مقایسه بایننس با بیت مکس ؛ کدام یک بهتر است ؟

مقایسه بایننس و بیت مکس I وریفای بایننس I خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس I صرافی بیت مکس I تلماتو I

فهرست مطالب

بیت مکس و بایننس هر دو از صرافی های محبوب در بین کاربران حوزه ارز دیجیتال می باشد در این مقاله می خواهیم این دو صرافی را بررسی کنیم و ببینیم کدام یک بهتر است. از همین اول مطلب بهتر است خیال خودمان را راحت کنیم که به علت تحریم ایران در صرافی های خارجی فعالیت در این سایت ها برای کاربران ایرانی مشکل است . صرافی بیت مکس (Bitmex) احراز هویت و وریفای حساب را برای کاربران اجباری کرده است و بدون احراز هویت در کشور های تحریم نمی توان هیچ معامله ای انجام داد اما هم چنان با صرافی بایننس  می توان بدون وریفای بایننس و با ثبت نام ساده در این پلتفرم روزانه دو بیت کوین خرید و فروش کرد و از این نظر برای کاربران ایرانی مناسب است البته لازم است بدانید که برای برداشت بیت کوین از بایننس ( Binance ) نیاز به وریفای حساب دارید . برای مقایسه و بررسی تفاوت های بیت مکس و بایننس با تلماتو همراه باشید .

 

 وریفای بایننس

 

صرافی بیت مکس (Bitmex) و بایننس (Binance) برای چه کسانی مناسب است؟

صرافی‌های بیت‌مکس و بایننس هر دو صرافی‌هایی هستند که به شما امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را می‌دهند، اما با توجه به نحوه فعالیت و خدماتی که ارائه می‌دهند، تفاوت‌هایی نیز بین آن‌ها وجود دارد. خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس

در مورد بایننس، این صرافی یکی از بزرگترین و معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان است. بایننس بیشترین تنوع را در میان صرافی‌های ارز دیجیتال دارد و به شما امکان خرید و فروش بیش از ۱۰۰ نوع ارز دیجیتال را می‌دهد. همچنین بایننس در دسترسی به خدمات جانبی مانند ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال با کیفیت بالا و امنیت بالا نیز بسیار خوب عمل می‌کند.

از طرف دیگر، بیت‌مکس این امکان را به شما می‌دهد که مبادلاتی را با حجم بالا و با حداقل هزینه انجام دهید. بیت‌مکس صرافی‌ ای است که بیشتر برای معاملات حرفه‌ای ساخته شده است و قابلیت معاملات فیوچر را داراست. اما از رمز ارز فیات پشتیبانی نمی کند.

اگر شما یک معامله‌گر حرفه‌ای هستید که به دنبال معاملات با حجم بالا یا معاملات فیوچر هستید ، بیت‌ مکس (Bitmex) ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد چون که صرافی بیت مکس از روش معامله فیوچر استفاده می کند که ریسک بیشتری دارد . اما صرافی بایننس علاوه بر معاملات فیوچر شامل معاملات اسپات و مارجین نیز می باشد معاملات اسپات برای افراد مبتدی مناسب است و خطر کمتری دارد. صرافی بایننس طبق امار های سایت coinmarket cap بیشترین حجم معاملات فیوچر را به خود اختصاص داده است و در رتبه بالاتری نسبت به بیت مکس قرار گرفته است. بنابراین اگر شما به دنبال صرافی‌ ای برای خرید و فروش ارز دیجیتال هستید ، بایننس یک گزینه عالی برای شروع است.

با این حال، قبل از استفاده از هر یک از این صرافی‌ها، بهتر است که به دقت شرایط و خدماتی که ارائه می‌دهند را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

توجه : برای معاملات مارجین و فیوچر نیاز به وریفای حساب بایننس دارید که می توانید با خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس در این پلتفرم فعالیت داشته باشید.

 

مقایسه ارز های پشتیبانی شده در بایننس (Binance) و بیت مکس (Bitmex)

صرافی بیت‌ مکس (Bitmex) و بایننس (Binance) هر دو ارزهای دیجیتال متعددی را پشتیبانی می‌کنند، اما تعداد و نوع ارزهایی که هر یک از این صرافی‌ها پشتیبانی می‌کنند ممکن است متفاوت باشد. 

 

مقایسه صرافی بایننس و بیت مکس I خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس I تلماتو I

 

بیت‌مکس (Bitmex) در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نوع ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند که شامل بیتکوین (Bitcoin)، اتریوم (Ethereum)، ریپل (Ripple)، لایتکوین (Litecoin)، دوج کوین (Dogecoin)، بیتکوین کش (Bitcoin Cash)، کاردانو (Cardano)، تتر (Tether) و بسیاری دیگر می‌شود.

از طرفی، بایننس (Binance) بیش از ۱۰۰۰ نوع ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند و به عنوان یکی از بزرگترین صرافی‌های دنیا شناخته می‌شود. ارزهایی که بایننس پشتیبانی می‌کند شامل بیتکوین ، اتریوم ، ریپل ، بیتکوین کش ، لایتکوین ، تتر ، کاردانو ، دوج کوین و بسیاری دیگر هستند.

بنابراین ، در مقایسه ارز‌های پشتیبانی شده در بیت‌مکس و بایننس ، می‌توان گفت که بایننس ارزهای بیشتری را پشتیبانی می‌کند. اما توجه داشته باشید که ممکن است این لیست در آینده تغییر کند و هر یک از این صرافی‌ها ارزهای جدیدی را به لیست پشتیبانی خود اضافه کنند. 

 

مقایسه روش های واریز و برداشت در بایننس و بیت مکس

روش های واریز و برداشت در بایننس موارد زیر است.

  • کارت بانکی
  • حواله بانکی 
  • مستر کارت 

 بیت مکس نیز از دو روش کارت بانکی و مستر کارت استفاده می کند اما واریز ارز از طریق وایر بانک ( حواله بانکی ) هنوز اضافه نشده است . در نظر داشته باشید که برای هر روش واریز و پرداخت ممکن است کارمزد متفاوتی تعلق بگیرد. 

 

مقایسه کارمزد بیت مکس و بایننس 

کارمزد معاملات در بایننس 0.01 % و در بیت مکس 0.071 % می باشد. کارمزد بیت مکس بسته به نوع ارز دیجیتال و مقدار واریز و برداشت آن متفاوت است. هم چنین بیت مکس برای واریز وجه هزینه ای دریافت نمی کند و کاربر فقط هنگام برداشت وجه از حساب باید کارمزد شبکه بلاک چین را بپردازد. 

برای ثبت نام در بایننس که کار راحتی است می توانید به سایت بایننس به نشانی ( Binance.com ) مراجعه کنید.

خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس

کارمزد بیت مکس

taker maker  
0.02% 0.075% کارمزد بیت مکس 

کارمزد بایننس

در بایننس بر اساس سطح بندی که کاربران در آن قرار گرفته اند و هم چنین نوع رمز ارز می توانند کارمزد متفاوتی برای تراکنش های خود پرداخت کنند. میزان سطح بندی و کارمزد تعلق گرفته در هر تراکنش را در شکل زیر می توانید ببینید . 

توجه : هر چه سطح کاربران افزایش پیدا کند میزان کارمزد کاهش پیدا خواهد کرد .

 

مقایسه بایننس و بیت مکس I صرافی بیت مکس I تلماتو I

 

تفاوت محدودیت در تراکنش در بیت مکس و بایننس

هم در صرافی بیت‌ مکس و هم در بایننس ، محدودیت خرید برای هر کاربر ، بسته به سطح وریفای حساب کاربری و روش واریز و برداشت وجه متفاوت است . برای مثال ، در سطح ۱بیت مکس ، کاربران می‌توانند معادل ۰٫۱۵ بیتکوین در روز را خریداری کنند . اما در سطح ۲، این محدودیت به ۱۰۰۰ بیتکوین در روز افزایش می‌یابد .

اما در بایننس در سطح شناسایی Basic Verification ، کاربران می‌توانند معادل ۲ بیتکوین در روز را خریداری کنند. در سطح  Advanced Verification ، این محدودیت به ۱۰ بیتکوین در روز افزایش می‌یابد  .

در نهایت، برای کاهش میزان محدودیت خرید در هر دو صرافی، شما می‌توانید حساب کاربری بایننس خود را وریفای کنید و از روش‌های واریز و برداشت وجه معتبر استفاده کنید. همانطور که قبلا نیز اشاره شد برای کاربران ایرانی با مدارک خودشان امکان وریفای و احراز هویت حساب بایننس وجود ندارد بنابراین شما می توانید با پشتیبانی تلماتو در ارتباط بوده و با خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس (Binance) در این صرافی فعالیت کنید.

 

مقایسه امنیت بیت مکس و بایننس

هر دو صرافی امنیت بالایی دارد اما امنیت بایننس در مقایسه با بیت مکس کمی قوی تر می باشد و وجود احراز هویت دو مرحله ای برای حساب در این صرافی ها دلیلی بر اثبات این ادعا است .

 

مقایسه بایننس و بیت مکس I تلماتو I

 

بیت مکس تا به حال هک نشده است اما بایننس یک بار این تجربه را داشته است. ولی با این وجود با تعامل بالایی که با کاربران داشت توانست همچنان در بازار محبوبیت و جایگاه خود را حفظ کند . در بایننس زمانی که حساب شما در خطر قرار گرفت این امکان را به شما می دهد تا موجودی حساب خود را برداشت کنید اما صرافی های دیگر به سختی چنین اجازه ای را به کاربران می دهد .

خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس


 

کلام آخر

 ما در این مقاله سعی کردیم دو صرافی بزرگ در حوزه ارز دیجیتال بایننس (Binance) و بیت مکس (Bitmex) را برای شما بررسی و مقایسه کنیم که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. با قاطعیت نمی توان گفت که کدام یک از این صرافی ها بهتر است و شما باید با توجه به نیاز خودتان یکی از این دو صرافی را انتخاب کرده و در بازار ارز دیجیتال فعالیت داشته باشید.

 


 

سوالات متداول 


1. پشتیبانی بایننس و بیت مکس چگونه است ؟

بایننس پشتیبانی حرفه ای دارد و حتی در خود صرافی نیز می توان با پشتیبانی در ارتباط بود اما پشتیبانی بیت مکس در مقایسه با بایننس نسبتا ضعیف عمل می کند اما در جایگاه خودش کارایی خوبی برای کاربران دارد .

 

2. آیا بایننس و بیت مکس اپلیکیشن موبایل دارند؟

بله هر دو این صرافی های ارز دیجیتال دارای نسخه وب و اپلیکیشن موبایل می باشند .

 

3. آیا بیت‌مکس و بایننس هر دو به کاربران خود امکان واریز و برداشت ریالی را می‌دهند؟

خیر به دلیل تحریم ها در ایران شما نمی توانید از طریق حساب بانکی خود واریز و برداشت ارز دیجیتال داشته باشید بنابراین باید از طریق یک رابط حساب خود را با ارز دیجیتال شارژ کنید و برای برداشت آن نیز ارز دیجیتال خود را به واسطه بفرستید و در حساب بانکی خود معادل ریالی ارز دیجیتال را دریافت کنید .

 

4. آیا بیت‌مکس ارزهای دیجیتالی را به صورت مستقیم به ارزهای دیگر تبدیل می‌کند؟

بله، بیت‌ مکس (Bitmex) به شما امکان تبدیل ارزهای دیجیتالی را به صورت مستقیم به ارزهای دیگر ارائه می‌دهد . این صرافی به شما اجازه می‌دهد که ارزهای دیجیتالی را به صورت مستقیم به بیش از ۳۰ نوع ارز دیگر تبدیل کنید .

 


 

مطالب مرتبط تلماتو

 :idea: وریفای اوکی ایکس

:idea: وریفای صرافی گیت

:idea: وریفای g2g