مدرک اثبات منبع ثروت و درآمد در بایننس ( source of wealth declaration )

اثبات منبع ثروت و درامد در بایننس ( source of wealth declaration ) | ارائه مدارک بانکی برای منبع درآمد بایننس

فهرست مطالب

صرافی ارز دیجیتال Binance از این پس با انجام یک راستی‌آزمایی هم کاربران جدید و هم کاربران فعلی را ملزم می‌کند بعد از وریفای بایننس به اثبات منبع ثروت ( proof of wealth ) در آن برسد. این توسط صرافی در اطلاعات به روزرسانی خدمات Binance اعلام شده است . هدف در اینجا نیز ظاهراً مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم است.

در درجه اول، قرار است در مورد تأیید هویت کاربران توضیحاتی ارائه شود و همچنین بایننس از شما خواستار این است منبعی که از آن ثروت خود را بدست آورده اید را اعلام کنید. چرا که بایننس به اثبات منبع ثروت شما نیاز دارد. موضوع اثبات منبع ثروت در بایننس در حال حاضر نقل محافل ترید ها می باشد. با آخرین اصلاحات قانون پولشویی و یادداشت های کاربردی BaFin، بایننس مقررات سختگیرانه تری برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را اعمال کرد. در این مقاله تیم تلماتو، اطلاعات جامعی در مورد این تعهدات پیرامون اثبات منبع ثروت، که اخیراً لازم الاجرا شده است، ارائه می دهد.

 

گرایش تمامی صرافی ها از جمله بایننس برای اثبات منبع درامد و ثروت جهت ترید

 این صرافی‌ها اکنون باید برای برخی از تراکنش‌های خاص منبع منابع مالی و ارزهای دیجیتال را نیز از کاربران خود مطالبه کنند. تشدید اخیر قانون مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا نیز بر تمامی صرافی ها تاثیر خود را گذاشته است. به عنوان مثال، صرافی ارز دیجیتال Bitpanda مستقر در اتریش اخیراً شروع به درخواست اثبات منبع درامد (به طور دقیق تر: اثبات منبع وجوه) از کاربران خود کرده است. این شامل سوال در مورد منبع پول و منبع ارزهای رمزنگاری شده (که از Bitpanda خریداری نشده اند) است. گزارش های متعددی از مسدود شدن حساب های کاربری وجود دارد.

بایننس اولین قدم به سوی اثبات منبع ثروت و درامد ( proof of wealth ) را اعلام کرد. بنابراین جای تعجب نیست که صرافی رمزارز بایننس که اکنون (به ظاهر) مستقر در مالتا است، اکنون نیز به نظر می‌رسد در مقابل فشار زیاد حوزه ارزهای رمزپایه سر فرود آورده و کاربران خود را ملزم به اثبات منبع ثروت کرده است. بایننس به طور مداوم خدمات خود را در راستای افزایش حفاظت کاربران، بررسی می کند. 

 

اثبات منبع ثروت در بایننس و منبع ارز های رمزنگاری شده

:idea: وریفای فایور

:idea: اکانت آماده سایت فریلنسر

 

هدف بایننس از اثبات منبع ثروت

بایننس در این توییت به نوآوری‌ها در حوزه KYC (مشتری خود را بشناسید) اشاره می‌کند. این تأیید موقتی است که در ابتدا ذکر شد و اکنون معرفی شد. هم کاربران جدید و هم کاربران فعلی Binance باید به عنوان بخشی از این تأیید میانی، تحت بررسی احرازهویت بایننس و تأیید قرار گیرند تا بتوانند به اثبات منبع ثروت در بایننس پی ببرند.

به عبارت دیگر: بایننس می خواهد بداند چه کسی پشت حساب های کاربری است. آنچه در نگاه اول پیش پا افتاده به نظر می رسد به معنای تغییر پارادایم در سیاست انطباق خود بایننس است. به ویژه برای بایننس به عنوان یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان نه چندان ستودنی می باشد به هر حال، بخش ارزهای دیجیتال به طور کلی هنوز یک دارایی و زمینه خدمات بسیار ضعیف است. با این حال، بایننس به طور خاص، به عنوان پلتفرمی که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قابل معامله هستند.

بایننس در گذشته توجه منفی را با توجه به الزامات نظارتی به خود جلب کرده است. اخیراً، تنظیم کننده مالی بریتانیا FCA علناً نسبت به Binance Markets Limited و Binance Group هشدار داده است. این پیام هشدار دهنده هیچ واکنشی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد نکرد. حتی اگر بایننس یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان است. نشانه دیگری از آگاهی کم ریسک اکثر سرمایه گذاران در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. اقدامات Binance قبلاً برای سال ها عجیب به نظر می رسید.

این به این دلیل است که افراد می‌توانند بدون هیچ گونه تأییدیه برای تجارت در آنجا ثبت‌نام کنند. تجارت ناشناس به این شکل در اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان به دلایل خوبی ممنوع است. بایننس هنوز مدرکی مبنی بر اثبات منبع ثروت در بایننس برای تمکن مالی و دارایی های مشتریان درخواست نکرده است. با این حال، در این میان، بانک‌های هلندی به دلیل این رویه غیرقانونی بایننس شروع به امتناع از تراکنش‌های یورو کرده‌اند. می توان حدس زد که سایر بانک های معروف نیز از این تصمیم پیروی کنند.

:idea: هزینه وریفای بایننس

 

اثبات منبع ثروت و منبع ارز های رمزنگاری شده

 

:idea: وریفای کوکوین

:idea: وریفای کوینکس

 

آیا بایننس درخواست منبع ثروت از سوی کاربران اثبات کرده است؟

تاکنون، بایننس به طور واضح و روشن از درخواست منبع ثروت کاربران خود خودداری کرده بود و در احراز هویت بایننس و وریفای آن نقشی نداشته است. اما این وضعیت در حال به پایان رسیدن است. این تا حدی به این دلیل است که خود بایننس معمولاً تا همین اواخر به اقدامات نظارتی در بخش ارزهای دیجیتال فکر نمی کرد. بی دلیل نیست که بایننس چندین بار دفتر ثبت شده خود را در سطح بین المللی تغییر داده است.

بایننس فقط برای مدت محدودی مسئله اثبات منبع ثروت را از کاربران مخفی نگه داشت و بعد از در میان کاربران شایع شد. این به این دلیل است که هرچه Binance بیشتر رشد کند احتمال اینکه مقامات مالیاتی ایالات متحده و موسسات بین‌المللی مبارزه با پولشویی، بایننس را «پایان» کنند، بیشتر می‌شود.

 

 آیا بایننس درخواست منبع ثروت از سوی کاربران کرده است؟

 

چرا هنوز کسی بایننس را مجبور نکرده است که به منبع اعلام و اثبات ثروت نیاز داشته باشد؟

یک چیز در این مرحله باید روشن باشد آن این است که بایننس باید مطابق قانون عمل کنند و سعی بر دور زدن قانون نداشته باشند. به عنوان یک قاعده، ارائه دهندگان کالا و خدمات باید از مقررات کشوری که کالا یا خدمات را در آن عرضه می کنند، پیروی کنند که منجر به اثبات منبع ثروت در بایننس شود.

این با یک مثال ساده روشن می شود مثال: یک فروشگاه اینترنتی که دفتر مرکزی آن خارج از اتحادیه اروپا است می خواهد کالاهایی را به مشتریان آلمانی بفروشد. با این حال، فروشگاه آنلاین اکنون باید قوانین آلمان را رعایت کند. زیرا مشتریان آلمانی را هدف قرار می دهد. بنابراین باید در هنگام خرید کالا، حق انصراف دو هفته ای را اعطا کند. این بدون در نظر گرفتن اینکه شرکت در کجای اتحادیه اروپا مستقر است و وضعیت حقوقی در آنجا وجود دارد اعمال می شود.

مثال را می توان برای صرافی های رمزنگاری نیز پیش بینی کرد. در هر کشوری که صرافی بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده. مانند بیت کوین را به کاربران ارائه دهد، قانون ملی کاربران باید رعایت شود. هنگام استفاده از خدمات، این کاربران باید بتوانند به این واقعیت اعتماد کنند. که قوانین قابل اجرا در کشورشان اعمال می شود. بنابراین، ارزهای دیجیتال خارجی نیز باید از مقررات ضد پولشویی اروپا پیروی کنند.

برای مثال، شرایط در آلمان یا اتریش در حال حاضر کاملاً سختگیرانه است. این برای شرکت هایی که در سطح بین المللی فعالیت می کنند چالش برانگیز است. با این حال، اگر می‌خواهید وارد بازارهای بین‌المللی شوید، این بخشی از ریسک کارآفرینی و بررسی دقیق است. 

:idea: قیمت انجام وریفای باینس

 

سخن پایانی تلماتو

 احتمالا شما نیز در ماه اخیر با همچین درخواستی از طرف بایننس مواجه شدید. در این درخواست بایننس از شما می خواهد که منبع درآمد خود را تا تاریخ معینی با پر کردن فرم زیر ، مشخص کنید. اگر با همچین اخطاری از طرف بایننس مواجه شدید نگران نباشید چون بایننس در این حالت اجازه برداشت یا واریز را از شما سلب نمی کند اما بهتر است با تکمیل این فرم ، حساب خود را ایمن سازید.به احتمال زیاد در چند ماه آینده اثبات منبع درآمد بایننس اجبار خواهد شد و درآن صورت اجازه برداشت به شما نخواهد داد پس بهتر است با تکمیل کردن این فرم یک بار برای همیشه این مشکل را برطرف سازید.

 برای تکمیل ایده آل این فرم و ارائه اسناد مربوطه با تیم تلماتو تماس بگیرید

 

 

اثبات منبع ثروت و درامد در بایننس ( source of wealth declaration ) | ارائه مدارک بانکی برای منبع درآمد بایننس

منبع : اثبات منبع ثروت و درآمد در بایننس

دیدگاه (6)

 • محمدرضا پاسخ

  وقت بخیر

  دلیل درگیری بایننس با SEC چی هست؟

  2023-07-20 در 11:25
  • mehrabi پاسخ

   سلام
   در شکایت اخیری که علیه صرافی بایننس تنظیم شد، دلایل متعددی ذکر شد که شرکت اوراق بهادار بر روی آنها پافشاری دارد. در این داد خواست ۱۳ دلیل برای گناهکار بودن چانگ و صرافی binance ارائه شد که این کارگزاری خدمات ارزهای دیجیتال، قوانین اوراق بهاداررا نقض کرده است .

   2023-08-08 در 15:14
 • فاطمه پاسخ

  سلام
  آیا SEC ، بایننس کوین را جزوه اوزاق بهادر اعلام کرده است ؟

  2023-07-20 در 11:28
  • mehrabi پاسخ

   سلام وقت بخیر
   بله. متاسفانه SEC در شکایتش علیه بایننس ، ارز دیجیتال BNB و تعداد دیگری از کوین‌های مطرح را ، در زمره اوراق بهادار (ثبت نشده) قرار داده است.

   2023-07-20 در 12:02
 • معین پاسخ

  سلام

  بایننس چه دفاعی از خود در مورد شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا داشته است؟

  2023-07-20 در 11:39
  • mehrabi پاسخ

   سلام
   چانگ پنگ در صفحه رسمی خود در توئیتر توضیح داد ، شکایت کمیسیون SEC ، تعریف یک جانبه از ساختار بازارهای ارز دیجیتال بایننس است. چانگ پنگ عقیده دارد هدف کمیسیون بورس و اوراق بهادر امریکا سوق دادن دارایی های دیجیتال در یک چارچوب قانونی برای سرکوب آنها و از بین بردن نواوری رمز ارزها است.

   2023-07-20 در 11:59

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *