مقایسه و بررسی امکانات صرافی بایننس با سایر صرافی ها

امکانات صرافی بایننس I وریفای و احراز هویت صرافی بایننس I تلماتو I کارمزد بایننس I مقایسه صرافی بایننس I خرید اکانت آماده و وریفای شده I

فهرست مطالب

اکنون که در عصر ارتباطات و اینترنت هستیم خیلی از افراد تمایل دارند که در حوزه ارز دیجیتال فعالیت کنند و از این طریق درآمد دلاری داشته باشند اما با وجود زیاد بودن تعداد ارز های دیجیتال و صرافی های خارجی ممکن است خیلی از افراد در انتخاب صرافی مناسب سردرگم شوند و هم چنین به دلیل تحریم ها در ایران نتوانند مشکل احراز هویت حساب مانند وریفای بایننس را حل کنند در این مقاله ما قصد داریم امکانات بایننس را به عنوان یکی از بهترین صرافی های جهان که در حوزه ارز دیجیتال فعالیت دارد را برای شما بررسی کنیم و مشکل وریفای حساب بایننس شما را با خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس برای همیشه رفع کنیم ، با تلماتو همراه باشید.

 

 وریفای بایننس

 

مشکل تحریم و استفاده از صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی

از آنجایی که بیشتر صرافی ها برای سرمایه گذاری و خرید و فروش نیاز به وریفای حساب دارند اما به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد کاربران ایرانی نمی توانند وریفای حساب صرافی مورد نظر خود را انجام دهند . اما یکی از امکانات در صرافی بایننس برای کاربران ایرانی این است که می توانند روزانه دو بیت کوین بدون وریفای حساب خود خرید و فروش کنند اما توجه داشته باشید اگر می خواهید درآمد خود را برداشت کنید باید مراحل وریفای و احراز هویت حساب بایننس خود را انجام داده و تکمیل کنید. اما صرافی های دیگر مانند کوین بیس چون در آمریکا قرار دارد باید از قوانین آن تبعیت کند و بنابراین کاربران ایرانی نمی توانند بدون وریفای حساب خود ارز دیجیتال خرید و فروش کنند. البته می توان با خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس و سایر صرافی ها خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام داد اما باید توجه داشت که باید در هنگام فعالیت در این سایت ها باید آی پی ثابت تهیه کنید.

 

رمز ارز های پشتیبانی شده در بایننس Binance

امروزه تعداد خیلی بالایی ارز دیجیتال وجود دارد و مردم سراسر جهان علاقه دارند در صرافی های خرید و فروش ارز دیجیتال فعالیت کنند . برای این منظور باید صرافی پیدا کنند که رمز ارزی که مد نظرشان است را پشتیبانی کند .

 

امکانات صرافی بایننس

 

بایننس (Binance) یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارزی در جهان است و از نظر حجم معاملات، از برترین صرافی‌های دنیا به شمار می‌رود. که بایننس بیش از ۱۵۰ نوع رمزارز را پشتیبانی می‌کند . این شامل ارزهای معروفی مانند بیتکوین (Bitcoin) ، اتریوم (Ethereum) ، لایت‌کوین (Litecoin) ، بیتکوین کش (Bitcoin Cash) ، ریپل (Ripple) و ده‌ها رمزارز دیگر است . اما تفاوت این صرافی با صرافی های دیگر در آن است که بایننس رمز ارز هایی که لیست می کند امنیت بالایی دارد و از این طریق امکان پول شویی و از دست دادن سرمایه وجود ندارد . بنابراین صرافی بایننس امکاناتی را فراهم کرده است که کاربران بتوانند بدون نگرانی و با امنیت کامل سرمایه گذاری خود را انجام دهند.

صرافی‌های دیگر نیز به طور معمول ارزهای مختلفی را پشتیبانی می‌کنند ، اما تعداد و نوع ارزهای پشتیبانی شده در هر صرافی ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، کراکن (Kraken) بیش از ۵۰ نوع رمزارز را پشتیبانی می‌کند. کوین‌بیس (Coinbase) نیز بیش از ۳۰ نوع رمزارز را پشتیبانی می‌کند .

لازم به ذکر است که علاوه بر تعداد ارزهای پشتیبانی شده، مهم است که صرافی قابلیت پشتیبانی از ارزهای پرمخاطب و معتبر را داشته باشد. همچنین، قیمت و حجم معاملات رمزارزها در هر صرافی نیز ممکن است متفاوت باشد که می‌تواند تأثیری در انتخاب صرافی مناسب برای خرید و فروش رمزارزها داشته باشد.

بنابراین، برای مقایسه ارزهای پشتیبانی شده در بایننس و سایر صرافی‌ها ، باید به تعداد و نوع ارزهای پشتیبانی شده ، قابلیت پشتیبانی از ارزهای پرمخاطب و معتبر ، قیمت و حجم معاملات رمزارزها و سایر عوامل مهم دیگر توجه کرد.

[irp posts=”26942″ ]

 

امنیت در بایننس یکی از مهم ترین امکانات و ویژگی این صرافی

بایننس یکی از بزرگترین صرافی های رمزارز در جهان است و امنیت بسیار بالایی را برای مشتریان خود فراهم می کند. برای برقراری امنیت ، بایننس از تکنولوژی های رمزنگاری پیشرفته استفاده می کند و اطلاعات مشتریان را در سرورهای امنیتی ذخیره می کند که در مکان های مخفی و محافظت شده قرار دارند.

بایننس از چندین ابزار امنیتی استفاده می کند که شامل موارد زیر است :

1. رمز نگاری دومرحله ای بایننس : بایننس برای ورود به حساب کاربری از رمز نگاری دو مرحله ای استفاده می کند که شامل یک رمز عبور و یک کد اعتبارسنجی دومرحله ای است که توسط یک دستگاه امن یا یک برنامه امن تولید می شود. در این حالت امکان دسترسی دیگران به حساب شما قطع می شود و امنیت کامل برقرار می شود. 

2. وریفای و احراز هویت حساب بایننس : برای احراز هویت کاربران بایننس از روش های مختلفی استفاده می شود ، از جمله ارسال پیامک اعتبارسنجی و احراز هویت با استفاده از شناسه تصویری در بایننس . به علت تحریم ها شما می توانید به جای وریفای و احراز هویت با مدارک ایران ، برای خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس اقدام کنید. 

3. بررسی هویت : بایننس از یک فرآیند بررسی هویت برای مشتریان خود استفاده می کند تا از کلاهبرداری و تقلب جلوگیری کند.

4. نظارت بر حرکت مالی: بایننس به صورت مداوم حرکت مالی مشتریان خود را نظارت می کند تا از هرگونه فعالیت مشکوک جلوگیری کند.

 

انواع معاملات در بایننس

صرافی بایننس امکاناتی را برای کاربران فراهم کرده است که هر شخص می تواند بسته به شرایط خودش می تواند یکی از روش های معامله را انتخاب کرده و در این صرافی فعالیت کند.

 

وریفای و احراز هویت صرافی بایننس I تلماتو I

 

1. معاملات Spot ( اسپوت ) : در این نوع معامله ، کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال را به صورت مستقیم (Spot) خریداری و فروش کنند . در اینجا، قیمت در زمان خرید و فروش تعیین می‌شود و در صورت انجام تراکنش، ارز دیجیتال به حساب کاربر منتقل می‌شود.

2. معاملات Margin (  مارجین ) : در این نوع معامله، کاربران می‌توانند ارز دیجیتال را با استفاده از وام از بایننس خریداری کنند. در این نوع معامله، کاربران می‌توانند با استفاده از اعتبار خود، به صورت مستقیم ارز دیجیتال را خریداری کنند و می‌توانند همزمان با بازگشت وام و سود سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند. این روش نیاز به وریفای حساب دارد و برای کاربران ایرانی که حساب خود را وریفای نکرده اند توصیه نمی شود. البته می توان با خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس از این معاملات نیز بهره برد

3. معاملات Futures ( فیوچر ) : در این نوع معامله ، قراردادهایی برای خرید و فروش ارز دیجیتال در آینده به قیمت تعیین شده امضا می‌شود. در این نوع معامله، کاربران می‌توانند به صورت مستقیم به قیمت تعیین شده ارز دیجیتال را خریداری کنند و در آینده تعیین شده، ارز دیجیتال به حساب کاربر منتقل می‌شود. در این حالت نیز نیاز به وریفای و احراز هویت در بایننس نیاز است.

4. معاملات OTC (Over-the-Counter) : در این نوع معامله، کاربران می‌توانند به صورت خصوصی با صرافی بایننس تماس بگیرند و معاملات خود را به صورت مستقیم و خارج از بازار عمومی انجام دهند.

همچنین، بایننس امکان انجام معاملات با ارزهای دیجیتال مختلف را فراهم می‌کند و کاربران می‌توانند از ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل، بایننس کوین و دیگر ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

5. معامله Lending ( لندینگ )

در بایننس به کاربران این امکان را می‌دهد تا با قرض دادن ارزهای دیجیتال خود به بایننس سود بگیرند. در این نوع معامله، کاربران ارز دیجیتال خود را به بایننس واگذار می‌کنند و بایننس در مقابل این خدمت، به کاربران بهره می‌دهد.

به علت تحریم بهتر است کاربران ایرانی از حالت limited استفاده کنند که نیاز به وریفای و احراز هویت حساب بایننس ندارد اما در صورتی که می خواهید فعالیت خود را گسترش دهید می توانید اکانت آماده و وریفای شده بایننس را خریداری کنید. لازم است بدانید در این حالت باید با آی پی ثابت به این پلتفرم وصل شوید .

[irp posts=”26275″ ]

 

حجم معاملات بالا به عنوان یکی از امکانت مهم در صرافی بایننس

در سایت هایی مانند coinmarket camp شما می توانید رده بندی صرافی ها را از لحاظ حجم معاملات طی 24 ساعت گذشته یا هفت روز و یک ماه گذشته را ببینید و مقایسه کنید . در این سایت ممکن است صرافی های دیگری وجود داشته باشند که از لحاظ حجم معاملات روزانه در رده بندی بالاتری نسبت به بایننس وجود داشته باشند اما توجه کنید که این صرافی ها ممکن است اجازه برداشت از حساب را به شما ندهند در نتیجه قبل از خرید و فروش تمامی جوانب را بسنجید تا در دام اسکمر ها نیافتید. برای این که برخی صرافی ها در این سایت ها در رده بنده بالایی قرار بگیرند و بتوانند کاربران بیشتری را جذب کنند حجم معاملات روزانه خودشان را دستکاری می کنند اما اگر حجم معاملات صرافی ها را نگاه کنید بایننس جزو صرافی هایی است که حجم معاملات بالایی در 30 روز گذشته داشته است و بنابراین این عامل ، نقدینگی ( liquidity ) بالای صرافی بایننس را نشان می دهد.

 

حجم معاملات صرافی بایننس I مقایسه صرافی بایننس I

[irp posts=”26103″ ]

 

مقایسه کارمزد بایننس با صرافی های دیگر

یکی دیگر از امکانات صرافی بایننس ( binance ) در مقایسه با صرافی‌های دیگر کارمزد پایین و نسبتاً متغیر است و به بخش‌های مختلفی از فعالیت‌های صرافی بستگی دارد. در ادامه به بررسی کارمزد بایننس در بخش‌های مختلفی از فعالیت‌های صرافی و مقایسه آن با صرافی‌های دیگر می‌پردازیم :

 

1. کارمزد خرید و فروش در بایننس :

کارمزد خرید و فروش در بایننس بسته به حجم معاملات، بین 0.1 تا 0.02 درصد است. در صرافی‌های دیگر نیز این کارمزد متفاوت است. به عنوان مثال، در کراکن (Kraken)، کارمزد خرید و فروش برای حجم معاملات زیر 50,000 دلار آمریکا 0.16 درصد و برای حجم معاملات بیشتر از 10 میلیون دلار آمریکا 0.00 درصد است.

 

2. کارمزد واریز و برداشت :

کارمزد واریز و برداشت در بایننس وابسته به روش واریز و برداشت است. در بایننس، کارمزد برای واریز رمزارزها رایگان است و برای برداشت رمزارزها به ازای هر رمزارز متفاوت است . در کراکن نیز کارمزد برای واریز رمزارزها رایگان است و کارمزد برای برداشت رمزارزها نیز بسته به نوع رمزارز متفاوت است.

 

3. کارمزد معاملات مبادله‌ای در بایننس :

کارمزد معاملات مبادله‌ای در بایننس برای معاملات با استفاده از بایننس کوین (BNB) همراه با تخفیف 50 درصد ارائه می‌شود. در صرافی‌های دیگر، کارمزد مبادله‌ای معمولاً برای حجم معاملات متفاوت است .

بنابراین، در مجموع کارمزد بایننس در مقایسه با صرافی‌های دیگر نسبتاً رقابتی است و به بخش‌های مختلفی از فعالیت‌های صرافی بستگی دارد. در هر صورت، قبل از شروع به کار با یک صرافی، بهتر است کارمزد‌های سایت بایننس را با نشانی ( Binance.com )  با صرافی های دیگر مقایسه کنید تا بتوانید با صرفه‌جویی در هزینه‌های خود، بهترین تجربه از خرید و فروش رمزارزها را داشته باشید .

 

رابط کاربری بایننس Binance و صرافی های دیگر

 

کارمزد صرافی بایننس I پشتیبانی بایننس I

 

بایننس به عنوان یکی از بزرگترین و پر طرفدارترین صرافی‌های رمزارزی در جهان، رابط کاربری حرفه‌ای و کاربرپسندی دارد. رابط کاربری بایننس بسیار قابل فهم است و کاربران می‌توانند به راحتی به بخش‌های مختلف صرافی دسترسی پیدا کنند. همچنین صرافی بایننس به کاربران خود امکانات متعددی را از طریق وریفای و احراز هویت بایننس ارائه می‌دهد ، از جمله امکان خرید و فروش انواع رمزارزها ، نمایش نمودارهای قیمت ، مدیریت حساب کاربری ، امنیت بالا و غیره .

بایننس در رابط کاربری ساده پیشتاز است و کاربران مبتدی به راحتی می توانند استفاده کنند بنابراین صرافی های دیگر مانند کراکن یا کوین بیس نیز سعی دارند که رابط کاربری خود را ساده و مشابه به بایننس پیش ببرند.

 

میزان بازدید و ترافیک

الکسا رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها را بر اساس ترافیک و بازدیدکنندگان ماهانه به ترتیب کاهشی مشخص می‌کند. مثلا اگر سایتی بیشترین بازدید را داشته باشد رتبه یک میگیرد و به ترتیب هرچه رتبه کم تر می شود اعداد بالا می روند.

با توجه به این که ارزهای دیجیتال وب‌سایت نیستند، اما می‌توان به جایگاه وب‌سایت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در الکسا نگاه کرد. به هر حال، رتبه‌بندی الکسا تنها یک معیار از معیارهای ممکن برای ارزیابی وب‌ سایت‌ هاست و باید با دیگر معیارها مانند کیفیت محتوا، سرعت بارگیری ، رابط کاربری و دیگر عوامل ارزیابی شود . که با مقایسه بازدید صرافی ها ، صرافی بایننس بیشترین بازدید را نسبت به بقیه صرافی ها دارد و بنابراین رتبه بالاتری نیز کسب کرده است .

 


 

کلام آخر

در این مقاله سعی شد امکانات و ویژگی های صرافی بایننس با سایر صرافی ها مقایسه و بررسی شود در صورتی که شما بخواهید به عنوان کاربر حرفه ای در بایننس فعالیت داشته باشید باید وریفای حساب بایننس خود را انجام دهید. همانطور که می دانید وریفای حساب بایننس برای کاربران ایرانی امکان پذیر نیست بنابراین شما نمی توانید با مدارک خودتان احراز هویت حساب بایننس خود را تکمیل کنید. این یک مسئله کاملا عادی در ایران است پس نگران نباشید و وریفای حساب خود را به تلماتو بسپارید. هم چنین امکان خرید اکانت آماده و وریفای شده بایننس نیز برای شما عزیزان وجود دارد. کارشناسان تلماتو با بیش از 8 سال سابقه در حوزه ارز دیجیتال این مسیر را برای شما هموار خواهند کرد.

 


 

سوالات متداول

1. آیا بایننس از اطلاعات شخصی کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده می کند؟

خیر ، بایننس در سیاست حریم خصوصی خود تعهد کرده است که اطلاعات کاربران را به هیچ عنوان با شرکت‌های دیگر به اشتراک نخواهد گذاشت و از این اطلاعات فقط برای ارائه خدمات خود به کاربران استفاده می‌کند. همچنین، بایننس متعهد است که از تمامی اطلاعات کاربران با رعایت حریم خصوصی استفاده کند و هیچ گونه فروش یا انتقال اطلاعات به شرکت‌های دیگر را نخواهد داشت.

 

2. آیا مارجین برای همه دارایی‌های مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ 

معامله مارجین (Margin Trading) برای تمام ارزهای دیجیتالی که در بایننس موجود هستند، از جمله بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت‌کوین، بایننس کوین و غیره، در دسترس قرار می‌گیرد. با استفاده از این امکان، کاربران می‌توانند با استفاده از وام، ارز دیجیتال خود را خریداری کنند و با استفاده از آن در بازار ارزهای دیجیتال تجارت کنند.

 

3. آیا معامله مارجین برای افرادی که تازه وارد بازار هستند مناسب است؟ 

درست است که معامله مارجین یکی از امکانات خوب صرافی بایننس محسوب می شود اما استفاده از معامله مارجین برای افرادی که تازه وارد بازار ارزهای دیجیتال هستند، با خطراتی همراه است و به عنوان یک راهکار مناسب برای آن‌ها توصیه نمی‌شود. معامله مارجین به معنای استفاده از وام برای خرید دارایی مالی است و به دلیل وجود خطراتی همچون نوسانات قیمتی شدید در بازار ارزهای دیجیتال، این نوع معامله باعث افزایش خطرات سرمایه‌گذاری می‌شود. در صورتی که بازار به سمت عکس از پیش‌بینی شده حرکت کند، سرمایه‌گذاران ممکن است به طور قابل توجهی زیان ببینند که می‌تواند به آن‌ها آسیب جبران‌ناپذیری بزند.

 

4. آیا بایننس در صورت افزایش قیمت ارز دیجیتال، به کاربران بهره بیشتری می‌دهد؟

بایننس به صورت دوره‌ای به کاربران بهره می‌دهد که میزان آن به صورت متغیر و بر اساس شرایط بازار ارزهای دیجیتال تعیین می‌شود. بنابراین، بهره‌ی کاربران به صورت متغیر و بر اساس شرایط بازار محاسبه می‌شود و افزایش قیمت ارز دیجیتال ممکن است تأثیری در سطح بهره‌ی کاربران نداشته باشد. لازم به ذکر است که میزان بهره‌ای که بایننس به کاربران خود پرداخت می‌کند، به سوددهی معاملات بورسی و بازار ارزهای دیجیتال وابسته است. به همین دلیل، بایننس نمی‌تواند به طور ثابت و بدون توجه به شرایط بازار، بهره‌ی بیشتری به کاربران خود پرداخت کند.

 


 

مطالب مرتبط تلماتو

:idea: احراز هویت بایننس

:idea: وریفای بای بیت

:idea: وریفای کوکوین

 

دیدگاه (12)

 • کامیار پاسخ

  تشکر از مطالبی که گفتید

  کدام کشور و کدام آی پی برای فعالیت در بایننس بهتر است؟

  2023-07-13 در 12:46
  • mehrabi پاسخ

   ممنون از شما
   پیش از قانون گذارهای جدید ، کشورهای مثل انگلیس ، هلند و آامان آی پی مناسبی برای استفاده از صرافی بایننس و وریفای در بایننس بودند. ولی بعد از این اتفاق و ایجاد محدودیت برای آی پی هلند و انگلیس ، کشور سنگاپور گزینه مناسبی میتواند باشد.

   2023-07-13 در 12:48
 • فاطمه پاسخ

  سلام
  انتقال بر بستر بایننس اسمارت چین امکان دارد دچار مشکل شود؟

  2023-07-13 در 12:41
  • mehrabi پاسخ

   باسلام
   فعالیت این بلاکچین نیمه متمرکز، مسقل از بایننس است و تاکنون انتقال توکن در این بستر با مشکلی مواجه نشده است. البته نمی توان با اطمینان در این مورد صحبت کرد همانطور که مشاهده کردید قوانین مربوط به وریفای بایننس رای کاربران چگونه دستخوش تغییر شد، در این مورد هم دورازانتظار نیس تغییراتی به وجود بیاد.

   2023-07-13 در 12:44
 • شکوه پاسخ

  سلام تشکر از مقاله جامع که ارائه کردید

  آیا صرافی بهتری برای جایگزینی بایننس وجود دارد؟

  2023-07-13 در 12:29
  • mehrabi پاسخ

   سلام تشکر از لطف شما
   صرافی بایننس به دلیل پوشش دهی حجم بالای از ارزهای دیجیتالی و مناسب بودن برای معاملات اسپات و فیوچرز خیلی قوی تر از دیگر صرافی ها میباشد. و اینکه کارمز در این صرافی بسیار منصافه اعمال میشود. و اگر برای وریفای واکانت بایننس شما مشکلی پیش بیاید اجازه برداشت به شما داده میشود ولی این کار در اکثر صرافی انجام نمیشود و به کاربری با هویت ایرانی اصلا اجازه برداشت نمی دهند و چون صرافی بایننس احراز هویت را اجباری کرده است و اگر شما می خواهید بدون احرازهویت فعالیت داشته باشید می توانید در دیگر صرافی ها این کار را انجام دهید.

   2023-07-13 در 12:35
 • بهزاد پاسخ

  سلام و وقت بخیر ببخشید شما موجودی حساب باینننس رو نقد هم می کنید ؟

  2023-06-24 در 14:24
  • nikfal پاسخ

   بله می تونیم موجودی حسابتونو نقد کنیم البته برای خدماتی مثل وریفای و شارژ حساب بایننستون هم می تونید رو تلماتو حساب کنید.

   2023-07-04 در 11:45
 • رامین پاسخ

  سلام
  من می خواستم بیت کوین معامله کنم تو بایننس ولی به خاطر محدودیت برداشت می خواستم حسابمو وریفای کنم می تونم تو این مورد رو کمکتون حساب کنم؟

  2023-06-24 در 11:34
  • nikfal پاسخ

   بله برای وریفای حساب بایننس می توانید با پشتیبانی در ارتباط باشید. تلماتو تا اخرین مرحله وریفای در کنار شما خواهد بود.

   2023-07-06 در 11:38
 • علی پاسخ

  سلام و وقت بخیر
  میخواستم ببینم شما حساب بایننس رو شارژ هم می کنید ؟

  2023-06-24 در 11:32
  • nikfal پاسخ

   سلام بله می تونید برای شارژ حساب بایننس تان با پشتیبانی در ارتباط باشید .

   2023-06-25 در 09:54

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *