4 روش پرداخت از طریق پی پال در ایران

نحوه پرداخت پی پال در ایران

فهرست مطالب

پرداخت از طریق پی پال در ایران به دلیل تحریم‌های بین‌المللی مشکلاتی دارد، اما هنوز هم راه‌هایی برای انجام این پرداخت‌ها وجود دارد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید از آن استفاده کنید، استفاده از سایت های واسطه‌ای مانند تلماتو است. سایت ها و صرافی ها با استفاده از حساب‌های بین‌المللی خود، پرداخت با paypal در ایران را انجام می دهند. شما با ساخت حساب پی پال و آشنایی با نحوه پرداخت پی پال در کشور ایران می توانید به راحتی پرداخت های بین المللی خود را انجام دهید .

 

روش های پرداخت با پی پال PayPal

نحوه پرداخت پی پال در ایران به این صورت است که ابتدا شما باید اکانت پی پال داشته باشید . ساخت اکانت در سایت پی پال رایگان انجام می شود ولی برای اینکه امکان انتقال ارزی با پی پال با محدودیت کمتری داشته باشید نیاز به وریفای حساب پی پال دارید به همین منظور برای افتتاح حساب پی پال می توانید از خدمات سایت تلماتو بهره ببرید. در ادامه چهار روش پرداخت با پی پال آورده شده است .

 

 

پرداخت از طریق صورت‌حساب پی پال (PayPal Invoice)

 

روش های پرداخت با پی پال PayPal

 

 

پرداخت با روش Send Money

 

پرداخت های اینترنتی با پی پال در ایران

 

پرداخت با پی پال از طریق ارز دیجیتال

 

1.پرداخت از طریق صورت‌حساب پی پال (PayPal Invoice)

پرداخت از طریق صورت‌ حساب پی پال PayPal Invoice به معنای فرستادن یک درخواست پرداخت از طریق پی پال به مشتری می‌باشد. در این روش، فروشنده‌ی خدمات یا کالاها یک فاکتور یا صورت‌حساب به مشتری می‌فرستد، که در آن اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات، قیمت‌ها و شرایط پرداخت ذکر شده است. سپس مشتری می‌تواند از طریق پی پال، صورت‌حساب را پرداخت کند. پی پال Invoice برای فروشندگان امکانات متنوعی را فراهم می‌کند. آنها می‌توانند درخواست پرداخت برای کالاها یا خدمات را به صورت آنلاین ارسال کنند و مشتریان می‌توانند با استفاده از حساب پی پال خود پرداخت کنند. با پرداخت از طریق صورت‌حساب پی پال، اطلاعات پرداختی مشتری امن تر از روش‌های دیگر است. همچنین، فروشنده‌ها می‌توانند تاریخچهٔ پرداخت‌ها و صورت‌حساب‌ها را در حساب پی پال خود مشاهده کنند و از این طریق به راحتی مدیریت مالی خود را انجام دهند.

 

نحوه پرداخت از طریق پی پال

 

2.پرداخت با روش Send Money 

نحوه پرداخت با پی پال در کشور ایران از طریق روش Send Money به این شکل است که، شما ابتدا وارد حساب پی پال خود شوید در صفحه اصلی حساب خود، روی گزینه “Send & Request” کلیک کنید. در بخش “Send Money”، آدرس ایمیل یا شماره موبایل مقصد پرداخت را وارد کنید. مبلغی که می خواهید ارسال کنید و نوع ارز را وارد نمایید. برای ادامه، روی دکمه “Continue” کلیک کنید. مروری کوتاه بر جزئیات پرداخت خود داشته باشید و در صورت تمایل، می توانید هزینه های اضافی مانند کارمزد پرداخت را بررسی کنید. پس از مرور نهایی، روی دکمه “Send” کلیک کنید تا پرداخت شما به مقصد ارسال شود.

از آنجای که پرداخت با روش Send Money فقط با استفاده از آدرس ایمیل یا شماره موبایل ممکن است، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات درست مقصد را وارد کرده اید و مطمئن شوید ایمیل آدرسی که در دست دارید برای یک حساب پی پال است. برای اطمینان از این موضوع توجه کنید که، اکانت پی پال حتما به صورت صریح بیان می‌کند آدرس ایمیل مربوطه، یک اکانت پی پال است . همچنین، قبل از انجام هر نوع پرداختی، سوابق و اعتبار دریافت کننده را بررسی کنید.

 

پرداخت از طریق پی پال

 

3.پرداخت های اینترنتی با پی پال در ایران 

در حال حاضر، پرداخت های اینترنتی با پی پال در ایران به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌های مالی بین المللی به طور رسمی امکانپذیر نیست. این یعنی شما نمی‌توانید یک حساب پی پال به نام خود در ایران ایجاد کنید و از آن برای انجام تراکنش‌های اینترنتی استفاده کنید.

اما می توانید از روش های غیررسمی و استفاده از سایت های و صرافی های ارائه دهنده خدمات paypal کمک بگیرید. این سرویس ها ، پرداخت با پی پال در ایران را راحت تر کرده اند به شما این امکان را می دهند که با استفاده از اکانت پی پال واقع در کشور دیگری، پرداخت های اینترنتی را در ایران انجام دهید. تعدادی از مراکز خرید آنلاین در ایران نیز برخی از روش های پرداخت آنلاین را از طریق درگاه های پرداخت پی پال در ایران ارائه می دهند. در این روش، شما می توانید با استفاده از کارت بانکی و درگاه های اینترنتی، پرداخت های خود را انجام دهید.

 

4.پرداخت با پی پال از طریق ارز دیجیتال 

ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین و اتریوم نیز راه دیگری برای انجام پرداخت از طریق پی پال در ایران هستند. با استفاده از یک صرافی ارزهای دیجیتال، شما می‌توانید پول را به صورت ارزی دیجیتال دریافت کنید و به سادگی آن را به پی پال منتقل کنید.

 

نحوه پرداخت با paypal در کشور

 

کارمزد پرداخت با پی پال

مقدر کارمزد پرداخت با پی پال بستگی به خدماتی دارد که شما قصد پرداخت برای آن را دارید. مثلا شما کارمزدی که برای خرید از یک فروشگاه آنلاین پرداخت می کنید با میزان کارمزدی که برای ثبت نام در آزمون و یا خرید اکانت یک سرویس دارید ، متفاوت خواهد بود. پرداخت ها کارمزدها در این موارد به این صورت خواهد بود که ، مبلغ کارمزد از پیش به هزینه کل اضافه شده و شما مبلغ نهایی را هنگام پرداخت مشاهده خواهید کرد. در مورد بعدی که بیشتر برای انتقال بین حساب های پی پال (Send Money) مطرح است هزینه ها متغیر خواهد بوده و به حساب شخص دریافت کننده بستگی دارد، مثلا شما می خواهید برای فردی 100 دلار ارسال کنید ، شما علاوه بر 100 دلار باید هزینه‌ای هم بابت کارمزد پی پال پرداخت کنید.

 

مطالب پیشنهادی : آموزش روش استفاده از پی پال در ایران|تحویل آنی

 

کلام آخر

پی پال یکی از روش‌های پرداخت آنلاین محبوب در سراسر جهان است که به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از حساب بانکی، کارت اعتباری یا حساب paypal خود خریدهای آنلاین را انجام دهند. این سرویس بین‌المللی نیز در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به دلیل تحریم‌های اقتصادی، استفاده مستقیم از حساب بانکی در پی پال برای کاربران ایرانی محدود است. به عنوان جایگزین، کاربران ایرانی می‌توانند از طریق شرکت‌ها و سایت ها از خدمات پی پال استفاده کنند. این شرکت‌ها، با اعتماد سازی برای حساب کاربران ایرانی، به آن‌ها امکان می‌دهند با استفاده از حساب paypal خود پرداخت‌های آنلاین را انجام دهند. به طور خلاصه، شما با آشنایی با نحوه پرداخت با پی پال در کشور ، امکان استفاده از خدمات پی پال را خواهید داشت و می‌توانند به راحتی خریدهای آنلاین خود را انجام دهند. این روش، علاوه بر سهولت استفاده، باعث افزایش امنیت تراکنش‌های آنلاین می‌شود.


سوالات متداول

1.افتتاح حساب پی پال چه مزایایی برای ایرانیان دارد؟

با ایجاد حساب پی پال ، دسترسی به موقعیت های تجاری از جمله ساخت درگاه پی پال برای سایت تان خواهید داشت که در افزایش فروش شما تاثیر مستقیم دارد و شما را به درآمد دلاری می رساند. با داشتن اکانت وریفای شده پی پال توانایی دریافت اکثر ارزهای بین المللی و خرید و پرداخت و قابل پیگیری را خواهید داشت.

2. بیش از یک حساب پی پال میتوان داشت؟

با هر ایمیل و پاسپورت فقط می توانید یک حسای پی پال داشته باشید.


خدمات مشابه سایت تلماتو

دیدگاه (8)

 • نظری پاسخ

  سلام

  پی پال از چه ارز دیجیتالی پشتیبانی داره ؟

  2023-12-04 در 12:09
  • mehrabi پاسخ

   سلام
   پی پال از ارزهای دیجیتال بیت کوین ، بیت کوین کش ، لایت کوین و اتریوم پشتیبانی دارد.

   2023-12-07 در 13:19
 • دیداری پاسخ

  بهترین صرافی ایران کدام ها هستند؟

  2023-11-20 در 14:19
 • اربابی پاسخ

  سلام
  با پی پال می شود از سایت خارجی خرید کنیم؟

  2023-11-20 در 14:17
 • مهرزاد پاسخ

  سلام
  تشکر از مقاله خوبتون
  آیا میشه ارسال پول از پی پال به حساب بانکی ایرانی داشته باشیم؟

  2023-11-20 در 14:14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *