روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس

security in binance

قبل از انتقال وجوه خود به بایننس ، لازم است ابتدا از امنیت کافی حساب خود مطمئن شوید. این روش برای جلوگیری از مشکلات احتمالی آینده مانند هک شدن حساب شما است که یک چرخه عادی در زمینه های ارز دیجیتال می باشد. همیشه به یاد داشته باشید که حساب های صرافی ارز دیجیتال مخصوصا بایننس همیشه یک هدف بسیار ویژه برای هکرها بوده است. با توجه به این که بایننس هنوز یکی از پراستفاده ترین صرافی های در حال حاضر است باید روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس و نکات مهم در هنگام ورود به حساب را به خاطر بسپاریم. در اینجا تیم تلماتو کلیه موارد لازم و نحوه افزایش امنیت حساب بایننس را به شما آموزش داده است. تیم تلماتو در حوزه وریفای بایننس فعالیت دارد. برای وریفای تضمینی بایننس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 وریفای بایننس

 

روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس

1. ایجاد رمز عبور قوی

در هنگام ایجاد حساب کاربری و وریفای صرافی بایننس رمز عبور را روی بالاترین سطح امنیتی تنظیم کنید.

چگونه کاربران باید رمز عبور حساب بایننس خود را قوی کنند؟

  • هنگام انتخاب رمز از حروف بزرگ و کوچک انگلیسی، اعداد و برخی کاراکتر ها مانند (_،@،# و …) استفاده کنید.
  • رمز شما بیشتر از 8 کاراکتر باشد.
  • رمز عبوری را انتخاب کنید که تا به حال در دیگر پلتفرم ها از آن استفاده نکرده اید.

همیشه دقت کنید که رمز های عبور خود را در یک جای مطمئن یادداشت نمایید و برای این که افراد کلاهبردار یا هکرها به حساب کاربری و رمز شما دسترسی نداشته باشند چند وقت یک بار اقدام به تغییر رمز خود کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید ، بعد از تغییر رمز برای امنیت حساب کاربری خود تا 24 ساعت اجازه برداشت پول از طریق بایننس به شما داده نمی شود.

 

روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس | وریفای بایننس
روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس

 

2.فعال کردن رمز دو مرحله ای (2FA)

از روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس ، برای امنیت اکانت بایننس خود رمز دو مرحله ای را فعال کنید. به دو روش می توان رمز دو مرحله ای را فعال کرد.

روش اول:

فعال کردن پیامک که هر دفعه برای ورود به حساب کاربری و اکانت وریفای شده بایننس خود برای شما پیامک حاوی کد ورود ارسال شود ولی چون ایران در لیست تحریمی های بایننس قرار دارد این امکان برای شماره موبایل های ایرانی غیرممکن است. به هیچ وجه از شماره های مجازی برای فعال کردن کد دو مرحله ای اکانت بایننس خود استفاده نکنید (این شماره ها عموما یکبار مصرف می باشند و بعد از گذشت مدت چند روز این شماره از دسترس شما خارج خواهد شد و اکثرا چندین نفر همزمان از شماره های مجازی استفاده می کنند به همین دلیل اصلا گزینه مناسبی برای انتخاب نیست و ارزش ریسک روی داراییتان را ندارد).

 

روش دوم:

1.فعال کردن Google Authenticator این روش امن ترین روش برای ما کاربران ایرانی است و به دلیل امنیت پایدار بهترین گزینه می باشد. برای شروع در حساب کاربری خود روی Enabale در روبری برنامه Google Authenticator کلیک کنید.

 

افزایش امنیت حساب بایننس تلماتو
روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس

 

2. در مرحله دوم برای افزایش امنیت حساب کاربری بایننس ،شما باید برنامه گوگل اتنتیکیتور را نصب کنید. در همان صفحه روی لینک بزنید و برنامه رو نصب کنید. پس از نصب به مرحله بعدی بروید.

 

افزایش امنیت حساب بایننس تلماتو

 

3.برنامه Google Authenticator را در دستگاه تلفن همراه خود باز کنید و QR کد را اسکن کنید. و اگر نمی توانید از دوربین دستگاه خود استفاده کنید، روی «اسکن بارکد» یا «کلید ارائه شده را وارد کنید» کلیک کنید. بعد از اسکن موفق یک نام کاربری نشون میده و  زیر اون یک رمز موقت بهتون میده که هر یک دقیقه عوض میشه . در زمان لاگین و یا ورود به حساب کاربری بایننس این رمز موقت لازم میشه که باید وارد کنید. هنگامی که کد QR را در برنامه Google Authenticator اسکن کردید، می توانید به مرحله بعدی بروید.

 

افزایش امنیت حساب کاربری بایننس تلماتو

 

 4.کلید پشتیبان. لطفاً این کلید پشتیبان را روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید و آن را ایمن نگه دارید. اگر دستگاه تلفن همراه خود را گم کنید، می‌توانید در آینده از آن برای بازنشانی Google Authenticator خود استفاده کنید.

 5. Google Authentication را فعال کنید. رمز عبور و کد Google authenticator خود را تأیید کنید و روی [Enable Google Authentication] کلیک کنید.

 

3. بررسی سیستم هایی متصل به حساب کاربری شما

از روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس ، بررسی سیستم هایی متصل به حساب کاربر است .کاربر باید به صورت پیوسته و هر موقعی که از بایننس استفاده می کند باید کامپیوتر و گوشی موبایل هایی که به حساب کاربری بایننس آن ها دسترسی دارد را چک کنند. برای جلوگیری از دسترسی کلاهبرداران و هکرها به حساب کاربری شما و ارسال ارزهای رمزنگاری شده در بایننس به حساب شخص دیگر کاربران باید این ویژگی را فعال کنند تا آدرس های کیف پولی را که کاربران می توانند برداشت کنند را محدود کند. 

برای فعال کردن این ویژگی از قسمت Security در روبروی گزینه Device Management روی Manage کلیک کنید.

 

روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس و نکات مهم در هنگام ورود به حساب

 

اگر دستگاهی به غیر از دستگاه خودتان شناسایی کردید یا سیستمی که به مدت طولانی با آن در اکانت بایننس فعالیت نداشتید را از لیست حذف کنید. تاریخ و مشخصات log in شدن را به شما نشان می دهد و با فشردن Delete می توانید دسترسی دستگاه مربوطه را پاک کنید.

 

روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس و نکات مهم در هنگام ورود به حساب
روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس

 

از وب سایت و سیستم های شخص ثالث برای دسترسی به حساب بایننس خود استفاده نکنید. همیشه از یک لینک ثابت  وارد سایت بایننس ( Binance.com ) شوید. کاربران هر دفعه به جای وارد کردن یک آدرس جدید می توانند این لینک را ذخیره کرده و هر دفعه برای ورود به اکانت خود از این لینک استفاده کنند.

KYC یا همان احراز هویت بایننس را کاملا انجام دهید تکمیل فرایند مراحل تایید هویت ازتسلط کلاهبردان و هکرها برای حساب جلوگیری می کند. و در صورت بروز مشکل قابل حل است.

 

4. اتصال ایمن به اینترنت برای افزایش امنیت حساب بایننس

برخی از افراد وای فای های دیگران را هک می کنند. وای فای هک شده اصلا قابل اطمینان نیس و در این زمینه کلاهبرداری هایی وجود دارد. پس کاربران هنگام استفاده از اینترنت دسترسی گوشی خود را به وای فای های متفاوت قطع کرده و دسترسی به بایننس از طریق نرم افزارها و سرویس های واسطه جلوگیری کنند. برای ورود به اکانت وریفای شده بایننس از اینترنت های ایمن استفاده کنید. این مورد هم از روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس می باشد.

 

 

5. استفاده از آنتی ویروس های معتبر

برخی از آنتی ویروس های رایگان دارای بدافزارهای جاسوسی هستند پس آنتی ویروس پولی معتبر تهیه کنید. فقط و فقط از دستگاه های خود برای دسترسی به بایننس استفاده کنید. که این مورد از روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس و جلوگیری از هک حساب بایننس تان می باشد. 

 

 

استفاده از آنتی ویروس های معتبر
روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس

 

6.محافظت از ایمیل متصل به بایننس در گوشی موبایل

از روش های افزایش امنیت حساب کاربری بایننس محافظت از ایمیل متصل به بایننس در تلفن همراه تان است . ایمیلی که با آن در بایننس حساب کاربری ایجاد کرده اید با دقت محافظت کنید و ایمیل و گوشی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. برخی از کلاهبرداران در زمینه ارزهای دیجیتال با ارسال پیام های جعلی به ایمیل شما از طرف بایننس یا از طرف کارکنان این مجموعه سعی در کلاهبرداری از شما دارند در صورت بروز هر مشکلی برای شما می توانید از طریق چت آنلاین در صفحه  اصلی با بایننس تماس بگیرید.

چون ایران در تحریم صرافی بایننس قرار دارد برای فعال کردن اکانت با شماره ای که مخصوص پیش کد ایران است خودداری کنید چون احتمال بلوکه شدن داراییتان زیاد است . اگر با دقت گزینه های افزایش امنیت حساب بایننس که برای شما نوشتیم را علاوه بر مطالعه کردن رعایت کنید قطع به یقین امنیت حساب کاربری شما به نقطه اوج خود خواهد رسید.

 

کلام آخر

با توجه به رشد روزافزون صنعت فناوری، به خصوص در زمینه ارزهای دیجیتال، افزایش امنیت حساب کاربری بایننس ، امری بیش از پیش اهمیت دارد. بدانید که هرگز امنیت را جزء اولویت‌هایتان نادیده نگیرید. انتخاب رمزهای قوی، استفاده از تأیید دو مرحله‌ای و بروزرسانی نرم افزارها به صورت منظم تنها مثال‌هایی از روش‌هایی هستند که می‌توانید امنیت حساب کاربری خود را تقویت کنید. بنابراین، با اهمیت دادن به امنیت حساب کاربری و استفاده از بهترین روش‌های ممکن، می‌توانید از خسارات احتمالی جلوگیری کنید و از تجربه امن و مطمئنی از صرافی یا سرویس مربوطه بهره‌مند شوید.


خدمات دیگر سایت تلماتو 

مطالب پیشنهادی 


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *