مقایسه وایز و پی پال ؛ کدام یک بهتر است ؟

مقایسه وایز و پی پال | مقایسه wise و pay pal | پی پال یا وایز | وایز بهتر است یا پی پال | تلماتو |

فهرست مطالب

وایز ( wise ) بهتر است یا پی پال ؟ شاید برای شما هم پیش بیاید که قصد انتقال پول به کسی در خارج از کشور دارید و از طریق بانک ایران نیز نمی توانید این کار را انجام دهید. علاوه بر این با وجود سرویس های پرداخت زیاد ممکن است هنگام انتخاب یک سرویس پرداخت مناسب خودتان از بین آن همه گزینه سردرگم شوید. در این مقاله به مقایسه دو سرویس پرداخت معتبر ایجاد حساب پی پال ( paypal ) و وایز یا همان ترانسفر وایز ( transfer wise ) خواهیم پرداخت تا بتوانید با دید باز یکی از این دو را بسته به نیاز تان انتخاب کرده و از آن ها در پرداخت های بین المللی خود استفاده کنید. با تلماتو همراه باشید.

 

وایز ( wise ) بهتر است یا پی پال ( paypal )

پیش از هر سخنی بهتر است این را در نظر داشته باشیم هیچ سرویس پرداختی کاملا بد نیست و اگر بد بود انقدر طرفدار نداشت. هر سرویس پرداخت که برای انتقال پول به خارج از کشور و پرداخت های بین المللی استفاده می شود ویژگی های خاص خود را دارد و هر شخص بسته به نیاز خود باید یکی از آن ها را انتخاب کند. پس وقتی می گوییم که وایز ( wise ) بهتر است یا پی پال ( paypal ) منظورمان مقایسه دو ویژگی می باشد برای مثال مقایسه کارمزد یا نحوه احراز هویت پی پال و وایز ( wise ) .

 

سرویس پرداخت  پی پال وایز
کشور های تحت پوشش 200 160
اعتبار معتبر معتبر
تحریم در ایران تحریم تحریم
ارز های پشتیبانی شده  25 54
کارت اعتباری دارد دارد
زمان انتقال 0-2 روز  0-3 روز
اپلیکیشن موبایل دارد دارد

 

وایز ( wise ) چیست ؟

وایز ( wise ) یک سرویس انتقال پول همتا به همتا است که در سال 2011 توسط دو فرد استونیایی تأسیس شد. موسسان وایز متوجه شدند که افرادی که از طریق بانک های سنتی پول خود را به سراسر جهان انتقال می دهند چه مبالغ هنگفتی را به عنوان کارمزد پرداخت می کنند. به همین دلیل وایز ( wise ) ماموریت خود را انتقال شفاف و ارزان پول در سطح جهان می داند. به صورتی که از نرخ متوسط بازار برای تبدیل ارز هنگام مبادله همتا به همتا استفاده می کند. در واقع وایز با تطبیق پول شما با سایر کاربرانی که در جهت مخالف پول ارسال می کنند، کار می کند. برای مثال، اگر می‌خواهید از ایالات متحده به بریتانیا پول بفرستید، وایز ( wise ) کسی را پیدا می‌کند که می‌خواهد از بریتانیا به ایالات متحده پول بفرستد و پول شما را با پول او عوض کند. به این ترتیب، پول شما در واقع هرگز از مرزها عبور نمی کند و از پرداخت هزینه ها و نشانه گذاری های بالا اجتناب می کنید.

 

وایز چیست ؟ | وایز بهتر است یا پی پال | پی پال چیست ؟ | تلماتو |

 

ویژگی های سرویس پرداخت وایز wise

در سرویس پرداخت وایز می توانید با افتتاح حساب وایز ( wise ) صاحب یک حساب چند ارزی شوید که به شما این امکان را می دهد که بیش از 50 ارز را نگهداری کنید. نکته جالب این است که با داشتن حساب وایز نیازی نیست برای دریافت ارز هیچ کارمزدی پرداخت کنید.

با وریفای حساب وایز ( wise ) می توانید پول خود را به ارز های مختلف با نرخ متوسط بازار و با کارمزد کم در حد 1 درصد تا 0.35 درصد تبدیل کنید.

از ویژگی ها جالب سرویس پرداخت وایز ( wise ) می توان به پرداخت دسته ای نیز اشاره کرد که با یک کلیک می توان به طور همزمان تنها با یک کلیک تا 1000 پرداخت را انجام دهید علاوه بر این زمانی که نیاز دارید یک پرداخت را دائما در زمان های مختلف تکرار کنید می توانید از انتقالات برنامه ریزی شده خودکار استفاده کنید.

استفاده از سرویس پرداخت وایز ( wise ) می تواند مزایای خاصی برای مشاغل داشته باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرویس پرداخت وایز ( wise ) پول شما را در سریع ترین زمان ممکن با استفاده از حواله بانکی یا کارت های اعتباری انتقال می دهد. هم چنین با سرویس پرداخت وایز می توانید حواله خود را به حساب بانکی یا کارت اعتباری انتقال دهید که پی پال این قابلیت را ندارد. هم چنین پول تان با وایز در مقایسه با پی پال با سرعت زیادی انتقال داده می شود. که می توانید همزمان وضعیت انتقال خود را به صورت آنلاین و از طریق ایمیل پیگیری کنید.

وایز به کاربران خود این امکان را می دهد که پول خود را به صورت آنلاین و با تلفن همراه خود مدیریت کنند. وایز از رمزگذاری پیشرفته برای محافظت از داده ها و وجوه کاربران استفاده می کند که این خود دلیلی بر امنیت حساب wise می باشد.

 

پی پال چیست ؟

پی پال ( paypal ) یکی از پلتفرم های آنلاین پرداخت بین المللی است که در سال 1988 توسط گروهی از کار افرینان تاسیس شد که به دنبال راهی ساده و هوشمندانه برای ارسال و دریافت آنلاین پول در سراسر جهان بودند. بعدا در سال 2002 پی پال توسط EBay خریداری شد و سپس در سال 2015 دوباره مستقل شد.
پی پال با پیوند دادن آدرس ایمیل به کارت یا حساب بانکی کار می کند. که با این کار شما می توانید از اکانت پی پال ( paypal ) خود برای خرید آنلاین از میلیون ها وب سایتی که PayPal را به عنوان روش پرداخت می پذیرند، استفاده کنید. همچنین می توانید از حساب پی پال ( paypal ) خود برای ارسال پول به دوستان و خانواده استفاده کنید.

 

پی پال چیست ؟ | سرویس پرداخت پی پال | اکانت پی پال | مقایسه پی پال و وایز | تلماتو |

 

ویژگی های سرویس پرداخت پی پال paypal 

پی پال ( paypal ) یکی از پر کاربرد ترین سرویس های پرداخت معتبر می باشد که 325 میلیون کاربر در 190 کشور دارد این پلتفرم آنلاین پرداخت معتبر و قابل اعتماد بوده و 20 سال سابقه دارد. با توجه به اعتباری که پی پال دارد اگر پرداخت های خود را از طریق پی پال انجام دهید ، پرداخت های شما نیز قابل اعتماد و معتبر شناخته می شود.

از مزایای خرید اکانت وریفای شده پی پال ( paypal ) می توان به موارد زیر اشاره کرد :

می توان با افتتاح حساب پی پال ( paypal ) از طریق کارت اعتباری ، دبیت کارت یا حساب پی پال ( paypal ) خود پرداخت های مشتریان را دریافت کنید. هم چنین صاحبان مشاغل می توانند با استفاده از خدمات پی پال فاکتور های خود را با آرم و روش های پرداخت شخصی سازی کنند و فاکتور های خود را از طریق تلفن همراه یا ایمیل به مشتریان خود ارسال نمایند.

با اضافه کردن درگاه پرداخت پی پال به وب سایت خود می توانید از Checkout PayPal استفاده کنید تا تجربه پرداخت سریع و ایمن را به مشتریان خود ارائه دهید. همچنین می‌توانید از PayPal برای پردازش پرداخت‌ها در برنامه تلفن همراه یا شخصاً با کارت‌خوان استفاده کنید.

 

مقایسه پی پال و وایز از نظر احراز هویت و وریفای حساب

برای این که بتوانید از خدمات هر دو سرویس پرداخت استفاده کنید لازم است پس از افتتاح حساب اقدام به وریفای حساب کنید اما از آن جایی که کاربران ایرانی نمی توانند با مدارک ایرانی به احراز هویت در پی پال و وایز اقدام کنند لازم است در صورت داشتن اقامت کشور های دیگر از مدارک آن کشور استفاده کنند. مشکلی که در این مرحله وجود دارد این است که شما با وجود تهیه مدارک لازم برای وریفای حساب وایز و پی پال ممکن است وریفای حساب تان رد شود. از آن جایی که حساسیت پی پال برای بررسی مدارک وریفای نسبت به وایز زیاد است بنابراین در این مورد استفاده از سرویس پرداخت وایز برای کاربران ایرانی توصیه می شود.

 

مقایسه کارمزد و هزینه های پی پال با وایز

یکی از عوامل مهمی که باید هنگام انتخاب سرویس پرداخت مناسب تان انتخاب کنید بررسی و مقایسه کارمزد می باشد. باید در نظر داشت شما از هر سرویس پرداختی که استفاده کنید با هزینه هایی بابت ارسال و دریافت پول و یا تبدیل آن بپردازید.

کارمزد ها بسته به مبلغ ارسالی و دریافتی ، روش پرداخت ، نوع ارز و کشوری که پول به آن ارسال می کنید ممکن است متفاوت باشد.

نکته قابل توجهی که باید هنگام مقایسه کارمزد پی پال ( paypal ) با وایز ( wise ) در نظر بگیرید این است که هزینه ها در وایز کاملا شفاف است و در هر مرحله که بخواهید میزان کارمزد را می توانید در وایز مشاهده کنید اما در پی پال تا زمانی که تراکنش خود را تایید نکرده اید نمی توانید از مقدار کارمزدی که باید بپردازید مطلع شوید.

 

مقایسه کارمزد وایز و پی پال | وایز یا پی پال | سرویس پرداخت پی پال | تلماتو |

 

مقایسه نرخ تبدیل پی پال و وایز 

فاکتور مهم دیگری که بهتر است هنگام انتخاب روش پرداخت به آن توجه کنید نرخ تبدیل ارز می باشد. در واقع شما باید بدانید که با تبدیل ارز به یک ارز دیگر چه مقدار پول به دست آورده و چه مقدارپول از دست خواهید داد.

وایز ( wise ) و پی پال ( paypal ) از روش های مختلفی برای محاسبه نرخ ارز استفاده می کنند. وایز برای کارمزد تبدیل ارز از نرخ ارز متوسط بازار استفاده می کند. نرخ ارز میانی بازار ، میانگین نرخ خرید و فروش در بازار جهانی در هر زمان معین است. به آن نرخ بین بانکی یا نرخ نقدی نیز می گویند. این عادلانه ترین و شفاف ترین نرخ ارز است زیرا همان نرخی است که در گوگل یا رویترز می بینید.

پی پال از یک نرخ مشخص برای کارمزد تبدیل ارز استفاده می کند. نرخ مشخص شده، نرخ ارز میانی بازار به اضافه حاشیه ای است که پی پال ( paypal ) برای پوشش هزینه های آنها و کسب سود اضافه می کند. حاشیه ها بسته به جفت ارز و نوع تراکنش می تواند متفاوت باشد، اما معمولاً بین 3.5 تا 4 درصد است.

 

مقایسه پی پال و وایز از نظر کشور های تحت پوشش و تحریم 

پی پال ( paypal ) به 200 کشور و وایز به 160 کشور خدمات ارائه می دهد اما در مقایسه پی پال و وایز از نظر کشور های تحریم می توان گفت که کاربران ایرانی نمی توانند با افتتاح حساب وایز یا پی پال از خدمات این سرویس های پرداخت استفاده کنند و برای فعالیت در این پلتفرم های آنلاین نیاز به احراز هویت وایز ( wise ) و پی پال ( paypal ) می باشد که کاربران ایرانی می توانند برای وریفای حساب پی پال و وایز خود از خدمات تلماتو بهره ببرند.

 

مقایسه کشور های تحریم در پی پال و وایز | مقایسه پی پال و وایز | سرویس پرداخت وایز و پی پال | تلماتو |

 

مقایسه انعطاف پذیری پرداخت وایز ( wise ) با پی پال ( paypal )

پی پال ( paypal ) به طور گسترده در پلتفرم های آنلاین پذیرفته شده است و مشتریان زیادی دارد. علاوه بر این وایز روش های پرداخت متنوعی را ارائه می دهد که شامل کارت اعتباری ، حساب های بانکی و موجودی وایز ( wise ) می باشد اما وایز در درجه اول برای انتقال پول از انتقالات بانکی استفاده می کند. استفاده از حساب پی پال برای خرید های آنلاین مناسب است چون در اکثر سایت های فروشگاهی و آنلاین درگاه پرداخت دارد اما مشکلی که دارد این است که نمی توان از طریق پی پال به حساب بانکی پول انتقال داد و انتقالات به صورت پی پال به پی پال می باشد.

 

مقایسه وایز و پی پال از نظر کارت اعتباری 

وایز ( wise ) کارت اعتباری مخصوص خود را دارد و آن را به دو صورت کارت اعتباری فیزیکی و دیجیتالی ارائه می دهد به صورتی که اگر کارت اعتباری فیزیکی وایز را خرید بزنید تا زمانی که کارت به دستتان نرسیده باشد وایز یک کارت اعتباری دیجیتالی در اختیار شما قرار می دهد تا از آن در خرید های خود در فروشگاه ها و آنلاین شاپ ها استفاده کنید. پی پال نیز کارت اعتباری دبیت کارت ، مستر کارت را برای کاربران خود فراهم کرده است. هر چند ایران جزو کشور هایی نیست که بتوان کارت اعتباری وایز و پی پال ( paypal ) را در آن استفاده کرد.

 

کارت اعتباری فیزیکی و دیجیتالی وایز | مقایسه وایز و پی پال | پی پال یا وایز | pay pal vs wise | پی پال بهتر است یا وایز | تلماتو |

 

مقایسه سرعت انتقال پول در وایز و پی پال

سرعت انتقال به عوامل مختلفی مانند روش پرداخت، جفت ارز، جفت کشور، مبلغ انتقال و فرآیند تأیید بستگی دارد. به طور کلی، نقل و انتقالات Wise سریعتر از نقل و انتقالات PayPal است، زیرا Wise از نقل و انتقالات بانکی محلی یا پرداخت های کارتی استفاده می کند که از عبور از مرزها جلوگیری می کند.
طبق وب‌سایت‌های آن‌ها، حواله‌های Wise معمولاً ۱ تا ۲ روز کاری (یا حتی کمتر) طول می‌کشد تا به حساب بانکی گیرنده برسد. انتقال بانکی PayPal معمولاً 3-5 روز کاری (یا حتی بیشتر) طول می کشد تا به حساب بانکی گیرنده برسد.

 

پی پال یا وایز کدام یک برای من مناسب تر است؟

وایز پول شما را با کارمزد شفاف و نرخ ارز مناسب به سراسر جهان ارائه می دهد در حالی که پی پال ( paypal ) به صورت گسترده برای پرداخت آنلاین ، تجارت الکترونیک و تراکنش های بین المللی استفاده می شود. اگر شرکت یا شغلی دارید که به صورت روزانه معاملات جهانی دارد و کارمزد مناسب شفافیت معامله در اولویت قرار دارد وایز انتخاب مناسبی برای شما می تواند باشد. اما اگر حوزه کاری شما نیاز به طیف گسترده ای از پرداخت و خدمات دارد پی پال مناسب کسب و کار شما می باشد.

 

مقایسه وایز و پی پال | وایز برای من بهتر است یا پی پال | وایز یا پی پال | تلماتو |

 

کلام آخر 

در این مقاله به مقایسه دو روش پرداخت پی پال ( paypal ) و وایز ( wise ) پرداخته شد و گفته شد که اگر برای شما مهم است که کارمزد ها شفاف و با نرخ ارز مناسبی ارائه شود وایز مناسب است اما اگر در کار خود از روش های پرداخت گسترده تری استفاده می کنید می تواند پی پال برای شما مناسب باشد در صورتی که با وجود تحریم ها قصد استفاده از این دو سرویس پرداخت را دارید تلماتو خدمات زیر را برای شما ارائه می دهد :

امکان خرید اکانت وریفای شده پی پال و ترنسفر وایز ( transfer wise ) ، شارژ حساب وایز ( wise ) و پی پال، نقد حساب وایز و پی پال ( paypal ) ، وریفای و احراز هویت پی پال

 

منبع : https://tipalti.com/en-eu/wise-vs-paypal/


سوالات متداول

1. بین وایز و پی پال کدام یک امن تر هستند ؟

هر دو پلتفرم آنلاین وایز و پی پال امن بوده و از رمز گذاری پیشرفته و و اقدامات پیشگیری از کلاهبرداری برای محافظت از داده ها و وجوه شما استفاده می کنند. وایز با نگهداری جدا از پول خود در موسسات مالی بزرگ، از پول شما محافظت می کند. اما پی پال روشی متفاوت برای حفاظت از خریدار و فروشنده در صورت بروز مشکل مثل تقلب یا تراکنش های غیر مجاز را در پیش گرفته است و هم چنین این دو پلتفرم از احراز هویت دو مرحله ای، تأیید بیومتریک و اعلان های ایمیل برای ایمن سازی حساب شما استفاده می کند.

 

2. چگونه می توان اکانت وریفای شده وایز را از تلماتو خرید کرد ؟

برای خرید اکانت وریفای شده وایز می توانید به محصول وریفای حساب ترانسفر وایز مراجعه کنید و محصول را به سبد خرید خود اضافه کنید فرایند خرید را تکمیل کنید پس از انجام خرید با پشتیبانی تماس بگیرید تا در اسرع وقت اکانت آماده خود را تحویل بگیرید. علاوه بر این برای شارژ  و نقد حساب وایز نیز می توانید از خدمات تلماتو استفاده کنید.

 

3. آیا از طریق تلماتو می توان شارژ حساب پی پال را انجام داد ؟

بله برای شارژ حساب تمامی سرویس های پرداخت مانند شارژ حساب پی پال ، وایز ، اسکریل ، روولوت از خدمات تلماتو می توانید استفاده کنید هم چنین می توانید موجودی حساب های سرویس پرداخت خود را از طریق تلماتو نقد کنید.

 


مطالب مرتبط تلماتو

دیدگاه (2)

  • فرشاد صداقتی پاسخ

    سلام تو سایتتون موجودی وایز رو هم نقد می کنید ؟

    2023-11-21 در 11:00

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *