ایجاد حساب و آموزش نحوه وریفای احراز هویت و معرفی صرافی اوپن سی ( OpenSea )

برای نحوه وریفای و احراز هویت صرافی غیرمتمرکز اوپن سی ( OpenSea ) در زمینه خرید و فروش انواع NFT ها و برای کسب اطلاع با تلماتو همراه باشید

اگر در مورد توکن‌های غیرقابل تعویض یا همان NFT و صرافی غیرمتمرکز اوپن سی ( OpenSea ) سر و صدای زیادی می‌شنوید، ممکن است تعجب کنید که چه چیزی هستند؟  از توکن ها می توان به عنوان نماینده ضد دستکاری مالکیت برای دارایی های دیجیتال و فیزیکی استفاده کرد. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که این صرافی نیز کاربران ایرانی را مورد تحریم قرار داده است و مانند وریفای بایننس کاربران ایرانی با مشکلات متعدد روبرو نیستند. در ادامه مطلب به  با افزایش ارزهای دیجیتال و ایمن سازی معاملات با استفاده از این ارزها، صرافی های زیادی در سراسر جهان به وجود آمدند. صرافی ها به دو نوع متمرکز و غیرمتمرکز دسته بندی می شوند که در این مقاله به مزایا و معایب همچنین معرفی صرافی غیرمتمرکز اوپن سی OpenSea اشاره شده و می توانید ایجاد اکانت ، آموزش نحوه وریفای و احراز هویت اوپن سی ( OpenSea ) را در ادامه مطلب بخوانید.

 

انواع تقسیم بندی صرافی ها

صرافی متمرکز: این نوع صرافی یک نوع پلتفرم معاملاتی آنلاین است که رایج ترین انتخاب برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. در صرافی های متمرکز یک مرکز معتبر برای نظارت معاملات کاربران وجود دارد و از عملیات غیرقانونی جلوگیری می کند و صرافی های وریفای و احراز هویت را برای کاربران الزامی کرده اند، مانند: انجام وریفای بایننس که عملکردی شبیه بانک دارد و بسیار معتبر است.

صرافی غیرمتمرکز: در این صرافی ها افراد بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری و احرازهویت، عملیات خود را به صورت همتا به همتا ( کاربر به کاربر ) بدون نیاز به واسطه انجام می دهند و هیچ مرکز نظارت کننده ای به طور مستقل ندارد. در صرافی های غیرمتمرکز امکان خرید و فروش با فیات ( ارز رایج کشورها ) امکان پذیر نمی باشد. همانند OpenSea که یک صرافی غیرمتمرکز برای خرید و فروش NFT می باشد.

 

برای نحوه وریفای و احراز هویت صرافی غیرمتمرکز اوپن سی ( OpenSea ) در زمینه خرید و فروش انواع NFT ها | نحوه وریفای و احراز هویت صرافی غیرمتمرکز اوپن سی |
نحوه وریفای و احراز هویت صرافی غیرمتمرکز اوپن سی

 

NFT چیست؟

مخفف شده کلمه Non-Fungible token ( توکن غیرقابل تعویض ) می باشد، NFT ها توکن های غیرقابل تعویض هستند که به صورت شفاف روی بلاک چین ثبت می شوند، این یک تعریف کلی از NFT می باشد. منظور از غیرقابل تعویض منحصر به فرد بودن یک کالای دیجیتال منحصر به فرد است، به عنوان مثال شما می توانید یک محصول یا نوشته همانند توئیت که محصول خودتان است را به NFT تبدیل کرده و آن را به فروش برسانید. هر چیزی را می توان توکنیزه کرد، از هنر دیجیتال و موسیقی گرفته تا دارایی های درون بازی و دارایی های دنیای واقعی مانند املاک و … این دارایی های دیجیتال به عنوان راه حلی برای هنرمندانی که می خواهند از مالکیت معنوی خود محافظت کنند، محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

Open sea به عنوان یک بازاری برای خرید و فروش NFT ها می باشد که فعالیت آن به صورت غیرمتمرکز است ، به کاربران امکان خرید و فروش توکن های غیر قابل تعویض را می دهد.

 

فروش NFT در صرافی OpenSea ( اوپن سی )

 OpenSea بازاری شبیه به Amazon است، با این تفاوت که تمام اقلام فهرست شده مجموعه‌ای دیجیتال منحصر به فرد در قالب NFT هستند که کاربران می‌توانند آن‌ها را بخرند یا بفروشند، این پلتفرم یک صرافی غیرمتمرکز و همتا به همتا (peer to peer) است که کاربران را قادر می‌سازد تا به طور مستقیم و بدون اعتماد با یکدیگر معامله کنند.

هنرمندان دیجیتال و سازندگان محتوا می‌توانند از این پلتفرم برای به فروش رساندن NFT های خود همچنین، ایجاد بازارهای سفارشی و مجموعه‌های NFT، تعیین هزینه روی توکن‌های خود و ایجاد حراجی برای فروش آنها استفاده کنند.

 

کیف پول های پشتیبانی شده توسط صرافی Opensea 

 • Meta Mask
 • Coinbase Wallet
 • Trust Wallet
 • Portis
 • Dapper
 • Bitski
 • Authereum
 • Formatic / Magic
 • Kaikas
 • Torus
 • Wallet Link
 • Wallet Connect
 • Opera Touch
 • Venly
 • Phantom
 • Glow

این صرافی از کیف پول های زیادی استفاده می کند که مهم ترین آن ها،  Coinbase Wallet و Trust Wallet می باشد.

 

روش کار OpenSea چگونه است؟

بازار OpenSea غیرقانونی است، به این معنی که هیچ طرف مرکزی کنترل معاملات روی پلتفرم را ندارد. درعوض، معاملات با قراردادهای هوشمند خودکار که تجارت منصفانه را تضمین می کند، تسهیل می شود. معاملات در OpenSea یا به طور کلی انجام می شود. خریدار NFT دریافت می کند و فروشنده پول می گیرد) یا اصلاً انجام نمی شود. اینها به عنوان معاملات اتمی شناخته می شوند).

از آنجایی که OpenSea یک بازار همتا به همتا است، از نظر فنی هیچ واسطه ای بین خریدار و فروشنده وجود ندارد. با این حال، این پلتفرم 2.5 درصد از هر تراکنش را کاهش می دهد. هزینه های رقبا از هیچ تا 15 درصد متغیر است.

معماری صرافی غیرمتمرکز اوپن سی OpenSea توسط پروتکل Wyvern، که مجموعه ای از قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم است، طراحی شده است تا خرید و تجارت دارایی های دیجیتال منحصر به فرد را تسهیل کند. این پلتفرم پشتیبانی از بلاک چین را در سراسر اتریوم، Polygon و Klatyn ارائه می دهد.

 

مزایای صرافی غیرمتمرکز OpenSea 

 1. خریدهای ناشناس: این صرافی نیازی به ایجاد حساب کاربری ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کیف پول خود را متصل کنید. این به این معنی است که به طور موثر، شما اطلاعات خود را هنگام فروش یا خرید NFT به اشتراک نمی گذارید.
 2. بیش از 200 گزینه پرداخت دارد: این صرافی اقلام دیجیتالی را در بلاک چین می فروشد، بنابراین تراکنش ها با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام می شود. که اتر محبوب ترین روش پرداخت است.
 3. علاقه به NFT از سال 2020 به صورت چشم گیری افزایش یافته است. به دلیل استقبال چشم گیر اکنون ارزش بازار آن 13.3 میلیارد دلار است.
 4. دارای اپلیکیشن موبایل است: در سپتامبر 2021 نسخه موبایل خود را نیز راه اندازی کرد. این برنامه به کاربران امکان می دهد آثار هنری را تماشا کرده و لیست های محصول خود را به اشتراک بگذراند.
 5. امتیاز دائمی برای فروشندگان توکن: مزیت دیگر این است که خالق اصلی یک NFT می تواند ترتیبی دهد که برای هر فروش ثانویه توکن به صورت دائمی، حق امتیاز دریافت کند.
 1. انتخاب نوع NFT از بین هزاران NFT موجود: خریداران می‌توانند به راحتی مجموعه‌های NFT نمایش داده شده را نگاه کنند تا بتوانند بر اساس قیمت، وضعیت، بلاک چین بومی و نادر بودن هر توکن فیلتر کنند. بسته به نوع حراج، خریداران می‌توانندپیشنهاد بدهند یا فوراً خرید کنند و قیمت درخواستی NFT را بپردازند. همچنین خریداران می‌توانند تاریخچه خرید هر NFT، از جمله تعداد دفعات فروخته شدن، مشخصات خریدار و قیمت‌های آن را مشاهده کنند.

 

معایب OpenSea 

1. بدون پشتیبانی فیات: این پلتفرم در حال حاضر از پرداخت ارزهای معمولی ( پول رایج کشورها ) پشتیبانی نمی کند اما طی بیانیه ای اعلام کرده است که در آینده احتمالا این گزینه را برای کاربران فعال کند.

2.مسائل امنیتی: یکی از اشکالات و ایراداتی که به این صرافی وارد است هک اخیر حساب کاربران می باشد به هکرها اجازه داد تا NFT های موجود در آن را با قیمت های پایین تر به فروش برسانند و باعث ضررهای میلیاردی به کاربران شد.

3.بالغ بر پنجاه درصد NFT های sea Open دزدی هنری و تقلبی می باشند: هنرمندان آثار دیجیتال می توانند کارهای خود را از طریق پلتفرم صرافی غیرمتمرکز اوپن سی OpenSea به مزایده بگذارند و از این راه کسب درآمد کنند اما برخی شواهد نشان می دهد که علاوه بر هنرمندان دیجیتال، کلاهبرداران نیز می توانند با دزدی اثر از طریق این پلتفرم ها آثار هنرمندان را بی اثر کرده و دزدی کنند.

4.عملکرد ضعیف: نگرانی دیگر مربوط به عملکرد این پلتفرم است. طبق ردیاب وضعیت OpenSea ، وب سایت و API اغلب با عملکرد ضعیف اجرا می شوند. صرافی غیرمتمرکز اوپن سی OpenSea همچنین دچار قطعی ارائه‌دهنده خدمات و همچنین مشکلات مداوم پایگاه داده، افزایش خطاهای API و تاخیر در زمان پاسخ‌دهی شده است. در پاسخ به این مشکلات عملکرد، این شرکت شروع به انتشار یک گزارش ماهانه قابلیت اطمینان سایت کرد که به تشریح مشکلات ماه گذشته و اقداماتی که برای حل آنها در حال انجام است، پرداخت.

5.متحمل شدن ضرر توسط مشتریان: به دلیل استفاده نادرست مدیران از OpenSea مشتریان متحمل ضرر شده اند. در سپتامبر 2021، رئیس محصول OpenSea متهم به تجارت NFT بر روی اطلاعات داخلی شد. این مدیر اجرایی از کیف پول‌های رمزنگاری مخفی برای خرید NFT قبل از فهرست شدن در صفحه اصلی پلتفرم استفاده می‌کرد تا مدت کوتاهی پس از انتشار عمومی، آنها را بفروشد. OpenSea بلافاصله در یک پست وبلاگی پاسخ داد که “توصیه هایی را در مورد اینکه چگونه می توانیم کنترل های موجود خود را تقویت کنیم” ارائه خواهد کرد و استعفای مدیر اجرایی ناشناس را پذیرفت.

 

نحوه ایجاد و وریفای اکانت OpenSea 

در مرحله اول آموزش نحوه وریفای و احراز هویت OpenSea ( اوپن سی ) به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل غیرمتمرکز بودن آن مدرک قابل توجهی را از کاربر درخواست نمی کند. فقط به اطلاعاتی مانند نام و ایمیل و اکانت توئیتر کاربر بسنده می کند. بنابراین کار بسیاری از کاربران در این مورد آسان است. با توجه به تحریم های وضع شده علیه ایران، کاربران ایرانی اجازه فعالیت در این صرافی را ندارند. به دلیل عدم ارائه مدرک هویتی کاربران فقط با یک تغییر IP ساده می توانند از مزیت های آن برخوردار شوند.

برای ایجاد حساب و نحوه وریفای و احراز هویت اوپن سی ( OpenSea ) مراحل سخت و پیچیده ای وجود ندارد.

 

1. ایجاد اکانت در اوپن سی ( OpenSea )

برای نحوه ایجاد اکانت اوپن سی ( OpenSea ) ابتدا باید یک کیف پول کریپتو نصب کنید.

یکی از کیف پول های موجود را انتخاب کنید.

قبل از خرید و فروش باید کیف پول داشته باشید تا از آن برای تعامل با NFT استفاده کنید. به دلیل ارتباط مستقیم شما با بلاک چین ( Blockchain ) به یک کیف پول نیاز دارید تا اقدامات شما بر روی مروگرتان را به تراکنش های روی بلاک چین تبدیل کند.

 

برای نحوه وریفای و احراز هویت صرافی غیرمتمرکز اوپن سی ( OpenSea ) در زمینه خرید و فروش انواع NFT ها و برای کسب اطلاع با تلماتو همراه باشید

 

بعد از نصب کیف پول آن را به اکانت اوپن سی ( OpenSea ) خود متصل کنید. رمز عبور را وارد پروفایل کیف پول خود شده و روی آن کلیک کنید تا کیف پول شما به حساب کاربری اوپن سی ( OpenSea ) وصل شود.

 

برای نحوه وریفای و احراز هویت صرافی غیرمتمرکز اوپن سی ( OpenSea ) در زمینه خرید و فروش انواع NFT ها و برای کسب اطلاع با تلماتو همراه باشید

 

اگر می‌خواهید نام کاربری خود را تغییر دهید، روی منوی سه نقطه در سمت راست صفحه کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید. یک پیام امنیتی اضافی دریافت خواهید کرد، روی Sign کلیک کنید، می توانید به روز رسانی پروفایل خود را شروع کنید.

 

برای نحوه وریفای و احراز هویت صرافی غیرمتمرکز اوپن سی ( OpenSea ) در زمینه خرید و فروش انواع NFT ها و برای کسب اطلاع با تلماتو همراه باشید

 

اکنون می توانید بیو، آدرس ایمیل، عکس پروفایل و موارد دیگر را ویرایش کنید.

 

برای نحوه وریفای و احراز هویت صرافی غیرمتمرکز اوپن سی ( OpenSea ) در زمینه خرید و فروش انواع NFT ها و برای کسب اطلاع با تلماتو همراه باشید

 

اگر زمانی برای مشاهده اقلام خود مشکل داشتید، مطمئن شوید که کیف پول شما به درستی وصل شده است. OpenSea پنجره ای به آدرس کیف پول شما است که تمام NFT های داخل آن را نشان می دهد.

 

برای نحوه وریفای و احراز هویت صرافی غیرمتمرکز اوپن سی ( OpenSea ) در زمینه خرید و فروش انواع NFT ها و برای کسب اطلاع با تلماتو همراه باشید

 

2. مدارک مورد نیاز برای وریفای حساب اوپن سی ( OpenSea )

 1. آپلود عکس برای پروفایل کاربری
 2. انتخاب نام کاربری
 3. اتصال به حساب کاربری توئیتر
 4. وریفای ایمیل برای OpenSea

 

برای نحوه وریفای و احراز هویت صرافی غیرمتمرکز اوپن سی ( OpenSea ) در زمینه خرید و فروش انواع NFT ها و برای کسب اطلاع با تلماتو همراه باشید

 

آیا صرافی غیرمتمرکز اوپن سی  ( OpenSea ) قابل اعتماد است؟

این صرافی با بیش از 1.2 میلیون کاربر به عنوان یکی از بزرگترین پلتفرم ها می تواند قابل اعتماد در نظر گرفته شود. برخی از معروف ترین مجموعه های OpenSea با مشکلات امنیتی مواجه بوده اند که مشهورترین آن ها در سال 2022 اتفاق افتاده است. در ژانویه 2022، کاربران متوجه سرقت 332 ETH در صرافی غیرمتمرکز اوپن سی OpenSea به ارزش حدود 800000 دلار در زمان حمله شدند. OpenSea گفت که مستقیماً با مشتریان آسیب دیده تماس گرفته و هزینه آنها را بازپرداخت کرده است، اما گفت که این مشکل برای بازارهای بلاک چین اساسی است و به همه مشتریان اطلاع داده است که چگونه حساب های خود را مدیریت کنند تا از این آسیب پذیری جلوگیری کنند.

 اما این پلتفرم ادعا دارد که مشکلات را حل کرده است. بنابراین بهتر است قبل از هر گونه فعالیتی به اندازه کافی تحقیقات لازم را انجام داده باشید.

برای نحوه انجام وریفای و احراز هویت اوپن سی ( OpenSea ) و دیگر صرافی ها ومی توانید با تیم تلماتو از طریق واتساپ و اینستاگرام در ارتباط باشید.


خدمات دیگر سایت تلماتو 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *