تولید کد MRZ | کد پشت ای دی کارت و پاسپورت | بارکد سه خطی ام آر زد MRZ ( آیدی کارت )

فهرست مطالب

تولید کد ماشین یا همان کد MRZ برای آیدی کارت و پاسپورت ها واقعا ضروری و لازم است . در غیر اینصورت تمام هزینه ها و زحماتتان به باد می رود. خدمت دوستان عزیز که ساکن ایران هستید و در یکی از صرافی های خارجی فعالیت دارید. حتما در این دو سه ماه اخیر نیز این صرافی های به ویژه بایننس از شما خواسته شده که حساب خود را وریفای کنید و تصاویری از کارت شناسایی یا پاسپورت را داخل سایت بارگزاری کنید تا هویت شما رو تشخیص دهند.. در همین راستا شما سایت تلماتو مدارک کشور های مختلف را جهت وریفای بایننس در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. نکته قابل توجه در این فایل های لایه باز به ویژه در ای دی کارت ها ، کد سه خطی یا کد mrz  می باشد که حتما باید درست درج شود. رباب های موجود در سایت های صرافی این کد را بررسی می کنند تا با اطلاعات وارد شده شما مطابقت داشته باشید، به همین این کد سه خطی باید درست درج شود و تیک Valid آن خورده باشد. با ما همکار باشید تا به طور کامل با نحوه تولیدتولید کد پشت ای دی کارت و پاسپورت | بارکد سه خطی ام آر زد MRZ ( آیدی کارت ) آشنا شوید.

وریفای بایننس

 

کد ام آر زد ( MRZ ) چیست و چرا باید صحیح درج شود.

وبسایت های  های صرافی خارجی مانند بایننس اخیرا از دارندگان حساب میخواهند که مدارک شناسایی خود را نیز بارگزاری کنند که به دلیل تحریم ها معمولا از فایل های کشورهای دیگر در ایران استفاده می شود. استعلام این صرافی ها اینگونه نیست که با کشورهای دیگر در ارتباط باشد و به طور کامل از پاسپورت و آی دی کارت های بارگزاری شده استعلام بگیرید، آنها تنها اطلاعات وارد شده در  ای دی کارت و عکس شخص مورد نظر را اسکن می کنند.

ربات های موجود در سایت های صرافی ابتدا عکس موجود در آی دی کارت و یا پاسپورت را اسکن می کنند. به همین دلیل شما می توانید از عکس خود تنها یک بار و با مدارک یک کشور اقدام به باز کردن حساب در صرافی مورد نظر بکنید. اگر شما از عکس خود مجدد در یک ای دی کارت دیگر برای افتتحاح حساب در همان صرافی استفاده کنید، به احتمال بالای 99 درصد این پیغام برای شما ظاهر می شود که ” این شخص قبلا  در این صرافی حساب باز کرده است “.

در مرحله دوم ریات های سایت صرافی مورد نظر به بررسی اظلاعات موجود ( نام ، نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، کد شناسایی و … ) بر روی آیدی کارت یا پاسپورت می پردازد. این استعلام تنها از طریق اسکن کد MRZ  و یا کد ماشین صورت می گیرد. کد آم آر زد ( mrz ) در پاسپورت ها در صفحه اول و در آیدی کار ت ها در پشت کارت واقع شده است. این کد سه خطی تمام اطلاعات مربوط به شما از نام و نام خانوادگی گرفته تا تاریخ تولد ، کد شناسایی و .. را در خود در بر دارد. بنابراین  تنها با اسکن این کد سه خطی به اطلاعات شناسایی شما پی می برند. تصویر کد پشت ای دی کارت و پاسپورت | بارکد سه خطی ام آر زد MRZ ( آیدی کارت ) در زیر آورده شده است. با ادامه مطلب همراه ما باشید تا بیشتر با ساختار این کد آشنا شوید. 

از کدام سایت می توانیم کد mrz ام ار زد را که تولید کردیم، استعلام کنیم

در ابتدا باید خدمت شما عرض کنم که کد های ام ار زد تولید شده باید دو ویژگی داشته باشند ( نحوه تولید این کد در بخش های بعدی آورده شده است، عجله نکنید! ). با کمی دقت در تولید کد پشت ای دی کارت و پاسپورت | بارکد سه خطی ام آر زد MRZ ( آیدی کارت ) متوجه می شوید که این کد ساختار مشخصی دارد و دربرگیرنده اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد و غیره است. در وهله اول باید اطلاعاتی که جهت تولید کد MRZ وارد می کنید با اطلاعات درج شده بر روی ای دی کارت یا پاسپورت کاملا مطابقت داشته باشد.

در وهله دوم این کد باید خوانا و سبز ( Valid ) باشد و قرمز و  Invalid نباشد ( مطابق تصویر زیر ) به عبارتی یعنی ربات های موجود در سایت های صرافی بتوانند به طور کامل این کد را بخوانند و از طریق آن به اطلاعات وارد شده در ای دی کارت را تصدیق کنند. اگر کد MRZ موجود بر روی آی دی کارت درست نباشد، بعد از  بارگذاری فایل در سایت صرافی ، صدرصد با این اخطار مواجه خواهید که “ ای دی کارت شما خوانایی لازم را ندارد ” ” unable to read ID, please upload a new clear, visible photo of the orginal ID ”  و برگشت خواهد خورد و به احتمال زیاد اجازه بارگزاری مجدد را ندهد، چون احساس میکند که این کارت جعلی و فاقد اعتبار می باشد.

 

توجه: برای وریفای تضمینی بایننس با ما تماس بگیرید.

 

 

:idea: بهترین کشور برای احراز هویت باییننس

:idea: احراز هویت بایننس با مدارک فیک

 

نحوه تولید بارکد دو خطی پاسپورت ( MRZ )

از طریق وبسایت زیر که لینک آن قرار داده شده است می توانید کد دو خطی یا MRZ مورد نظر خود را تولید کنید. در این سایت اطلاعات مربوطه را به طور کامل و صحیح وارد کنید و گزینه Generat code  رو بزنید تا براساس اطلاعات وارد شده ، کد های سه یا دو ردیفی پاسپورت برای شما تولید شود همچنین می توانید از این پاسپورت برای احراز هویت Binance نیز استفاده کنید. این کد را کپی کرده و جایگزین کد های مروبطه پاسپورت کنید. تصاویر این سایت در شکل زیر آورده شده است.

برای ورودی به سایت مرود نظر کلیک کنید

کد MRZ تولید شده در این بخش را می توانید در قسمت قبلی که لینک استعلام گذاشته شده است، استعلام بگیرید: هر خط تولید شده را جداگانه کپی کنید و در سایت استعلام قرار دهید. اگر استعلام به رنگ سبز و Valid بود، کد MRZ شما به درستی تولید شده و قابل استفاده برای احراز هویت بایننس و سایت های صرافی دیگر می باشد. و اگر استعلام به رنگ قرمز و Invalid بود، کد MRZ شما برای سایت صرافی خوانا نخواهد بود و به هیچ وجه ممکن پاسپورت بارگذاری شما را سایت صرافی قبول نخواهد کرد، پس حتما و صدرصدر باید این مشکل را برطرف کنید. نمونه آن در تصویر بالا آورده شده است.

نکته: اکثرا کد MRZ که توسط این سایت برای پاسپورت تولید می شود در هنگام بررسی تیک سبز می گیرد و هیچ مشکلی ندارد.

 

نحوه تولید کد پشت سه خطی آی دی کارت ID CARD MRZ  ( کد ام آر زد )

هنوز سایتی جهت تولید کد MRZ برای آی دی کارت طراحی نشده است که بتوان به واسطه آن تیک سبز احراز هویت بایننس و سایر صرافی ها را گرفت. اما همه میدانیم “ما ایرانیا یا راه رو پیدا میکنیم و یا یک راه جدید میسازیم”. دو حالت دارد؛ راه اول: شما می توانید با مشاهده نمونه آی دی کارت های مشابه در سایت های داخلی و خارجی و با مشاهده نحوه چینش کد MRZ آن کشور ، به صورت دستی اقدام به تولید آن بکنید و با آزمون و خطا بتوانید این کد را به درستی تولید و در آی دی کارت خود قرار دهید. این کار ملزم به داشتن زمان و مهارت برای وریفای Binance و پلتفرم های دیگر است و امیداورم بتوانید موفق باشید!!

راه دوم این است که با پرداخت مبلغ ناچیزی این کار را به گروه تلماتو بسپارید: گروه تلماتو با دانشی که در این چند ماه اخیر کسب کردند می توانند کد MRZ شما را تولید کنند و به شرط داشتن تیک سبز و Valid بودن آن را در اختیار شما بگذارند، که خودتان هم می توانید در سایت های بالا صحت آن را بررسی کنید.

خارج از گود MRZ !

هر شخص امضای مخصوص به خود را دارد . بعضی از آیدی کارت ها امضای شخص مربوط به خود را نیز دارند، سعی کنید این امضا را در ایدی کارت لایه باز خود تغییر دهید.

جهت ثبت سفارش  اقدام کنید: 

2: ارسال پیام در واتس اپ: 09392789822