آموزش کامل 5 مورد نحوه استفاده از پی پال در ایران | شارژ اکانت پی پال

روش استفاده از پی پال در ایران

فهرست مطالب

از محبوبترین سرویس های پرداخت که می توانیم نام ببریم پی پال است. با داشتن اکانت وریفای شده پی پال شما می توانید مبالغ خودتان را ارسال ، برداشت و یا نگهداری کنید و یا از طریق اکانت پی پال دریافت و نقد کردن درآمد ارزی خود را داشته باشید. چون این شرکت برای کاربران ایرانی تحریم می باشد بنابراین شما با ساخت حساب پی پال و یا خرید اکانت پی پال و آموزش روش و نحوه استفاده از پی پال در کشور ایران در تلماتو از ویژگی ها و مزایای این سرویس پرداخت می توانید بهره شوید.

 

نحوه استفاده از پی پال PayPal در ایران 

در قدم اول برای استفاده از پی پال در ایران شما باید ثبت نام پی پال را انجام دهید . از آنجای که کمپانی پی پال ایران را تحریم کرده است افتتاح حساب به این راحتی نخواهد بود . شما با خرید اکانت وریفای شده پی پال توسط تلماتو می توانید از دردسرهای روند ساخت اکانت پی پال دور شوید . چرا که پی پال اگر به هویت ایرانی بودن شما پی ببرید حساب تان را مسدود و دارایی شما بلوکه خواهد شد . این موضوع برای کسانی که کسب درآمد دلاری دارند و یا متقاضیان خرید از سایت های خارجی و همچنین کاربرانی که پرداخت های ارزی دارند و همچنین دانشجویان خارج از کشور بسیار حائز اهمیت است که اکانت کاربری پی پال شان بدون نقص باشد . در ادامه چگونگی ارسال ، دریافت و شارژ اکانت پی پال و نحوه استفاده از پی پال در کشور را خواهیم گفت . با ما همراه باشید.

 

نحوه استفاده از پی پال در ایران

 

1.ساخت اکانت پی پال با IP خارجی

برای استفاده از پی پال در کشور و دریافت و نقد کردن درآمد ارزی از طریق پی پال نباید هویت ایرانی بودتان برای پی پال محرز شود چرا که در این صورت حسابتان مسدود خواهد شد .در روند ثبت نام بعد از ثبت ایمیل اطلاعاتی مثل کشور ، آدرس محل سکونت از شما خواسته خواهد شد و همچنین برای لینک شدن به حساب پی پال به کارت اعتباری تان باید اطلاعات حساب بانکی وارد کنید که باز هویت ایرانی بودتان معلوم خواهد شد . بنابراین با تهیه آکانت آماده پی پال از تلماتو این روند را تسهیل کنید .

و چنانچه خودتان ساخت اکانت پی پال را با موفقیت انجام دادید و یا خرید حساب پی پال را داشته اید و قصد استفاده از اکانت خود را دارید ، اگر پی پال تشخیص دهد با IP کشور ایران وارد سایت شده اید دوباره مشکل انسداد حساب شما پیش خواهد آمد . برای اینکه از این اتفاق پیشگیری کنید باید از اکانت وریفای شده هتزنر استفاده کنید که همان VPS است و باعث ایجاد IP ثابت خواهد شد شما با خرید اکانت آماده هتزنر دیگر مشکلی با تغییر آی پی نخواهید داشت .البته به این نکته توجه کنید که با IP کشوری وارد سایت پی پال شوید که در مرحله ثبت نام اولیه با آن در سایت ثبت نام کرده اید.

 

مطالب پیشنهادی : آموزش ساخت درگاه پرداخت پی پال برای سایت

 

2.آموزش ساخت اکانت پی پال در ایران

در ادمه روش استفاده از پی پال در کشور می رسیم به ایجاد حساب پی پال paypal ، برای ساخت اکانت پی پال در ایران مراحل زیر را انجام داد و  سعی کنید هویت ایرانی بودن خود را مخفی نمایید.

  • برای ساخت اکانت پی پال ، حتما قبل از شروع آی پی خودتان را تغییر بدهید و وارد سایت پی پال شده بر روی Sign Up کلیک کنید

 

  • در ادامه نوع حساب خود که شخصی باشه یا تجاری را انتخاب کنید. حساب شخصی پی پال بیشتر برای خریدهای آنلاین و ارسال پول بین دوستان و خانواده گزینه مناسبی خواهد بود . ولی اگر برای کارهای حرفه ای تر می خواهید و همچنین قصد ارسال و دریافت وجه در مبالغ بالا را در نظر دارید، ایجاد حساب تجاری پی پال گزینه بهتری برای شما خواهد بود .

 

  • ایمیل معتبر وارد کنید و یک رمز عبور ایمن انتخاب نمایید

 

  • بعد از ثبت ایمیل ، پی پل صفحه ای برای شما باز می کند که باید اطلاعات شخصی از جمله نام ، تاریخ تولد ، آدرس و شماره تلفن را ثبت کنید ، حتما دقت داشته باشید اطلاعاتی که وارد می کنید ، با اطلاعات آی پی VPS تان یکی باشد و از شماره مجازی کشور مد نظرتان استفاده کنید . برای تهیه اکانت هتزنر و همچنین خرید شماره مجازی می توانید با تلماتو تماس بگیرید.

 

  • برای اتصال حساب پی پل paypal با کارت و یا حساب بانکیان روی لینک Wallet در بالای صفحه حساب کاربریتان کلیک کنید . در این قسمت می توانید اتصال به کردیت کارت ، دبیت کارت و یا اتصال مستقیم پی پال به حساب بانکی را انتخاب کرده و اطلاعات کارت خود را وارد کنید . برای اینکه پی پال تایید کند که شما مالک حساب و یا کارت هستید ، به کیف پول پی پال شما لینکی تایید اعتبار می فرستد ، آن را کلیک کنید ، مبلغی به کارت شما ارسال می شود از طرف پی پال ، روش پرداخت را که تایید کرده اید ، پی پل با اطمینان از مالکیت شما ، مبلغ بازپرداخت خواهد شد .

 

روش استفاده از پی پال در کشور

 

3. روش های ارسال پول از طریق اکانت پی پال

انتقال پول به حساب پی پال

لازم است روش استفاده از پی پال در ایران برای ارسال وجه را نیز یاد بگیرم ، برای انتقال وجه از حساب بانکی به حساب پی پل ، کافیست وارد اکانت خود شوید و روی عبارت Transfer Money کلیک نمایید . از این طریق پول از حساب بانکی که به حساب پی پال لینک کرده اید ، انتقال پیدا می کند.

 

ارسال پول به دیگران با پی پال

برای اینکه پول به فرد دیگری از طریق پی پال ارسال کنید ، وارد حساب کاربریتان شوید روی گزینه Transfer Money کلیک کنید و در ادامه ایمیل و مبلغی که می خواهید ارسال کنید را وارد نمایید و گزینه ارسال را بزنید و این نکته را بیاد داشته باشید حتما آدرس ایمیل صحیح باشد و این آدرس همان باشد که فرد گیرنده برای حساب پی پال خود از آن استفاده می کند.

 

استفاده از پی پال برای خرید آنلاین

اگر زمان خرید آنلاین از سایت خارجی دکمه Pay with PayPal برای پرداخت هزینه خرید خود انتخاب نمایید می توانید بجای وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ، ایمیلی که در حساب کاربری پی پال استفاده کرده اید بکار بیرد ، پرداخت شما خیلی سریعتر انجام خواهد شد.

 

انتقال پول از پی پال به حساب بانکی

برای برداشت و ارسال از اکانت احراز هویت شده پی پال تان به حساب بانکی ، دکمه Transfer را بزنید ، با این کار وجه شما به حساب بانکی که به اکانت پی پال اتصال دارد ، انتقال پیدا می کند البته این کار حدود 24 ساعت طول خواهد کشید . اگر چنانچه بخواهید این کار سریعتر انجام شود می توانید با پرداخت 0.25 دلار ، انتقال پول با دبیت کارت انجام دهید که در حدود 30 دقیقه وقت خواهد برد.

 

استفاده از دبیت کارت پی پال

برای دسترسی سریع به وجه موجود در پی پال خود می توانید دبیت کارت پی پال تهیه کنید. با استفاده از دبیت کارت می توانید روزانه 400 دلار برداشت داشته باشید .با این کارت می توانید هر مکانی که دبیت کارت را قبول می کنند و یا برخی خود پردازها استفاده کنید . البته دبیت کارت در ایران کارایی ندارد.

 

لغو پرداخت اشتباه در پی پال

اگر حین انجام پرداخت اشتباهی رخ بدهد برای بازگشت وجه ، در حساب پی پال خود ، Summary را پیدا و کلیک کنید و عبارت pending payment را کرده و اگر در وضعیت Unclaimed باشد ، در بخش زیر پرداخت روی” لغو ” کلیک کنید تا پرداخت شما لغو شود و اگر پرداخت انجام شده باشد باید با فرد گیرنده تماس بگیرد.

 

نحوه استفاده از پی پال در ایران

 

4. آموزش نحوه شارژ حساب پی پل

روش استفاده از پی پال در کشور به این صورت است که اگر شما بخواهید شارژ حساب پی پال داشته باشید می توانید به دو طریق این کار را انجام دهید،به دلیل تحریم ها شما با کارت های اعتباری ایرانی و یا هرکدام از موسسه های مالی نمی توانید شارژ حساب پی پال را انجام دهید برای اینکار نیاز به کردیت کارت های بین المللی است . بنابراین برای شارژ اکانت پی پال خود نیاز به  واسطه معتبر همچون تلماتو  دارید و یا از طریق کردیت کارت اقدام نمایید.

 

شارژ اکانت پی پل با کردیت کارت

برای شارژ حساب پی پال می توانید از انواع کردیت کارت ها از جمله ویزا و مستر کارت و کارت های مجازی استفاده کنید و این را به یاد داشته باشید که کارت های مجازی برای ایجاد اکانت و احرازهویت حساب پی پال به کار می رود و شما نمی توانید برای برداشت و دریافت وجه از آن استفاده نمایید.

 

شارژ حساب پی پال به کمک واسطه ها

برای نحوه استفاده از پی پال در ایران باید این را عنوان کنیم که به دلیل تحریم و محدود بودن دسترسی کاربران ایرانی به خدمات بین المللی ، کمک گرفتن از شرکت ها و سایت های معتبر برای شارژ حساب پی پال و یا دیگر سرویس های پرداختی امری اجتناب ناپذیر می باشد در این بین برای دسترسی به خدمات مالی خارجی می توانید از تلماتو استفاده کنید.

 

روش استفاده از پی پال در کشور

 

5. دریافت پول از طریق پی پال

  • برای دریافت پول خود از دیگران به وسیله پی پال کافیست ، آدرس ایمیل خود را به شخص مورد نظر بدهید . حتما به این نکته توجه کنید که ایمیلی که می دهید همان نشانی ایمیلی باشد که به حساب پی پال شما مرتبط است .
  • شما با استفاده از پی پال می توانید از آشنایان و یا فردی که به شما بدهکار است ، درخواست پول کنید . برای این کار روی کلمه Tools و سپس Request Money کلیک نمایید . در ادامه ایمیل فرد مقابل و مقدار وجه را وارد و Request Money را بزنید .
  • چنانچه شما فریلنسر هستند و قصد ارسال صورت حساب به کارفرما را دارید و می خواهید دریافت و نقد کردن درآمد ارزی از طریق پی پال را داشته باشید ، paypal در این مورد نیز خدمات ارائه دارد. شما با کلیک بر روی تب Request Money و گزینه Invoice را انتخاب کنید . در فرم شما جزئیات کار خود مثل ساعت‌ها، نرخ‌های خود و کل مبلغ بدهکاری را وارد و ارسال کنید . برای صدور صورتحساب کارفرما، مبلغ 2.9٪ + 0.30 دلار از پرداخت نهایی شما کسر خواهد شد.

 

محدودیت تراکنش در پی پال

نحوه استفاده از پی پال در ایران بدین گونه است که پی پال محدودیت در تعداد تراکنش ، ارسال و دریافت پول اعمال می کنند به این صورت که اگر حساب شما personal باشد و تراکنش های شما در ارقام بالا انجام شود ، پی پال به شما مشکوک شده و خواهان ارائه مدارکی برای قانونی بودن فعالیت شما خواهد شد تا حساب شما را بررسی کند و تا زمان بررسی مدارک اکانت شما در حالت on Hold خواهد ماند و اگر مدارکی که ارسال کرده اید برای پی پال قانع کننده نباشد حساب شما را محدود Limited خواهد کرد.

 

نقد کردن درآمد ارزی پی پال

از موارد نحوه استفاده از پی پال درایران می توان به دریافت و نقد کردن درآمد ارزی از طریق پی پال اشاره کرد ، شما با استفاده از خدمات ارزی سایت تلماتو می توانید و درآمد ارزی خود را به ریال تبدیل کنید . این مورد برای فریلنسرها و کاربرانی که درآمد دلاری از دیگر روش ها دارند می توانید بسار کارآمد باشد. روش استفاده از پی پال در کشور

 

کلام آخر

اکثر فروشگاه های اینترنتی دارای درگاه پرداخت پی پال می باشند در واقع پی پال یک قطب بزرگ مالی در سطح بین المللی در بستر اینترنت می باشد که پرداخت های ارزی را برای بسیاری از کاربران فراهم آورده است . شما شارژ حساب پی پال به کمک واسطه ها و همچنین خرید اکانت آمده پی پال می توانید در این بازار بزرگ اقتصادی فعالیت کنید و درآمد دلاری خود را به راحتی توسط تلماتو به ریال تبدیل نمایید .


سوالات متداول

1. محدود کردن حساب پی پال چیست؟

اگر شما در طول روز بیش از اندازه خرید و ارسال وجه انجام بدهید ، پی پال حساب شما را محدود خواهد کرد. روش استفاده از پی پال در کشور

2. آیا ثبت نام حساب پی پال هزینه دارد؟ نحوه استفاده از پی پال در ایران

افتتاح حساب پی پال به صورت رایگان می توانید انجام دهید ولی وریفای اکانت پی پال هزینه خواهد داشت . برای  دریافت و نقدکردن درآمد ارزی از طریق پی پال بهتر است وریفای حساب تان را انجام دهید.  

3. آیا بعد از انتخاب نوع حساب ، می توانیم آن را تغییر بدهیم؟

بله امکان تغییر نوع حساب وجود . نحوه استفاده از پی پال در ایران


خدمات مشابه سایت تلماتو 

دیدگاه (4)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *