آموزش تبدیل پایان نامه به مقاله و استخراج مقالات از پایان نامه ارشد و رساله دکتری

آموزش تبدیل پایان نامه به مقاله و استخراج مقالات از پایان نامه ارشد و رساله دکتری

فهرست مطالب

همه چیز در مورد تبدیل و استخراج مقاله از پایان نامه ، استخراج مقاله از پایان نامه علاوه بر اینکه برای دفاع از پایان نامه لازم است در کارشناسی ارشد دو نمره هم به مقالات اختصاص می دهند که با چاپ مقاله در مجلات معتبر می توانید نمره کامل رو بگیرید. از این رو باید استخراج مقاله و تبدیل پایان نامه به مقاله را حتما یاد بگیرید و کلیه نکات و موارد لازم برای این کار رو بیاموزید. البته در این میان می توانید این کار را به عهده شرکت هایی که کارشان این گونه مسائل هست واگذار نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر و هزینه استخراج مقاله کلیک کنید.

تبدیل پایان نامه به مقاله و آموزش همه چیز در مورد استخراج مقاله | با این روش ها براحتی می توانید یک مقاله داخلی ، علمی و پژوهشی و isi و ... قیمت و هزینه چاپ مقالات اکسپت در ژورنال معتبر

 

البته استخراج یک مقاله همایشی یا ISI از پایان نامه زیاد هم کار سختی نیست. ولی اگر روش کار رو بلد نباشید، با مشکل مواج میشوید و آن‌ موقع هست که  کارتان درست از آب در نخواهد اومد. در این مقاله به شما یاد می‌دهیم که چطور باید از پایان نامه، یک مقاله خوب و باکیفیت بالا استخراج کرد.

برخلاف تصور برخی از افراد، تبدیل پایان ­نامه به مقاله همان کپی پیست کردن بخش­ های مختلف پایان­ نامه در قالب یک مقاله نیست. هرچند محتوای پایان­ نامه و مقاله یکسان باید باشند اما استخراج مقاله از پایان نامه به همین سادگی نیست بلکه باید اصول و نکاتی در این کار رعایت شود. در ابتدا بد نیست اصول اولیه مقاله نویسی را در نظر داشته باشید و بدانید مقاله چگونه نوشته می شود.

برای اینکه بدانیم چظور از پایان نامه مقاله در بیاریم ، در ابتدا باید تفاوت های اساسی مقاله و پایان نامه رو بدونیم. پس با ما همراه باشید.

تبدیل پایان نامه به مقاله و آموزش همه چیز در مورد استخراج مقاله | با این روش ها براحتی می توانید یک مقاله داخلی ، علمی و پژوهشی و isi و ... قیمت و هزینه چاپ مقالات اکسپت در ژورنال معتبر

فهرست محتوا

قبل از استخراج مقاله از پایان نامه باید بدانید
پایان‌نامه
مقاله
روش استخراج مقاله از پایان نامه چیست؟
ژورنال علمی یا همان مجله مناسب را انتخاب کنید
حجم مطالب به کارگرفته شده از پایان‌نامه باید در مقاله کاهش پیدا کند
مقدمه را به چکیده تبدیل کنید
مقدمه را درست بنویسید
بخش متدولوژی یا روش‌شناسی را مختصر بنویسید
نتایج اصلی را اعلام کنید
مراقب باشید که بخش بحث (discussion) واضح و دقیق باشد
ارجاعات را محدود کنید
در آخر

تبدیل پایان نامه به مقاله و آموزش همه چیز در مورد استخراج مقاله | با این روش ها براحتی می توانید یک مقاله داخلی ، علمی و پژوهشی و isi و ... قیمت و هزینه چاپ مقالات اکسپت در ژورنال معتبر

قبل از استخراج مقاله از پایان نامه باید بدانید

هر پایان‌نامه‌ای باید با مطالعات و پژوهش‌های دقیقی همراه باشد که به یک پرسش تحقیقاتی پاسخ می‌دهند. حال بعد از نگارش متن و به اتمام رساندن کار پایان‌نامه می‌توانید از آن یک یا حتی چند مقاله استخراج کنید. اما قبل از آن، اجازه بدهید به شما تفاوت‌های میان مقاله و پایان‌نامه را بگوییم:

ویژگی های پایان‌نامه

دارای اهدافی علمی می باشد و در مجامع دانشگاهی مورد بررسی قرار می‌گیرد؛
اساتید آن را بررسی و تجزیه و تحلیل می نمایند؛
دارای فصل های گوناگونی هست؛
محدودیتی درباره حجم و اندازه پایان‌نامه وجود ندارد؛
دارای جداول محتوایی مختلف است که فهرست‌وار به شرح فصول و عناوین می‌پردازند؛
ادبیات تحقیق به طور مبسوط در آن شرح داده می‌شود؛
در پایان نامه به ابزارها و روش‌های مورد استفاده در پایان‌نامه پرداخته می شود؛
کلیه یافته‌های پژوهشی و تحقیقاتی توضیح داده می‌شوند.

ویژگی های مقاله

باید استانداردهای مجلات علمی مورد نظر د آن رعایت شده باشد؛
داورانی که برای مقالات انتخاب می شوند، افرادی ناشناس و بی‌طرف هستند؛
به جای فصول دارای بخش‌های متفاوتی است؛
از نظر تعداد لغات و صفحات دارای محدودیت هایی است؛
فرم و ساختار مقالات با پایان‌نامه فرق دارد؛
ادبیات تحقیق به طور مختصر در آن توضی داده ی شود؛
قسمت های اصلی و منتخب از کار پژوهشی در مقاله ارائه می‌شود.

پس با توجه به این ویژگی ها و نکات می توانید دریابید که ، برای استخراج و تبدیل پایان نامه به مقاله ، باید شناخت و تسلط کافی به هر یک از این موارد داشته باشید. در تبدیل پایان نامه به مقاله باید مراحل مختلفی را طی نمایید. مقالات بسیار کوتاه‌تر از پایان‌نامه‌ها هستند. در واقع، قوانین استخراج مقاله از پایان‌ نامه به گونه ای است که فقط با یک کپی-پِیست نمی توان این کار را انجام داد.

تبدیل پایان نامه به مقاله و آموزش همه چیز در مورد استخراج مقاله | با این روش ها براحتی می توانید یک مقاله داخلی ، علمی و پژوهشی و isi و ... قیمت و هزینه چاپ مقالات اکسپت در ژورنال معتبر

روش استخراج و تبدیل پایان نامه به مقاله چیست؟

در این مرحله میخواهیم کهه مراحل و روش های استخراج مقالات از پایان نامه را برایتان بیان کنیم. با یادگیری این موارد ، دیگر استخراج و تبدیل پایان نامه به مقاله از رساله دکتری یا پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد برایتان مثل آب خوردن خواهد بود.

 

1- ژورنال یا مجله علمی مناسب را انتخاب نمایید

برای اینکه بتوانید با استخراج مقاله از پایان نامه، رزومه‌تان را قوی کنید باید به دنبال ژورنالی مناسب و معتبر باشید. مجله ای را برای ارسال و چاپ مقاله ی خود انتخاب نمایید که با اهداف و موضوع مد نظر شما مطابقت داشته باشد.

چون اگر ژورنالی مد نظرتان نباشد،  بعد از نگارش مقاله از روی پایان‌نامه، ممکن است ژورنالی که مقاله رو برای اون میفرستید، مقاله شما رو چاپ نکنن و در همان ابتدا ریجکت بشه. اگر  بدون برنامه و بدون آگاهی شروع به نگارش مقاله و ارسال آن برای مجله‌ای بروید که با اهداف و اصطلاحا اسکوپ (scope) آن آشنا نیستید، امکان دارد که مقاله‌تان، ماه‌ها در صف بررسی قرار بگیرد و نهایتا هم پذیرش نشود.

شناخت و انتخاب یک مجله خوب و معتبر و رعایت اصول و قوانین آن مجله در نگارش مقالات خود ، با خیالی راحت می توانید کارتان را انجام دهید.

 

حجم مطالب به کارگرفته شده از پایان‌نامه باید در مقاله کاهش پیدا کند

بخاطر داشته باشید که حجم مقاله از پایان‌نامه بسیار کم است و به همین دلیل باید بدانید که ساختار و اصول نگارش مقاله متفاوت خواهد بود. قرار نیست که عینا جملات و عبارات پایان ‌نامه را در مقاله کپی‌برداری کنید. بهتر است که جملات و عبارات موجود در پایان‌نامه را برای به کارگیری در مقاله، پارافریز کنید و به شکلی متفاوت بنویسید. ایده‌های موجود در پایان نامه را به شکل و شمائلی تازه در مقاله‌تان بنویسید. باید تلاش کنید تا بخش‌هایی از پایان‌نامه را در مقاله بیاورید که قرار است، حرف مهمی بزنند و برای مخاطب مفید و جذاب باشند.

تبدیل پایان نامه به مقاله و آموزش همه چیز در مورد استخراج مقاله | با این روش ها براحتی می توانید یک مقاله داخلی ، علمی و پژوهشی و isi و ... قیمت و هزینه

برای استعلام قیمت و هزینه استخراج مقاله از پایان نامه با ما تماس بگیرید

تبدیل مقدمه به چکیده

چکیده‌ ی موجود در مقاله ها معمولا از مقدمه ی  پایان‌نامه خیلی کمتر و در حدود ۱۰۰ تا ۲۵۰ کلمه است. باید این چکیده شامل کلیه اطلاعات مهم باشد. برای نوشتن این بخش از قسمت مقدمه و بخش بحث (discussion) پایان‌نامه استفاده نمایید. و با حذف و خلاصه سازی قسمت های اضافی یک چکیده عالی بنویسید.

 

نوشتن مقدمه ی درست

ممکن است که پایان‌نامه شما دارای بیش از یک فرضیه یا سوال باشد. در این صورت، لازم نیست تمام سوالات و فرضیات‌تان را در مقاله بیاورید. حتی ممکن است بتوانید از هر یک از پرسش‌ها و فرضیه‌هایی که مطرح می‌کنید، مقالات متفاوتی استخراج کنید.

گاهی‌اوقات هم می‌توانید گزینه دیگری را انتخاب کنید و اگر امکانش وجود داشته باشد، تمام پرسش‌ها را با هم ترکیب کنید و آنها را در قالب یک پرسش در مقاله‌تان بیاورید. مقدمه مقاله باید مختصر و مفید باشد و اگر می‌دانید که قرار است به چه ژورنالی اثرتان را ارسال کنید، حتما مقالات چاپ‌شده دیگر در آن را بررسی کنید و ببینید که به چه سبک و سیاقی بخش مقدمه‌شان را نوشته‌اند.

 

بخش متدولوژی یا روش‌شناسی را مختصر بنویسید

بخشی از مقاله که به گفتن از روش‌شناسی مرتبط است باید مختصرتر از پایان‌نامه باشد. لزومی ندارد که شرحی مبسوط از رویکرد به کار رفته در کار پژوهشی‌تان داشته باشید. برای نگارش این بخش هم قطعا مرور مقالات دیگری که در ژورنال علمی موردنظرتان به چاپ رسیده است، راه‌گشا و مفید خواهد بود.

 

اعلام نتایج اصلی و مهم

در بخش نتایج مقاله‌ای که از پایان‌نامه استخراج می‌کنید باید نتایج کاری را عنوان نمایید که فرضیه مربوط به آن را مطرح کرده بودید. یعنی اگر به فرض، مقاله‌تان فقط به یکی از موضوعات و پرسش‌هایی می‌پردازد که در پایان‌نامه‌تان مطرح شده، باید نتایج مرتبط با همان فرضیه و پرسش را هم مطرح کنید. نتایج تحقیق باید به دقت در مقاله هم عنوان شود.

 

دقت نمایید که بخش بحث (discussion) واضح و دقیق باشد

در مقاله باید شرحی از نتایج کارتان را ارائه دهید. لازم است به مخاطب بگویید که از خواندن مقاله، چه چیزهایی دستگیرش می‌شود. نتایج نباید در بخش بحث یا دیسکاشن مقاله تکرار شوند.

در استخراج مقاله از پایان نامه باید دقت داشته باشید که چشم‌اندازی از کارهای پیش رو به مخاطبان بدهید تا محققان دیگر در مسیر رشد عنوانی که مطرح کرده‌اید، قدم بردارند و مقالات دیگری بنویسند و کارهای تازه‌تری ارائه دهند. محدودیت‌هایی که در مسیر کارتان بوده هم اعلام کنید.

 

محدود نمودن ارجاعات

در مقالاتی که در ژورنال‌های علمی به چاپ می‌رسند نباید تعداد ارجاعات زیادی به کار رفته باشد. پس حواستان به این مطلب هم باشد. به سیستم منبع‌دهی و شکل ارجاعات در مجله مورد نظرتان هم دقت داشته باشید و بنا به قوانین آن، منابع و مراجع کار تحقیقاتی‌تان را مطرح کنید.

 

مرحله نهایی تبدیل پایان نامه به مقاله

برای استخراج و تبدیل پایان نامه به مقاله isi یا انواع دیگر مقالات از پایان‌نامه باید با قوانین نگارش این مقالات آشنا باشید. استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری کار دشواری نیست ولی نیاز به تجربه و آگاهی دارد.

حتی اگر زمان کافی در اختیار ندارید یا به هر دلیلی احساس می‌کنید که در این کار از تبحر کافی برخوردار نیستید، باز هم جای نگرانی وجود ندارد. تیم‌های قوی پژوهشی با تجربه نگارش مقالات متعدد و با دریافت هزینه استخراج مقاله می‌توانند به حرفه‌ای‌تر عمل کردن شما در دنیای مقالات و ژورنال‌های علمی کمک کنند.

داشتن مقالات برای رزومه قوی ضروری است. کسی که در زمینه‌ای آکادمیک و حرفه‌ای مشغول به کار است، بدون داشتن مقالات نمی‌تواند به سطحی ایدئال از اعتبار برسد. پس برای استخراج مقاله از پایان نامه روی کمک نیروهای خبره و حرفه‌ای حساب کنید.