود دارد. که قبل از سرمایه‌گذاری باید به آن‌ها توجه کرد.

 

تحریم ایران در پای نتورک ( PI Network ) و مشکلات ایجاد کیف پول پای نتورک

با توجه به تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، برخی از کاربران ایرانی با مشکلاتی در ایجاد و نصب کیف پول پای نتورک مواجه شده‌اند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، لازم است به قوانین و مقررات مربوط به تحریم‌ها و همچنین سیاست‌های پای نتورک در این زمینه توجه کنید. با توجه به سیاست‌های پای نتورک، تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران بر روی فعالیت‌های این شبکه تأثیر می‌گذارد. و کاربران ایرانی نمی‌توانند به صورت رسمی به فعالیت‌ در پای نتورک مانند انتقال و دریافت ارز پای ( PI ) یا اضافه کردن ارز پای به کیف پول در این کشور دسترسی داشته باشد. و تلماتو برای رفع این مشکل، دو راهکار ارائه کرده است:

 

1- استفاده از VPN : کاربران ایرانی می‌توانند با استفاده از VPN به سرور‌های خارجی متصل شده. و به این شکل به فعالیت‌های شبکه پای نتورک دسترسی داشته باشند. البته با توجه به فیلترینگ و محدودیت‌های اینترنت در ایران، استفاده از VPN ممکن است با مشکلاتی مواجه شود.

 

2. خرید اکانت وریفای شده پای نتورک : شما می توانید به دلیل تحریم های گستره اکانت آماده و وریفای شده پای نتورک را تهیه کنید. هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله وریفای پای نتورک مراجعه کنید.

 

آموزش مرحله به مرحله ایجاد کیف پول پای نتورک ( PI Network )

برای ایجاد کیف پول پای نتورک ابتدا باید برنامه Pi Browser را دانلود کنید. حتما مطمئن شوید که برنامه ای که توسط  Pi Community ارائه می شود را دانلود کنید. برای این که مطمئن شوید برنامه را درست دانلود کنید می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

 

مرحله اول نصب کیف پول پای نتورک

1- وارد برنامه استخراج پای شوید و بر روی منوی سمت چپ بالا ☰ کلیک کنید و گزینه “Pi Browser” را انتخاب کنید.

 

ساخت کیف پول پای نتورک

 

2- در مرحله بعد دستور العمل ها را بخوانید و روی SIGN IN TO PI BROWSER کلیک کنید.

 

ایجاد کیف پول

 

با این کار اگر از قبل برنامه پای بروزر را نصب کرده باشید. با لینک به داخل برنامه هدایت خواهید شد. اما اگر برنامه را نصب نکرده اید لینک دانلود Pi Browser برای شما باز خواهد شد. برنامه پای نتورک یا همان PI Browser هم برای اندروید و هم برای IOS خدمات ارائه می دهد. شما می توانید بسته به گوشیتان به یکی از برنامه های play store یا app store وصل شده. و برنامه PI Browser را نصب کنید. 

 

ایجاد

 

 

مرحله دوم ایجاد کیف پول پای نتورک

3- در ادامه برنامه  PI Browser را باز کنید که با چنین صفحه ای مواجه خواهید شد. در این حالت روی گزینه wallet.pi کلیک کنید.

 

ایجاد

 

4- در ادامه پس از نصب برنامه پای بروزر روی GENERATE WALLET کلیک کنید.

 

ایجاد

 

5. پس از گذراندن این مراحل کیف پول پای نتورک شما ایجاد شد. پس از آن برنامه PI Browser برای شما یک پسورد 24 رقمی ارائه می دهد. که شما باید آن را کپی کرده و در جای امنی ذخیره کنید. شما می توانید با استفاده از این پسورد وارد حساب کاربری پای نتورک خود شوید. یا هنگام ارسال و دریافت ارز پای از آن استفاده کنید.

توجه: سعی کنید پسورد کیف پول پای نتورک را برای کسی ارسال نکنید. یا کاری نکنید که در دسترس عموم قرار گیرد. چون با به خطر افتادن این پسورد می تواند سرمایه شما در پای نتورک ( PI NETWORK ) را به باد دهد.

 

مرحله سوم تنظیم راه های امنیتی ورود به اکانت پای نتورک

برای امنیت بیشتر حساب تان ، پای نتورک برای کاربران شرایطی فراهم کرده که می توانید از راه های دیگری برای ورود به کیف پول استفاده کنید. که از جمله می توان به استفاده از اثر انگشت و Face ID اشاره کرد. فعال کردن Face ID می توانید پس از کپی کردن پسورد ، گزینه Use Face ID را در پایین صفحه انتخاب کنید. برای دیدن گزینه های امنیتی دیگر می توانید روی show alternatives کلیک کنید.

 

ایجاد

 

در مرحله بعدی می توانید تعیین کنید که هنگام سرچ کردن اکانت تان برای کاربران دیگر نشان داده شود یا نه. در صورتی که تمایل دارید اکانت تان قابل سرچ کردن باشد باید گزینه searchable by username و در صورتی که تمایل به این کار ندارید nosearchable را انتخاب کنید. و در نهایت بر روی continue کلیک کنید.

 

ایجاد

 

نکته : پس از گذراندن این مراحل ایجاد و نصب کیف پول پای نتورک به پایان می رسد. اما برای این که ارز پای را به کیف پول انتقال دهید. لازم است کی وای سی و مقدمات لازم برای این کار را انجام دهید که در ادامه آورده خواهد شد.

 

پیش نیاز و مقدمات انتقال ارز پای ( PI ) به کیف پول ایجاد شده

برای انتقال پای های استخراج شده به کیف پول ایجاد شده که در مرحله قبل توضیح داده شده است، باید 8 چک لیست را انجام دهد. این 8 مرحله به mainnet checklist معروف هست.

 

1: مرحله اول: نصب پای بروزر ( Pi Browser )

شما با نصب پای بروزر از گوگل پلی یا اپ استور ، مرحله اول را گذرانده و سبز می کنید. احتمالا همه شما این مرحله رو انجام دادید و انجامش دادی

 

2: مرحله دوم: ساخت کیف پول پای نتورک ( wallet )

که به طور مفصل در قسمت قبلی این مقوله برای شما توضیح داده شد.

 

3: مرحله سوم: اضافه کردن کیف پول

در این مرحله باید رمز 24 کلمه ای کیف پول ایجاد شده در مرحله دوم را اضافه و تایید کنید.

 

4: مرحله چهارم: لاک آپ ( Lock up )

همواره باید برای پای های استخراجی خود یک دوره لاک اپ تعریف کنید. می توانید درصد پایین با دوره زمانی کم و یا درصد بالا با دوره زمانی زیاد را لحاظ کنید. این امر بستگی به خود شما دارد.

نکته: تا مرحله 4 اکثر کسانی که پای دارند mainnet checklist خود را سبز می کنند. ولی این کافی نیست و باید مراحل هشت گانه تکمیل شود. تا پای به کیف پول شما منتقل شود.

 

5: مرحله پنجم: کی وای سی 

در این مرحله باید کی وای سی انجام شود. به دلیل اینکه ایران تحریم است، از مدارک کشور ایران نمی شود برای کی وای سی استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

برای اینکه پای های استخراج شده به کیف پول شما منتقل شود باید حتما کی وای سی را انجام دهید.

پای نتورک I ایجاد و نصب کیف پول پای نتورک ( PI Network ) I انتقال ارز پای PI به کیف پول I حساب پای نتورک I اضافه کردن ارز پای به کیف پول I تلماتو I ایجاد کیف پول پای نتورک I برنامه پای نتورک I نصب کیف پول پای نتورک I ارسال و دریافت ارز I ارسال ارز پای I انتقال ارز پای I

6: مرحله ششم: نتیجه کی وای سی:

اگر کی وای سی شما با موفقیت انجام شده باشد باید این مرحله نیز سبز شود. همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید، مرحله ششم نیز سبز شده است و این یعنی کی وای سی با موفقیت انجام شده است. همچنین اگر کی وای سی تایید شده باشد در داخل پروفایل تیک سبز مانند زیر را مشاهده خواهید کرد.

 

ایجاد و نصب کیف پول پای نتورک ( PI Network ) I انتقال ارز پای PI به کیف پول I حساب پای نتورک I اضافه کردن ارز پای به کیف پول I تلماتو I ایجاد کیف پول پای نتورک I برنامه پای نتورک I نصب کیف پول پای نتورک I ارسال و دریافت ارز I ارسال ارز پای I انتقال ارز پای I

 

7: مرحله هفتم: اضافه کردن کیف پول

سپس لازم است برای انتقال ارز پای به کیف پولی که ایجاد کرده اید یک مرحله تاییدیه دریافت رمز را طی کنید به این منظور لازم است:

 • ابتدا رمز 24 کلمه ای کیف پول ایجاد شده را کپی کنید و در جای امن ذخیره کنید.
 • استارت ( start ) مرحله 7 را بزنید.
 • روی I Accept کلیک کنید.
 • رمز 24 کلمه ای را وارد کنید سپس روی SIGN کلیک کنید.
 • در این مرحله گزینه I understand را انتخاب کنید.

شما با گذراندن این مراحل تمامی مقدمات لازم را برای انتقال پای به کیف پولی که ایجاد کرده اید را فراهم کرده اید.

 

8: مرحله هشتم: انتقال ارز پای به کیف پول

اگر تمام مراحل را سپری کرده باشید، فرایند انتقال پای به کیف پول شما توسط خود پای صورت می گیرد و در این مرحله شما نیازی نیست کاری انجام دهید. انجام این فرایند از یک هفته تا چندین ماه به طول می انجامد.

 

 دریافت یا اضافه کردن ارز  PI (  پای ) به کیف پول PI Network

برای اضافه کردن ارز PI ( پای ) به کیف پول PI Network، یا دریافت می‌توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

1- دریافت PI از دوستان یا آشنایان : برای دریافت ارز پای ( PI ) از دوستان یا آشنایان خود، باید به آن‌ها آدرس کیف پول خود را که از برنامه پای نتورک برداشته اید، بدهید تا بتوانند به راحتی PI ( پای ) را به شما ارسال کنند. در صورتی که کسی PI دارد و می‌خواهد به شما ارسال کند، باید آدرس کیف پول تان را از شما دریافت کند و سپس بتواند PI ( پای ) را به آن آدرس ارسال کند.

 

2- دریافت و خرید ارز پای ( PI ) از صرافی‌های معتبر : شما می‌توانید PI را از صرافی‌های معتبری که ارز دیجیتال دیگری را نیز پشتیبانی می‌کنند، خریداری کنید و به آدرس کیف پول خود در شبکه PI اضافه کنید. برای این کار، باید ابتدا در یکی از صرافی‌های معتبر ثبت‌نام کنید و حساب کاربری پای نتورک خود را تأیید کنید. سپس می‌توانید با استفاده از ارز دیجیتال یا ارز های دیگر مانند دلار آمریکا، PI را خریداری کنید و به آدرس کیف پول خود در شبکه PI اضافه کنید.

 

نحوه اضافه کردن ارز پای به کیف پول پای نتورک

برای اضافه کردن ارز پای ( PI ) به کیف پول PI Network، باید از بخش “Wallet” در برنامه پای نتورک ( PI Network ) وارد کیف پول ایجاد شده خود شوید. سپس بر روی دکمه “Receive” کلیک کنید تا آدرس کیف پول خود را مشاهده کنید. در این قسمت، یک آدرس کیف پول برای دریافت پای ( PI ) برای شما نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید این آدرس را به دوستان و آشنایان خود ارسال کنید تا بتوانند ارز پای ( PI ) را به این آدرس ارسال کنند.

در نهایت، باید توجه داشته باشید که در شبکه PI، برای ارسال و دریافت ارز پای ( PI ) ، نیاز به تأیید تراکنش با استفاده از کد امنیتی می‌باشد که برای این کار باید حساب کاربری خود را تأیید کنید. برای این کار، باید به منوی “Profile” در برنامه PI BROWSER رفته و گزینه “Verification” را انتخاب کنید. در این قسمت، باید اطلاعات خود را به طور دقیق و صحیح وارد کنید و همچنین عکس گواهی‌نامه و عکس خود را بارگذاری کنید تا حساب کاربری خود را تأیید کنید و بتوانید از تمامی امکانات کیف پول PI Network استفاده کنید.

با توجه به موارد فوق، برای اضافه کردن ارز پای به کیف پول، باید ابتدا کیف پول دیجیتال خود را بسازید، آدرس کیف پول خود را دریافت کنید، سپس با خرید و یا دریافت ارز پای، آن را به کیف پول خود انتقال دهید.


کلام آخر

عزیزانی که قصد دارند در حوزه ارز دیجیتال فعالیت کنند حتما تمایل دارند که از خدمات پای نتورک استفاده کنند و با استفاده از آن ارز پای دریافت کنند یا به دوستان خود پای انتقال دهند و یا با استفاده از ارز پای خرید اینترنتی را از درگاه های مربوط انجام دهند. اما به دلیل تحریم ها امکان ایجاد حساب کاربری و وریفای حساب پای نتورک وجود ندارد بنابراین شما می توانید اکانت آماده و وریفای شده پای نتورک را خریداری کنید. تلماتو در این راه در کنار شما خواهد بود برای اطلاعات بیشتر می توانید با پشتیبانی تیم تلماتو در ارتباط باشید.

 

منبع : minepi.com


سوالات متداول

1. آیا کیف پول PI Network برای استفاده رایگان است ؟

بله، ایجاد و نصب کیف پول پای نتورک ( PI Network ) و هم چنین استفاده از آن رایگان است. شما می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای، از کیف پول PI Network برای دریافت ، ارسال و نگهداری ارز دیجیتال پای ( PI ) استفاده کنید. هرچند که برای استفاده از برخی ویژگی‌های امنیتی مانند تأیید دو مرحله‌ای، نیاز به استفاده از یک شماره تلفن همراه دارید. اما برای استفاده از این ویژگی نیز هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

 

2. آیا می‌توان پس از ایجاد کیف پول پای نتورک برای خرید کالاها استفاده کرد ؟

بله، شما می‌توانید از کیف پول پای نتورک برای خرید کالاها استفاده کنید، اگر فروشنده از این روش پرداخت پشتیبانی می‌کند. با استفاده از کیف پول پای نتورک، شما می‌توانید از اعتبارات خود برای خرید کالاها استفاده کنید و پرداخت‌های خود را به سرعت و با امنیت بیشتری انجام دهید.

برای استفاده از کیف پول پای نتورک، شما به ایجاد یک حساب کاربری نیاز دارید. شما پس از نصب و ساخت اکانت می‌توانید به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید و اعتبارات خود را شارژ کنید. پس از شارژ کیف پول، شما می‌توانید در فروشگاه‌هایی که از پرداخت با کیف پول پای نتورک پشتیبانی می‌کنند، خرید کنید.

 

3. آیا نصب و ایجاد پای نتورک برای کاربران ایرانی هزینه دارد ؟

بله، استفاده از برخی از خدمات پای نتورک برای کاربران ایرانی ممکن است هزینه‌بر باشد. هزینه‌ها و کارمزدها بسته به نوع خدمات و تراکنش‌هایی که کاربران انجام می‌دهند. مانند ارسال و دریافت ارز پای ( PI ) ، ممکن است متفاوت باشد. برای مثال، در صورت استفاده از دروازه پرداخت پای نتورک برای پرداخت در فروشگاه‌های آنلاین، بعضی از فروشگاه‌ها ممکن است. کارمزدی برای این خدمت از کاربران دریافت کنند. همچنین، برای شارژ کیف پول نیز ممکن است کارمزدی از کاربران دریافت شود.

 

4. پای نتورک چگونه از تقلب و کلاه برداری جلوگیری می کند ؟

کیف پول PI Network با استفاده از تکنولوژی ابر بلاکچین، امکان تأیید تراکنش‌های کاربران را پس از نصب کیف پول فراهم می‌کند. و در نتیجه از تقلب در تراکنش‌ها جلوگیری می‌کند. هم چنین شما می توانید با فعال سازی تایید دو مرحله ای یا همان وریفای حساب پای نتورک خود را انجام دهید. هیچ گونه کلاهبرداری شما را تهدید نمی کند.

 

5. آیا می توانم از کیف پول دیجیتال خود برای خرید ارز پای استفاده کنم ؟

بله، می‌توانید از کیف پول دیجیتال خود برای خرید ارز پای استفاده کنید، اما به شرطی که صرافی یا سرویسی که قصد خرید ارز پای از آن را دارید، پشتیبانی از این ارز را داشته باشد. هم چنین برای خرید ارز پای، می‌توانید از صرافی‌های دیجیتال معتبر مانند Binance و Coinbase استفاده کنید. این صرافی‌ها اغلب ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می‌کنند. و می‌توانید با استفاده از کیف پول دیجیتال خود، ارز پای را دریافت و خریداری کنید.

 

6. آیا برای انتقال ارز پای به کیف پول ، باید هزینه ای پرداخت کنم ؟

بله، برای انتقال ارز پای به کیف پول، باید هزینه‌ای پرداخت کنید. این هزینه، به عنوان کارمزد شبکه به ماینرهای شبکه پرداخت می‌شود. که تراکنش شما را تأیید و در شبکه ثبت می‌کنند.

هزینه انتقال ارز پای به کیف پول، متغیر است و بستگی به سرعت و میزان تراکنش دارد. هرچقدر تراکنش شما برای ماینرهای شبکه جذاب‌تر باشد، کارمزد بیشتری برای تأیید آن پرداخت می‌شود. این کارمزد باید به صورت جداگانه از مقدار ارز پایی که می‌خواهید به کیف پول خود منتقل کنید، محاسبه شود.

 


خدمات مشابه تلماتو

وریفای بایننس

احراز هویت وریفای کوکوین

وریفای بای بیت


مطالب پیشنهادی 

بازیابی پسورد پای نتورک

سوالات متداول پای نتورک

گروه تلگرامی وریفای پای نتورک

قیمت لحضه ای و به روز پای نتورک

دیدگاه (6)

 • مسیح 2024-02-04 پاسخ

  سلام وقت بخیر برای احراز هویت چه مدارکی لازم هست و اینکه چطور با پشتیبانی تلماتو ارتباط برقرار کنیم

  • nikfal 2024-02-19 پاسخ

   با سلام برای انجام احراز هویت پای نتورک نیاز به یک مدرک هویتی می باشد که می توانید آی دی کارت را از تلماتو تهیه کنید.
   برای ارتباط با پشتیبانی می توانید با شماره 09392789822 تماس بگیرید.
   در صورتی که قادر به تماس تلفنی نباشید می توانید به آیدی تلگرام Telmatosupport@ پیام ارسال کنید.
   هم چنین می توانید با چت آنلاین نیز با ما در ارتباط باشید.

 • محمد عباسی 2023-10-16 پاسخ

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تیم خوبتون
  من چند سال پیش با یه شماره ای در پای نتورک ثبت نام و احراز هویت انجام دادم ، سیمکارتی که باهاش ثبت نام رو انجام دادم رو الان ندارم ولی اکانت پای رو دارم، خواستم بدونم مشکلی در روند خرید و فروش پای نتورک به وجود خواهد آمد یا نه ؟

  • میلاد از تلماتو 2023-10-18 پاسخ

   سلام خوش امدید خیر مشکلی پیش نخواهد امد . هر وقت خرید و فروش پای ازاد شد میتوانید اقدام فرمایید .

 • سمیرا 2023-06-24 پاسخ

  سلام من به خاطر ایرانی بودن نتونستم احراز هویت کنم شما خودتون هم کی وای سی پای نتورک رو انجام میدین ؟

  • nikfal 2023-07-02 پاسخ

   با سلام بله شما می توانید برای احراز هویت حساب پای نتورک با تیم پشتیبانی تلماتو در ارتباط باشید و از خدمات بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *