مقایسه پی پال و وسترن یونیون | خدمات ارزی

مقایسه پی پال و وسترن یونیون

فهرست مطالب

وسترن یونیون و پی پال هر دو به خودی خود غول های صنعت مالی هستند و انتخاب های محبوبی برای ارسال پول به آن سوی مرزها می باشند. سوال اینجاست که کدام بهتر است؟ تفاوت پی پال و وسترن یونیون چیست ؟ وریفای حساب پی پال انجام دهیم یا وسترن یونیون ؟ هر دو ارائه‌دهنده خدمات مالی، مزایا و معایب خود را دارند و با مقایسه Paypal و Western Union ، ما به دنبال طیف وسیعی از موارد هستیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام بهترین گزینه برای شما است.

 

درباره پی پال PayPal و وسترن یونیون Western Union

پی پال برای اولین بار در سال 1998 به عنوان یک کیف پول الکترونیکی تاسیس شد و خود را “راهی هوشمند برای ارسال و دریافت پول آنلاین” توصیف کرد .با پی پال شما می توانید ارسال پول به دوستان و خانواده داشته باشید. همچنین برای پرداخت هزینه های خرید کالاها و خدمات آنلاین نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که خدمات تبدیل ارز پی پال تنها شاخه ای از خدمات بسیاری است که این شرکت ارائه می دهد، با این وجود بیش از 25 ارز در سراسر جهان را پشتیبانی می کند.

وسترن یونیون یکی از بزرگترین و قدیمی ترین ارائه دهندگان خدمات ارزی همچون ، انتقال پول است که در حال حاضر نیز فعال است. وسترن یونیون که در سال 1850 تأسیس شد، دارای شبکه ای بیش از 500000 نمایندگی در 200 کشور است که ارسال و دریافت پول را برای میلیون ها نفر فراهم آورده است . در سال‌های اخیر، وسترن یونیون نیز تلاش‌های قابل‌توجهی برای مدرن‌سازی خدمات خود انجام داده است تا بتواند با ارائه‌ جدیدترین روش ها برای انتقال ارز دیجیتال ، در این حوزه نیز رقابت داشته باشد. البته باین گفت وسترن یونیون برای ایرانیان ارائه خدمت نمی کند.

 

مقایسه پی پال و وسترن یونیون

 

مقایسه افتتاح حساب پی پال و وسترن یونیون

با توجه به تحریم های اعمالی علیه ایران استفاده از خدمات خدمات ارزی پی پال و افتتاح حساب پی پال با محدودیت های همراه است ولی بیشتر افرادی که کسب و کار آنلاین دارند و همچنین درآمد دلاری از سایت های فریلنسری دارند نیازمند ثبت نام پی پال می باشند،  شما با خرید اکانت وریفای شده پی پال از تلماتو  می توانید دسترسی نقل و انتقالات بین المللی را داشته باشید و درآمد دلاری خود را دریافت کنید .

در مورد وسترن یونیون باید گفت که این کمپانی محدودیت های شدیدی علیه ایران اعمال کرده است که کاربران ایرانی نمی توانند افتتاح حساب وسترن یونیون انجام دهند و حتی انتقال وجه به یکی از کشورهای خارجی داشته باشند.

 

مطالب پیشنهادی : آموزش روش استفاده از پی پال در ایران|تحویل آنی

 

مقایسه پی پال و وسترن یونیون از نظر کارمزدها

کارمزدهای PayPal بسته به مکان و کل مبلغی که ارسال می کنید متفاوت است. برای ارسال ارز به آمریکا، کانادا و اروپا، برای مقادیر کمتر از 49.99 پوند، 0.99 پوند کارمزد و برای تراکنش های 50 پوند و بالاتر، 1.99 پوند کارمزد از شما دریافت می شود. برای سایر نقاط جهان، برای تراکنش های بالای 100 پوندی ، 3.99 پوند کارمزد از شما دریافت می شود.در کل ،کارمزد پی پال به ازای هر تراکنش بین 3.5 تا 5 درصد مبلغ می باشد که این  کارمزد پی پال از گیرنده کسر و دریافت می گردد.

با وسترن یونیون بسته به اینکه شما قصد ارسال ارز به کدام کشور را دارید، باید کارمزدی بین 5 الی 50 دلار را پرداخت کنید. کارمزد دریافتی وسترن یونیون برای مبالغ زیاد ، بیشتر می شود، بنابراین استفاده از این روش برای ارسال ارز بیش از 2 هزار دلار مناسب نمی باشد. برای انتقال ارز در مبالغ بالا می توانید از روش ها همچون حواله سوئیفت استفاده کنید.

 

مقایسه پی پال و وسترن یونیون از نظر کارمزدها

 

مقایسه پی پال و وسترن یونیون از نظر نرخ ارز

بسته به ارز و مبلغی که ارسال می کنید نرخ مبادله پی پال فرق دارد ولی بر طبق وب سایت PayPal ، نزخ مبادله آنها حدود 3.5٪ – 4٪ است. زمان انتقال ارز ، نرخ ارز به شما نشان داده خواهد شد ولی نرخ متوسط بازار به روشنی برای شما نشان نخواهند داد.

در مورد وسترن یوینون نیز نرخ ارز به وضوع بیان نمی شود و به عوامل چون جفت ارز و مبلغ ارسالی و روش های تحویل بستگی دارد با این حال برای بیشتر نقل و انتقالات بین 3 تا 6 درصد نسبت به نرخ متوسط بازار اضافه می کند. به دلیل عواملی چون محل انتقال ، نوع ارز و مبلغ ارسالی ، نرخ ارز به وضوع بیان نمی شود ، بنابراین بیان تفاوت پی پال و وسترن یونیون در این مورد مشکل است.

 

مطالب پیشنهادی : آموزش ساخت درگاه پرداخت پی پال برای سایت

 

مقایسه پی پال و وسترن یونیون از نظر سرعت انتقال ارز

معمولا نقل و انتقالات بین المللی PayPal بین 3 تا 5 روز کاری زمان می ببرد البته بعضی اوقات ممکن است در حد چن دقیقه طول بکشید و این بستگی به این دارد که شما تبدیل ارزی خواهدی داشت یا نه و اینکه وجه در حساب پی پل تان وجو دارد و یا  باید برداشت از حساب بانکی انجام گیرد ، همه این عوامل بر سرعت انتقال ارز توسط پی پال اثرگذار است.

مدت زمانی که برای نقل و انتقالات بین المللی وسترن یوینون صرف می شود در حدود چن دقیقه تا 7 روز کاری است . مثلا اگر شما ارسال پول نقد را انتخاب کنید انتقال شما سریعتر انجام خواهد شد. ولی اگر ارسال حواله ارزی انتخابتان باشد ، زمان بیشتری خواهد برد و همچنین میزان مبلغ ارسالی نیز در سرعت انتقال ارز تاثیر مستقیم دارد چرا که زمان بیشتری برای پردازش نیاز است.

 

مقایسه پی پال و وسترن یونیون از نظر سرعت انتقال ارز

 

تفاوت پی پال و وسترن یونیون از نظر گزینه های انتقال و پرداخت 

گزینه های پرداخت PayPal عبارتند از:

 • حواله بانکی ( Bank transfer )
 • کردیت کارت ( Credit card )
 • دیبت کارت ( Debit card )
 • انتقال پی پال ( PayPal transfer )

گزینه های پرداخت یا سپرده بانکی و انتقال به حساب PayPal گیرنده انجام می شود .

گزینه های پرداخت Western Union عبارتند از:

 • دیبت کارت ( Debit card )
 • کردیت کارت ( Credit card )
 • حواله بانکی ( Bank transfer )
 • پول نقد ( Cash )

گزینه های پرداخت و تحویل نقدی از طریق سپرده بانکی است. وسترن یوینون به دلیل داشتن ارسال پول نقد به عنوان یک روش تحویل ، برای برخی افراد جذابیت زیادی دارد.

 

مطالب پیشنهادی : خرید تتر با پی پال + تبدیل تتر به پی پال

 

مقایسه پی پال و وسترن یونیون از نظر امنیت

پی پال برای اینکه ایمنی حساب شما را تامین کند موقع ثبت نام باید احرازهویت پی پال را انجام دهید . در این حین تعدادی سوالات امنیتی از شما پرسیده می شود که باید صحیح پاسخ دهید چرا که اگر زمانی رمزعبور خود را گم کرده اید پی پال بتواند به شما کمک کند . علاوه بر این paypal از فناوری رمزگذاری پیشرفته برای محافظت از هر تراکنشی که انجام می شود ، پردازش می‌کند و با عملکرد 24 ساعته برای شناسایی و جلوگیری از تقلب دارد. پی پال برای پشتیبانی از کاربران خود مرکز بزرگ پاسخگویی راه اندازی کرده و سوالات کاربران خود جوابگو است .

وسترن یونیون برای اهداف امنیتی معمولا از کاربران خود میخواهد مدارک شناسایی معتبر ارائه دهند و همچنین از نرم افزار تجزیه و تحلیل SCA استفاده می کند که در واقع یک لایه امنیتی تأیید هویت مشتری است که هم برای رزرو پرداخت و هم برای دسترسی و دستکاری حساب اعمال می کند که جزی از احرازهویت دو مرحله ای وستریونیون است.

 

مقایسه پی پال و وسترن یونیون از نظر امنیت

 

کلام آخر

باید گفت که هر دو کمپانی پی پال و وسترن یونیون در تلاش هستند با ارائه قابلیت های و توانایی خود در خصوص خدمات مالی بهترین شرایط را برای کاربران ایجاد کنند تا افراد بتوانند نقل و انتقالات بین المللی خود را انجام دهند و در این بین تفاوت پی پال و وسترن یونیون مشخص شد که کاربران ایرانی بهتر است ثبت نام پی پال را انجام دهند چرا که وسترن یونیون تحریم شدیدتری علیه دارند و بنابراین احرازهویت پی پال بهتر خواهد بود برای کاربران ایرانی و در این خصوص تلماتو آماده ارائه خدمات ارزی به کاربران می باشد.

منبع:moneytransfers.com


سوالات متداول 

1.بهتر از وسترین یوینون کدام سرویس پرداخت را توصیه می کنید؟

اگر به دنبال یک شرکت انتقال پول بهتر از Western Union هستید، با ویز همراه باشید. آنها نقل و انتقالات فوری را ارائه می دهند که در صورت عدم وجود تبدیل ارز، کارمزدی دریافت نمی کنند. با افتتاح ترانسفر وایز می توانید از خدمات این سرویس پرداخت نیز بهره مند شوید.

2.نقل و انتقال وجه با وستریونیون چه مدت طول می کشد؟

نقل و انتقالات وسترن یونیون بر اساس روش مورد استفاده با سرعت های متفاوتی پردازش می شود. به عنوان مثال، انتقال وجه نقد حدود چند دقیقه طول می کشد تا گیرنده بتواند پول را دریافت کند. با این حال، سپرده های بانکی ممکن است 1 تا 7 روز کاری طول بکشد. زمانی که نیازی به تبدیل ارز نیست، از اکانت وریفای شده Wise برای انتقال فوری موجودی بدون کارمزد استفاده کنید. در بیشتر موارد، این نوع تراکنش در عرض چند ثانیه پردازش می شود و یک سیستم اطلاع رسانی مفید، فرستنده و گیرنده را در جریان قرار می دهد.

3.پی پال ارزان است یا وسترن یونیون؟

تعداد متغیرهایی که کارمزدهای پی پال و وسترن یونیون را تعیین می‌کنند بسیار زیاد است که نمی‌توان مشخص کرد کدام یک ارزان‌تر است. بستگی به کشورهای درگیر در معامله، ارزها، مبلغ و روش انتقال دارد. به طور کلی، هر دو شرکت در هنگام ارسال پول بین المللی هزینه های مشابهی دارند. برای صرفه جویی در هزینه، از خدماتی مانند حساب Wise استفاده کنید. آنها با نرخ متوسط ​​بازار برای نقل و انتقالات ارز مطابقت دارند و کارمزدهای پایینی ارائه می دهند. از طرف دیگر، برای نقل و انتقالات تجاری بدوکارمزد، می توانید ارزهای مستقیم را انتخاب کنید.


خدمات مشابه سایت تلماتو

دیدگاه (6)

 • تهامی پاسخ

  سلام
  کازمزد پرداخت از طریق پی پال چقدره؟

  2023-11-25 در 14:07
 • فاطمی نیا پاسخ

  سلام
  با ارز دیجیتال میشه پرداخت انجام داد به وسیله پی پال ؟

  2023-11-25 در 14:01
  • mehrabi پاسخ

   سلام
   بله میتوانید پرداخت انجام دهید.

   2023-11-27 در 14:08
 • محمدی اذر پاسخ

  سلام
  در ایران مگه میشه درگاه پرداخت پی پال ساخت؟

  2023-11-22 در 13:45

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *