خرید و فروش بیت کوین در پکسفول paxful

خرید بیت کوین در پکسفول | فروش بیت کوین در پکسفول | شارژ حساب پکسفول | برداشت از پکسفول | واریز وجه به حساب پکسفول | تلماتو |

فهرست مطالب

ارز های دیجیتالی مانند بیت کوین یکی از محبوب ترین رمز ارز ها در بین ارز های دیجیتال می باشد که صرافی پکسفول ( paxful ) امکان خرید و فروش بیت کوین را به صورت همتا به همتا فراهم کرده است. برای خرید و فروش بیت کوین در پکسفول نیاز است که پس از ثبت نام ، مراحل احراز هویت در پکسفول ( paxful ) را طی کنید. هم چنین برای پرداخت های خود می توانید اکانت وریفای شده سرویس های پرداخت مانند پی پال استفاده کنید. در این مقاله به نحوه خرید و فروش مستقیم بیت کوین در paxful ( پکسفول ) خواهیم پرداخت با تلماتو همراه باشید.

 

پکسفول ( Paxful ) چیست ؟

Paxful ( پکسفول ) یکی از صرافی های معتبر مانند بایننس در حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد که در سال 2015 تاسیس شد. ابتدا هدف آن اسان کردن خرید و فروش بیت کوین بود که موفق هم شد و در حال حاضر یکی از صرافی ها و پلتفرم های آنلاین محبوب برای خرید و فروش همتا به همتای بیت کوین می باشد. امروزه صرافی پکسفول علاوه بر معاملات P2P بیت کوین سه ارز دیگر اتریوم ، تتر و USD کوین را نیز پشتیبانی می کند و کاربران می توانند برای خرید و فروش این ارز های دیجیتال نیز در صرافی پکسفول ( paxful ) فعالیت داشته باشند.

معاملات همتا به همتا در پکسفول به این معنی است که شما هر ارزی که در حساب خود در یکی از سرویس های پرداخت یا حتی حساب بانکی دارید را می توانید برای خرید بیت کوین و ارز های دیجیتالی که در paxful پشتیبانی می شود استفاده کنید. هم چنین این صرافی از ارز فیات زیادی پشتیبانی می کند که شما می توانید با پول نقد حداقل 10 دلار بیت کوین بخرید. نکته جالبی که در مورد این صرافی غیر متمرکز وجود دارد این است که این پلتفرم آنلاین بیش از 400 روش پرداخت برای شارژ حساب و خرید و فروش بیت کوین در paxful ( پکسفول ) را فراهم می کند.

برای فعالیت در صرافی غیر متمرکز پکسفول و استفاده از تمامی قابلیت های آن شما نیاز به افتتاح حساب پکسفول ( paxful ) و وریفای آن دارید که کاملا رایگان است. در صورتی که حساب خود را وریفای نکرده باشید این صرافی قبل از انجام هر کاری از شما می خواهد که حساب خود را وریفای کنید پس بهتر است به دنبال ثبت نام در پکسفول ( paxful ) مراحل احراز هویت را نیز طی کنید و در صورتی که قادر به این کار نبودید تلماتو اکانت وریفای شده پکسفول را به شما پیشنهاد می دهد.

 

آموزش تصویری و مرحله به مرحله خرید همتا به همتای بیت کوین در صرافی پکسفول paxful

برای خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) لازم است وارد سایت رسمی paxful شوید و مراحل زیر را طی نمایید.

در مرحله اول از خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) نیاز است در این صرافی ثبت نام کنید و مراحل وریفای حساب پکسفول را طی کنید تا یک کیف پول بیت کوین رایگان paxful را با امنیت 2FA دریافت نمایید. ثبت نام در پکسفول ( paxful ) و وریفای آن کار راحتی است و بیشتر از چند دقیقه وقت شما را نمی گیرد. برای این منظور از بالای صفحه بر روی rigester کلیک کنید.

 

خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | تلماتو |

 

در مرحله دوم برای خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) از منوی اصلی بالای صفحه روی buy کلیک کنید و گزینه Buy Bitcoin را انتخاب کنید.

 

خرید و فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | تلماتو |

 

در مرحله سوم برای خرید بیت کوین در صرافی پکسفول ( paxful ) در ویجت کناری صفحه ابتدا روش پرداخت خود را از قسمت pay via انتخاب کنید. همانطور که در طول مقاله اشاره شده پکسفول از 400 روش پرداخت برای خرید و فروش همتا به همتای بیت کوین پشتیبانی می کند که هر شخص بسته به نیاز خود می تواند یکی را انتخاب کرده و معاملات خود را از طریق آن انجام دهد.
در ادامه مقداری را که می خواهید برای خرید بیت کوین خرج کنید را در قسمت I want to spend وارد کنید این مقدار نمی تواند از 10 دلار کمتر باشد.

هم چنین می توانید از ارز های مختلفی برای خرید بیت کوین استفاده کنید. در آخر لوکیشن خود را در قسمت offer location وارد کنید.

پکسفول این اختیار را به شما داده است که لوکیش فروشندگان را نیز خودتان انتخاب کنید. برای این کار می توانید منطقه ای که برای خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) مد نظر دارید را در قسمت offer owner location وارد کنید.

برای دیدن پیشنهاد ها بر روی Find Offers کلیک کنید.

 

خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | تلماتو |

 

در مرحله چهارم از خرید بیت کوین در صرافی پکسفول ( paxful ) یک سری پیشنهاد برای شما ارائه می شود. پس از این که پیشنهاد ها را بررسی کردید برای مشاهده شرایط فروشنده در کنار پیشنهاد مد نظر روی buy کلیک کنید.

 

خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | تلماتو |

 

در مرحله پنجم از خرید بیت کوین در صرافی پکسفول ( paxful ) بسته به این که چه روش پرداختی را برای خرید همتا به همتای بیت کوین انتخاب کرده اید ممکن است فروشندگان یک سری اطلاعات مانند اسکرین شات از موجودی سرویس پرداخت یا عکس فیش واریزی بانکی یا یک کپی از رسید کارت هدیه را از شما بخواهد. علاوه بر این ممکن است یک سری از فروشندگان برای محکم کاری و امنیت بیشتر یک سلفی یا یک شناسه معتبر از شما بخواهند. از خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) در صورتی که با شرایط فروشندگان موافق هستید روی continue کلیک کنید.

 

خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | تلماتو |

 

در مرحله ششم برای خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) مقدار ارزی را که می خواهید پرداخت کنید را در کادر اول وارد کنید و در آخر بر روی Buy Now کلیک کنید.

 

خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | تلماتو |

 

در مرحله هفتم برای خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) یک صفحه چت زنده باز می شود که در آن تمامی دستور العمل های لازم برای تکمیل معامله نوشته شده است. در این صفحه می توانید به صورت مستقیم با فروشنده در ارتباط باشید تا اطلاعات حساب خود را برای شما ارسال کند.

 

خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | تلماتو |

 

پس از دریافت اطلاعات حساب و دریافت سیگنال go از طرف فروشنده پرداخت خود را برای خرید بیت کوین از پکسفول ( paxful ) انجام دهید. و در صفحه پکسفول بر روی paid کلیک کرده و رسید انتقال وجه را برای فروشنده ارسال کنید. به محض این که فروشنده پرداخت شما را تایید کرد بیت کوین از کیف پول فروشنده خارج شده و به کیف پول paxful شما انتقال پیدا می کند.

 

خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) | تلماتو |

 

مطالب پیشنهادی : خرید عرضه اولیه صرافی کوکوین

 

نحوه فروش همتا به همتا بیت کوین در صرافی پکسفول paxful

برای فروش بیت کوین در صرافی پکسفول ( paxful ) ابتدا وارد سایت رسمی پکسفول شوید و از منوی سایت بر روی sell کلیک کنید و Sell bitcoin را انتخاب کنید.

 

فروش

 

در مرحله بعد در فیلد اول ارزی که می خواهید در پکسفول ( paxful ) بفروشید یعنی بیت کوین را انتخاب کنید.

در فیلد دوم روش پرداخت خود را وارد کنید.

در فیلد سوم مقدار ارز و نوع ارز خود را وارد کنید.

در فیلد سوم لوکیشن خودتان و خریدار را انتخاب کنید.

در آخر بر روی Find Offers کلیک کنید.

 

خرید

 

در مرحله سوم پیشنهادات را بررسی کنید. حتما قبل از انتخاب آفر برای فروش بیت کوین تمامی اطلاعات خریدار را بررسی کنید. پس از پیدا کردن پیشنهاد مناسب روی sell کلیک کنید.

توجه : با کلیک بر روی sell فروش قطعی نمی شود و شما با شرایط و قوانین آفری که انتخاب کرده اید آشنا خواهید شد.

 

خرید

 

در مرحله چهارم اگر از شرایط خریدار راضی هستید ، مبلغی را که برای معامله فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) را مد نظر دارید را وارد کنید و روی sell now کلیک کنید. همانند خرید بیت کوین هنگام فروش بیت کوین نیز یک صفحه چت آنلاین باز می شود و شما با خریدار به صورت مستقیم می توانید در ارتباط باشید. در این حالت بیت کوین به حساب خود پکسفول منتقل می شود. زمانی که خریدار پرداخت خود را انجام داد و پرداخت را دریافت کردید می توانید بیت کوین را آزاد کنید و برای خریدار بفرستید. بعد از معامله می توانید رسید فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) را دانلود کنید.

 

فروش بیت کوین در پکسفول |

 

مطالب پیشنهادی : خرید تتر با پی پال در صرافی پکسفول

 

واریز وجه به حساب پکسفول یا شارژ حساب Paxful با ارز دیجیتال

برای واریز وجه و شارژ حساب پکسفول ( paxful ) لازم است مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا در مرحله اول برای شارژ حساب پکسفول وارد اکانت paxful خود شوید و بر روی سربرگ wallet کلیک کنید.

سپس ارز دیجیتالی که برای شارژ حساب پکسفول ( paxful ) مد نظر دارید را انتخاب کرده و بر روی receive کلیک کنید.

 

شارژ حساب پکسفول | تلماتو |

 

آدرس کیف پول پکسفول ( paxful ) را برای شارژ حساب کپی کنید.

 

خرید

 

آدرس کیف پول را در سرویس پرداختی که در آن اکانت دارید وارد کنید. در این حالت در سرویس پرداخت خود مراحل را طی کنید تا حساب پکسفول ( paxful ) خود را با ارز دیجیتال مختلف شارژ کنید.

 

مطالب پیشنهادی : در خواست برداشت از حساب مسدود شده بایننس

 

برداشت ارز دیجیتال از حساب صرافی پکسفول Paxful

برای برداشت ارز از حساب صرافی paxful وارد حساب کاربری خود شده و بر روی wallet کلیک کنید.

در ادامه برای برداشت ارز از پکسفول ( paxful ) لازم است در مقابل ارز مورد نظر بر روی send کلیک کنید.

در مرحله بعدی مقداری را که برای برداشت از پکسفول ( paxful ) دارید را در فیلد مربوطه وارد کنید.

آدرس گیرنده را برای برداشت تایپ کنید. در نهایت بر روی continue کلیک کنید.

توجه : در صورتی که قصد دارید ارز دیجیتال را برای کاربر دیگری در پکسفول ارسال کنید می توانید در قسمت To Another Paxful User نام کاربری طرف مقابل را وارد کنید.

کاربران پکسفول که لازم است برای تمامی فعالیت ها در پکسفول احراز هویت انجام شود بنابراین کاربران باید برای برداشت و ارسال بیت کوین از پکسفول ( paxful ) کد 2FA را وارد کنند.

 

روش های پرداخت و شارژ حساب پکسفول paxful

صرافی پکسفول یکی از قابلیت های خوبی که دارد این است که از 400 روش پرداخت برای خرید و فروش بیت کوین و شارژ حساب پکسفول استفاده می کند. از جمله روش های پرداخت پکسفول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

خرید بیت کوین در پکسفول | فروش بیت کوین در پکسفول | شارژ حساب پکسفول | برداشت از پکسفول | واریز وجه به حساب پکسفول | تلماتو |

 

1. حواله بانکی

صرافی پکسفول ( paxful ) از 59 روش حواله بانکی مانند SEPA ، SADAD و… برای شارژ حساب ، واریز و برداشت بیت کوین استفاده می کند . اما به دلیل تحریم ها امکان استفاده از این روش پرداخت در ایران وجود ندارد.

 

2. کیف پول آنلاین

کیف پول آنلاین در واقع همان سرویس پرداخت می باشد که پکسفول ( paxful ) با پشتیبانی از 199 سیستم پرداخت آنلاین برای کاربران خود سنگ تمام گذاشته است. پی پال ، وب مانی ، Advcash ، پایونر ، رولوت ، اسکریل ، Neteler و google pay پشتیبانی می کند. هر چند کاربرانی ایرانی نمی توانند سرویس های پرداخت را با مدارک خودشان وریفای کنند اما تلماتو با وریفای و شارژ حساب تمامی سرویس های پرداخت مانند شارژ حساب پرفکت مانی و ارائه اکانت وریفای شده اسکریل مشکل پرداخت شما را در پکسفول ( paxful ) حل خواهد کرد.

 

3. دبیت کارت و کردیت کارت

صرافی پکسفول ( paxful ) برای خرید و فروش بیت کوین از 19 نوع کردیت کارت و دبیت کارت مانند paysafecard پشتیبانی می کند که این روش برای شارژ حساب پکسفول ( paxful ) در ایران قابل دسترسی نمی باشد.

 

4. گیفت کارت

برای شارژ حساب پکسفول ( paxful ) 133 گیفت کارت در این صرافی پشتیبانی می شود که متاسفانه کاربران ایرانی نمی توانند از این روش استفاده کنند.

 

5. ارز دیجیتال

این صرافی برای واریز وجه و شارژ حساب پکسفول ( paxful ) از 39 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند در صورتی که در کیف پول خود ارز دیجیتال دارید می توانید برای شارژ حساب خود و خرید و فروش ارز های دیجیتال پکسفول استفاده کنید.

ترون ، لایت کوین ، تتر ، دوج کوین ، NGNT و CNHC از جمله ارز های دیجیتالی است که در پکسفول پشتیبانی می شود.

 

6. پول نقد

17 نوع روش پرداخت پول نقد در پکسفول ( paxful ) وجود دارد که از جمله می توان به western union ، MoneyGram ، OXXO و cardless cash اشاره کرد.

 

7. کالا و خدمات

در پکسفول این امکان جالب وجود دارد که بتوانید خرید و فروش بیت کوین را با کالاهایی مانند ماشین ، آیتم های بازی ، amazin wishlist و google pay – gold locker انجام دهید.

 

مطالب پیشنهادی : برقراری ارتباط با پشتیبانی بایننس

 

کارمزد خرید و فروش بیت کوین در پکسفول Paxful

پکسفول جزو صرافی های کم کارمزد محسوب می شود و برای افتتاح و وریفای حساب پکسفول ( paxful ) کارمزدی دریافت نمی کند.

 

کارمزد خرید بیت کوین در پکسفول ( paxful )

پکسفول ( paxful ) برای خرید بیت کوین در این صرافی کارمزدی دریافت نمی کند اما برای فروش ارز دیجیتال در این صرافی کارمزد اختصاص پیدا می کند.

 

کارمزد خرید و فروش بیت کوین با روش های پرداخت مختلف paxful

 

خرید فروش  روش پرداخت
بدون کارمزد 1% حواله بانکی
1% کارت اعتباری / دبیت کارت
1% ارز دیجیتال
1% کیف پول آنلاین
1% پول نقد
1% کالا و خدمات
1% کارت هدیه

 

کارمزد ارسال و دریافت بیت کوین در پکسفول ( paxful )

 

دریافت ارسال نوع کیف پول
بدون کارمزد

  0-9.99 $ = 0.00008 بیت کوین
10-19.99 $ = 0.00016 بیت کوین
+20 $ = 0.0004 بیت کوین

کیف پول خارجی

تا 1000 دلار در ماه رایگان

بیش از 1000 دلار کارمزد برابر با یک دلار یا یک درصد از مبلغ ارسالی

کیف پول داخلی

 

کارمزد ارسال و دریافت تتر در پکسفول ( paxful )

 

دریافت

ارسال

نوع کیف پول
بدون کارمزد

    0-9.99 $ = 1 تتر کارمزد
10-19.99 $ = 2 تتر
+20 $ = 5 تتر

کیف پول خارجی
تا 1000 دلار در ماه رایگان

بیش از 1000 دلار کارمزد برابر با یک دلار یا یک درصد از مبلغ ارسالی

کیف پول داخلی

 

کارمزد ارسال و دریافت USD Coin در پکسفول ( paxful )

 

دریافت ارسال نوع کیف پول
بدون کارمزد     0-9.99 $ = 1 USDC
10-19.99 $ = 2 USDC
+20 $ = 5 USDC
کیف پول خارجی
تا 1000 دلار در ماه رایگان

بیش از 1000 دلار کارمزد برابر با یک دلار یا یک درصد از مبلغ ارسالی

کیف پول داخلی

 

کارمزد ارسال و دریافت اتریوم در پکسفول ( paxful )

 

دریافت ارسال نوع کیف پول
بدون کارمزد     $0 – $9.99 = 0.0005 ETH
$10 – $19.99 = 0.001 ETH
$20+ = 0.002 ETH
 

کیف پول خارجی

 

تا 1000 دلار در ماه رایگان

بیش از 1000 دلار کارمزد برابر با یک دلار یا یک درصد از مبلغ ارسالی

 

کیف پول داخلی

 

 

کارمزد تبدیل ارز دیجیتال در پکسفول ( paxful )

پکسفول ( paxful ) برای تبدیل همه ارز های دیجیتال به یکدیگر 0.5 درصد می باشد.

 

کارمزد lightning در پکسفول ( paxful )

کارمزد lightning در کیف پول خارجی هنگام ارسال برابر با 1 درصد مبلغ ارسالی می باشد اما برای دریافت کارمزدی در پکسفول ( paxful ) دریافت نمی شود.

 

کلام آخر 

در این مقاله به نحوه خرید و فروش بیت کوین در پکسفول ( paxful ) و کارمزد در این صرافی پرداخته شد. در صورتی که علاقه مند به فعالیت در این صرافی هستید و به خاطر هویت ایرانی یا هر دلیل قابل قبول دیگری نمی توانید وریفای پکسفول ( paxful ) را انجام دهید تلماتو خدمات زیر را برای شما ارائه می دهد.

امکان خرید مدارک لازم برای احراز هویت در پکسفول ، اکانت وریفای شده پی پال ، خرید سیم کارت خارجی ، تهیه شماره مجازی گوگل ویس.

 

منبع : https://www.youtube.com/watch?v=EjB5qFW0bJ8


سوالات متداول

1. آیا خرید و فروش بیت کوین در پکسفول امن است ؟

بله پکسفول برای امنیت حساب از BitGo که ارائه دهنده خدمات کیف پول هستند استفاده می کند هم چنین احراز هویت دو مرحله ای نیز در این صرافی وجود دارد که دلیل دیگری بر امنیت حساب پکسفول است. زمانی که احراز هویت پکسفول ( paxful ) را انجام می دهید هنگام ورود به حساب کدی به ایمیل و شماره تلفن شما ارسال می شود که مانع از ورود هکر ها به حساب شما می شود. این گزینه ها همه و همه دست به دست هم می دهند تا مشکلی برای حساب تان و خرید و فروش بیت کوین در پکسفول رخ ندهد.

 

2. آیا امکان نقد خرید و فروش بیت کوین در تلماتو وجود دارد ؟

بله شما می توانید موجودی اگر در یکی از سرویس های پرداخت داشتید را به راحتی از طریق تلماتو نقد کنید.

 


مطالب مرتبط تلماتو