بچ نامبر ( batch number ) پرفکت مانی perfect money چیست ؟

بچ نامبر پرفکت مانی | کد رهگیری پرفکت مانی | کد پیگیری پرفکت مانی | تلماتو |

فهرست مطالب

پرفکت مانی ( perfect money ) یک سیستم پرداخت الکترونیکی است که در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده است. این سیستم امکان انتقال وجه در سراسر جهان را با استفاده از ارزهای دیجیتالی مختلف فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند با استفاده از پرفکت مانی وجه را به دیگر کاربران این سیستم، فروشگاه‌های آنلاین و یا حساب بانکی خود انتقال دهند. هم چنین این پلتفرم به شما کمک می کند تا با ثبت نام حساب پرفکت مانی تراکنش های خود را از طریق بچ نامبر batch number پرفکت مانی ( perfect money ) استعلام کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد کد رهگیری پرفکت مانی و هم چنین نحوه استعلام تراکنش با آن تا آخر این مطلب با تلماتو همراه شوید.

 

بچ نامبر پرفکت مانی perfect money چیست ؟

بچ نامبر پرفکت مانی ( perfect money ) به زبان ساده همان بارکد یا شماره سریال می باشد. در گذشته داروخانه ها و در صنعت پزشکی از بچ نامبر ها استفاده می کردند به این صورت که روی هر محصول که تولید می شد یک بارکد قرار می گرفت که به آن بچ نامبر گفته می شد. بچ نامبر اطلاعاتی در مورد محل تولید ، مواد و متریال به کار رفته ، تاریخ تولید و تاریخ انقضا را در اختیار قرار می داد. اما پس از مدتی بچ نامبر در اروپا به سرعت رایج شد و بچ نامبر بر روی تمام محصولات صنعتی درج می شد. تا جایی که امروزه از بچ نامبر ها در ارز های دیجیتال و سیستم پرداخت ها مانند پرفکت مانی استفاده می شود.

در واقع بچ نامبر پرفکت مانی ( perfect money ) همان کد رهگیری تراکنشی می باشد که شما انجام داده اید و با دادن آن به طرف مقابل آن را مطمئن می کنید که پرداخت انجام شده است و با این کار اعتماد طرف مقابل معامله را جلب می کنید.

اگر از تلماتو یک ووچر پرفکت مانی ( perfect money ) خریده اید و زمانی که می خواهید از آن استفاده کنید ارور می دهد شما می توانید با دریافت بچ نامبر پرفکت مانی ( perfect money ) به راحتی از ووچر خود استفاده کنید.

زمانی که شما تراکنشی را انجام می دهید مانند خرید پرفکت مانی یک کد پیگیری به آن اختصاص داده می شود که به آن بچ نامبر پرفکت مانی ( perfect money ) گفته می شود. که این در واقع همان کد رهگیری تراکنش است و اطلاعاتی در مورد زمان پرداخت ، مبلغ ، نوع تراکنش ، حسابی که از آن برای مبادلات ارز استفاده کرده اید.

 

مزایای بچ نامبر پرفکت مانی perfect money

از مزایای شماره سریال یا کد رهگیری پرفکت مانی ( perfect money ) می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اعتماد دو طرف معامله به هم

بچ نامبر batch number پرفکت مانی ( perfect money ) برای تراکنش هایی صادر می شود که انجام شده باشد بنابراین شما می توانید اگر شخصی برای شما از طریق کیف پول پرفکت مانی پولی فرستاده باشد با گرفتن بچ نامبر یا کد رهگیری پرفکت مانی تراکنش را پیگیری کنید. هم چنین اگر شما از سایتی مانند تلماتو خرید ووچر پرفکت مانی را انجام داده باشید می توانید با دریافت batch number مطمئن شوید که آیا ووچر صادر شده است یا نه؟ یا زمانی که شما تراکنشی را انجام داده اید با دادن کد پیگیری پرفکت مانی ( perfect money ) به طرف مقابل می توانید اطلاعات تراکنش انجام شده را در اختیار طرف مقابل بگذارید.

 • صرفه جویی در زمان

کد رهگیری پرفکت مانی از این جهت باعث صرفه جویی در زمان می شود که با استفاده از آن شما می توانید به اطلاعات وسیعی در مورد تراکنش ها دست پیدا کنید .

 

 • کاهش هزینه ها و سرعت بالا در پردازش

بررسی تراکنش ها برای کسب و کار هایی که تعداد تراکنش های زیادی را دریافت می کنند کار سخت و وقت گیری است در نتیجه با داشتن این کد چند رقمی به راحتی می توان تراکنش را پیگیری کرد و از صحت آن مطمئن شد.

 

کد پیگیری پرفکت مانی I تلماتو I

 

مطالب پیشنهادی : بازیابی ووچر پرفکت مانی

 

کاربرد بچ نامبر batch number پرفکت مانی perfect money

 • اصلی ترین کاربرد بچ نامبر batch number پرفکت مانی ( perfect money ) همان ارائه جزئیات و اطلاعات تراکنش است. شما هر زمانی نیاز داشتید جزئیات یک تراکنش را بررسی کنید می توانید از بچ نامبر بهره ببرید.
 • دومین کاربرد کد رهگیری پرفکت مانی ( perfect money ) این است که در صورتی که شرکتی یا کسب و کاری تراکنش زیادی دارد برای جلوگیری از نگهداری جزئیات زیادی از تراکنش ها در پرونده های حساب داری می توانید از batch number استفاده کنید. و از این طریق پروسه حساب رسی را کوتاه کنید.
 • کاربرد سوم برای حوزه برنامه نویسی است که پرفکت مانی Api اختصاصی برای بچ نامبر ( perfect money ) در نظر گرفته است. که با استفاده از آن می توان اطلاعات مربوط به تراکنش ها را دسته بندی کرد. این قابلیت برای صرافی های ارز دیجیتال و نرم افزار های حساب داری اهمیت قابل توجهی دارد.

 

نحوه استعلام تراکنش بچ نامبر پرفکت مانی ( perfect money )

برای استعلام و بررسی تراکنش خود با استفاده از بچ نامبر ( perfect money ) که کار خیلی ساده ای است می توانید ابتدا وارد حساب پرفکت مانی خود شوید و به بخش statement مراجعه کنید.

در ادامه پس از تنظیم کردن تاریخ تراکنش و نوع تراکنش انتخاب حسابی که می خواهید تراکنش آن را استعلام کنید ، روی گزینه search کلیک کنید.

 

بچ نامبر پرفکت مانی ( perfect money ) I تلماتو I

 

در صفحه باز شده روی گزینه Get CSV History کلیک کنید تا بتوانید فایل اکسل تراکنش ها را دریافت کنید.

 

کد رهگیری بچ نامبر پرفکت مانی ( perfect money ) I تلماتو I

در نهایت شما می توانید فایل اکسل تراکنش های پرفکت مانی ( perfect money ) را با پرینت بگیرید.

 

مطالب پیشنهادی : افزایش امنیت حساب پرفکت مانی

 

تراکنش هایی که می توان با شماره سریال پرفکت مانی ( perfect money ) آن ها را استعلام کرد

 • تراکنش انتقال
 •  تبدیل ارز
 •  تراکنش های ایجاد شده
 • تراکنش های کنسل شده
 • تراکنش تکمیل شده
 • دریافت

 

کلام آخر

در این مقاله سعی شد در مورد کد رهگیری یا همان بچ نامبر پرفکت مانی ( perfect money ) برای شما همراهان گرامی مطالبی ارائه شود . کسانی که در بازار ارز دیجیتال فعالیت دارند یا کسب و کار بزرگی دارند و برای تراکنش های خود از پرفکت مانی استفاده می کنند این کد هنگام استعلام به کمک شان خواهد آمد تا از صحت تراکنش مطمئن شوند .

 

منبع :https://perfectmoney.is/help_statment.html?welcome=1


سوالات متداول

1. آیا پرفکت مانی امن است ؟

بله پرفکت مانی یکی از سیستم های پرداخت امن است که برای تراکنش های خود از رمز نگاری قوی استفاده می کند.

 

2. اگر هنگام انجام تراکنش آدرس اکانت را اشتباه وارد کنیم آیا می توان تراکنش را لغو کرد ؟

خیر تراکنش ها غیر قابل برگشت هستند و موقع تراکنش بهتر است آدرس را کپی کنید نه این که آن را تایپ کنید.

 

3. اطلاعات ووچر را در سایت پذیرنده وارد کردم ارور داد چرا چنین اتفاقی افتاده است ؟

می توانید نحوه استعلام ووچر پرفکت مانی perfect money را در مقاله ای که تلماتو آماده کرده است را مطالعه کنید. هم چنین می توانید با دریافت کد رهگیری پرفکت مانی از وضعیت ووچر خود مطلع شوید که آیا استفاده شده است یا خیر.

 


خدمات تلماتو