معرفی 4 روش متداول کسب درآمد دلاری از طریق بازی های آنلاین

روش های کسب درآمد دلاری از طریق بازی های ویدیویی انلاین + فروش اکانت بازی

فهرست مطالب

آیا عاشق بازی های ویدیویی هستید؟ آیا دنبال راهی هستید که درآمد دلاری داشته باشید؟ آیا به دنبال راهی هستید که از بازی کردن در اوقات فراغت خود درآمد دلاری کسب کنید؟ آیا زمان زیادی را صرف بازی های ویدیویی آنلاین کرده اید و قصد فروش اکانت بازی آنلاین خود را دارید؟ عالیه! چون شما می توانید با سرگرم کننده ترین راه در خانه و با گوشی موبایل یا رایانه ای که در خانه دارید به صورت دلاری پول واقعی کسب کنید. بازی های ویدیویی آنلاین در سال های اخیر به یک راه جدید برای کسب درآمد قابل قبولی برای بسیاری از افراد در سراسر دنیا تبدیل شده است.

 

روش متداول کسب درآمد دلاری

امروزه با وجود پلتفرم های مختلف برای انتخاب و عرضه بازی های رایانه ای شگفت انگیز، صنعت بازی های ویدیویی افراد زیادی را جذب خود کرده است. علیرغم آنچه که پدر و مادر ها در کودکی به ما می گفتند، که بازی برایت نون و آب نمیشه، در دنیای امروز، مطمئناً می توان از طریق بازی های ویدیویی درآمد کسب کرد. اما حقیقت این است که انجام این کار چندان آسان نیست؛ سخت است ولی غیر ممکن نیست. بسیاری از افراد تنها با بازی کردن با گوشی موبایل خود درآمد دلاری زیادی را کسب می کنند، و بسیاری از افراد هم حتی با داشتن علاقه زیاد به بازی های ویدیویی در عرض چند سال (یا چند ماه) از این مسیر منصرف می شوند زیرا جنبه کار، لذت ویدیو گیم را تا حدودی از بین می برد.

کسب درآمد دلاری از طریق بازی های ویدیویی چیزی نیست که بتوان به همه پیشنهاد کرد؛ چون ابعاد مختلف زندگی شما را هم تحت تاثیر قرار میدهد، پس ابتدا به روش کسب درآمد خود فکر کنید و به اصطلاح سنگ های خود را وا بکنید سپس وارد این مسیر شوید. ما در این مقاله به معرفی چهار روش متداول برای شروع کسب درآمد دلاری از طریق بازی های ویدیویی آنلاین پرداختیم و چالش های پیش رویتان را شرح دادیم.

 

 

1-  کسب درآمد دلاری از طریق فروش اکانت بازی های ویدیویی آنلاین یا آیتم های درون ویدیو گیم ها

اگر زمان کافی را برای یک بازی صرف کرده اید، ممکن است بتوانید حساب خود یا آیتم های درون بازی را به بازیکننان دیگر بفروشید. به عنوان مثال، می توانید برخی از کارت های تجاری Steam را از طریق بازی کردن به دست بیاورید و به بازیکنانی که میخواهند ان ها را جمع کنند بفروشید.

همچنین می توانید به فروش اکانت بازی بپردازید، به عنوان مثال در Overwatch استفاده از حساب “اسمورف” (یک حساب ثانویه که رتبه بسیار پایین‌تری نسبت به سطح مهارت واقعی بازیکن دارد) رایج است. از آنجایی که بازیکنان برای شرکت در مسابقات باید به سطح معینی برسند، بازیکنانی که می خواهند در این رقابت ها شرکت کنند برای صرفه جویی در وقت خریدار اکانت هایی با رتبه ی بالا هستند. یا به بازیکنانی که مهارت بالایی دارند پول میدهند تا رتبه ی اکانت کاربریشان را بالا ببرند.

همچنین شما می توانید تمام این کار ها را در وب سایت G2G انجام دهید، شما در این وب سایت  علاوه فراهم بودن امکان فروش اکانت بازی های ویدیویی، می توانید الماس و طلای مبادله شده در بازی ها، آیتم های مورد نیاز داخل بازی ها، آیتم های افزایش قدرت در بازی های مختلف مثل ArcheAge ، Fifa ، Final Fantasy ، World of Warcraft و … را خرید و فروش کنید. یا اینکه  لباس، اسلحه، مهمات یک بازی را بفروشید و نگران نقد کردن درآمد G2G  خود نباشید. محدودیتی در این سایت G2G برای گیمر ها وجود ندارد، شما می توانید در این سایت به راحتی به کسب درآمد دلاری از طریق بازی های ویدیویی آنلاین بپردازید.

 

آموزش ساخت اکانت G2G

 

چالش های کسب درآمد دلاری از راه فروش اکانت بازی های ویدیویی آنلاین

بسته به شرایط خدمات یک بازی خاص، فروش حساب کاربری یا موارد دیگر ممکن است خلاف قوانین باشد. قبل از اینکه این کار را امتحان کنید، همیشه مطمئن باشید که کاری انجام نمی دهید که شما را به دردسر بیاندازد.

درمورد بازی ویدیویی که دوست دارید بازی کنید تحقیق کنید و ببینید چه اقلامی از آنها به قیمت خوب به فروش میرسد . سایتی مانند G2G به ارتباط خریداران و فروشندگان آیتم های بازی کمک می کند.

 

کسب درآمد دلاری از طریق استریم بازی های ویدیویی آنلاین

 

2- کسب درآمد دلاری از طریق استریم بازی ویدیویی

با استریم زنده (Live Stream) مخاطبان شما به صورت  آنلاین از سراسر دنیا در روند بازی همراه شما هستند، برای کسب درآمد از این روش شما باید بتوانید مخاطبین زیادی جذب کنید تا از طریق تبلیغات یا از طریق اهدای پول (Donation) بتوانید درآمدی داشته باشید.

هر کسی می‌تواند گیم‌پلی خود را در زمان واقعی پخش کند تا دنیا ببیند. با این مسیر، هدف شما ایجاد یک مخاطب بزرگ (که می توانید از طریق تبلیغات از آنها کسب درآمد کنید). یا یک مخاطب وفادار (برای کسب درآمد با کمک های مالی و اشتراک) خواهید داشت. بزرگترین پلتفرم برای استریم Twitch است، اما یوتیوب نیز یک گزینه است.

 

چرا کسب درآمد ارزی از طریق استریم بازی ها دشوار است؟

چون هر کسی می تواند بازی ویدیویی انجام دهد و در طول بازی پخش زنده داشته باشد. ما باید از بقیه ی استریمر ها متمایز باشید تا مخاطبتان دلیلی برای تماشای شما داشته باشد. شوخ طبع باشید، خلاقیت داشته باشید، گیم هایی را بازی کنید که کسی بازی نمی کند و برای خود شخصیتی متمایز ایجاد کنید. تا به بازیکنی در سطح جهانی تبدیل شوید. و مخاطب را مجاب کنید که از میان استریمر های دیگر شما را دنبال کند.

صبور باشید، شما برای کسب درآمد از طریق استریم نیاز به مخاطبان زیادی دارید و جذب این مخاطب ها شاید کمی طول بکشد.

برای اجرای استریم میتوانید به سراغ پلتفرم‌های محبوبی مثل توییچ و یوتیوب بروید. همچنین بسته به بازی‌های مورد نظری که قصد استریم دارید. به یک سیستم خوب، اینترنت قوی و وبکم با کیفیت بالا نیازمندید. اگر روی کنسول بازی می‌کنید، به یک کارت کپچر هم نیاز دارید که یک هزینه اضافی است.

پیشنهاد میکنیم برای نقد کردن سریع و ایمن درآمد استریم خود در توییچ و یوتیوب از اکانت پی پال استفاده کنید.

 

استریم بازی های ویدیویی

 

بازی هایی که در سال 2022 در توییج بیشترین ساعت تماشا را داشتند:

 • League of Legends  ( بیش از ۱۰۰ میلیون ساعت)
 • Grand Theft Auto V  ( بیش از ۹۶ میلیون ساعت)
 • Counter-Strike: Global Offensive  ( بیش از ۸۸ میلیون ساعت)
 • VALORANT  ( بیش از ۶۱ میلیون ساعت)
 • Overwatch 2  ( بیش از ۵۱ میلیون ساعت)
 •  Call of Duty: Modern Warfare II  ( بیش از ۴۱ میلیون ساعت)
 • Minecraft  ( بیش از ۴۲ میلیون ساعت)
 • Call of Duty: Warzone  ( بیش از ۳۸ میلیون ساعت)
 • God of War Ragnarök  ( یش از ۳۶ میلیون ساعت)
 • Dota 2  ( بیش از ۳۶ میلیون ساعت)
 • FIFA 23  ( بیش از ۳۱ میلیون ساعت)
 • Apex Legends  ( بیش از ۳۲ میلیون ساعت)
 • Fortnite  ( بیش از ۲۳ میلیون ساعت)

 

کسب درآمد دلاری از طریق روزنامه نگاری بازی های ویدیویی آنلاین

 

3- روزنامه نگار حوضه ی بازی های ویدیویی آنلاین شوید.

آیا به نویسندگی علاقه دارید؟ یا دوست دارید به یک سایت بپیوندید؟ یا قصد دارید سایت خود را راه اندازی کنید. و در آن به نوشتن درباره ی اخبار، نقد ها و مصاحبه های بازی سازان و گیمر ها بپردازید. می توانید روزنامه نگار و خبرنگار فعال این حوضه تبدیل شوید.

می توانید برای شروع برای یک سایت بنویسید یا به عنوان فریلنسر فعالیت کنید و  بر اساس هر مقاله پول دریافت کنید. اگر سایت خود را راه اندازی کنید، می توانید با تبلیغات و فروش اشتراک یا موارد مشابه کسب درآمد کنید.

 

چرا کسب درآمد دلاری از نوشتن درباره بازی های ویدیویی سخت است؟

مانند بسیاری از انواع روزنامه نگاری، روزنامه نگاری بازی رقابتی است. افراد زیادی برای امرار معاش می خواهند در مورد بازی ها بنویسند! اگر برای یک سایت موجود می نویسید، احتمالاً مجبور خواهید شد تا زمانی که نمونه کارهایی که مهارتتان را نشان میدهد آماده می کنید هیچ درآمدی نداشته باشید. و اگر سایت خود را راه اندازی کرده اید تا زمانی که مخاطب زیادی جذب نکرده اید به درآمد چندانی نمیرسید.

این کار نیاز به صرف وقت و انرژی ذهنی زیادی دارد.

برای شروع میت وانید رزومه ی نوشتاری برای خود آماده کنید و آن را به سایت های مختلف بفرستید. و اگر نمونه کار ندارید میتوانید به صورت موقت نوشتن به صورت داوطلبانه را برای سایت های کوچکتر را امتحان کنید.

اگر قصد را اندازی سایت خودتان را دارید پیشنهاد میکنیم این کار را به زمانی که تجربه ی کاری کافی را کسب کردید موکول کنید.

 

کسب درامد دلاری از طریق بازی های ویدیویی

 

4- برای بازی های ویدیوای راهنما و مطالب آموزشی تهییه کنید.

بسیاری از بازیکنان تازه وارد عاشق خواندن راهنمای بازی ها هستند. بنابراین بازاری برای کسب درآمد با ارائه اطلاعات مفیدی که این افراد می خواهند یاد بگیرند به وجود می آید.

می‌توانید چندین مسیر را برای راهنمای بازی انتخاب کنید. مانند ایجاد یک وب‌سایت برای راهنماهای مکتوب، آپلود راهنماهای ویدیویی در YouTube، یا انتشار راهنماها به‌عنوان کتاب الکترونیکی. دو مورد اول اغلب با تبلیغات و یا کمک های مالی برایتان درآمد زایی میکند. و از طریق فروش کتاب الکترونیکی می توانید درآمد کسب کنید.

 

چرا کسب درآمد دلاری از طریق نوشتن راهنما برای بازی های ویدیویی انلاین چالش برانگیز است؟

هر کسی می تواند یک راهنما بنویسد. برای کسب درآمد از این روش ، باید راهنماهایی برای بازی های محبوب بنویسید. اما هر چه بازی محبوب تر باشد، رقیب های بیشتری خواهید داشت. برای اینکه راهنماهای خود را متمایز کنید، باید راهنما های جامع، سرگرم کننده و قابل درک بنویسید و روی مهارت های نوشتاری خود کار کنید.

به عنوان یک مثال، وب سایت  GameFAQs  برای اولین کسی که یک راهنمای جامع برای عنوان “Bounty Program” بنویسد پاداش نقدی پرداخت میکند. اکثرا برای این راهنما ها حداقل 200 دلار پرداخت میکنند که عالی به نظر میرسد. اما برای نوشتن این راهنما ها زمان زیادی را برای تسلط بر بازی و توضیح نکات کلیدی آن باید صرف کنید. علاوه بر این باید به زبان انگلیسی هم مسلط باشید.

برای شروع می توانید یک بازی محبوب را انتخاب کنید. و بررسی کنید که بازیکننان با چه چیزی مشکل دارند و شما راه حل ان مشکل را یادبگیرید و به بقیه آموزش دهید.

 

کلام آخر

اکنون که گزینه های متداول کسب درآمد دلاری از طریق بازی های ویدیویی را بررسی کردیم. باید این نکته را هم بدانید که کسب درآمد قابل توجه در حین انجام بازی های ویدیویی مورد علاقه تان نیاز به صرف زمان و تلاش زیادی دارد.

اکنون که فهرست کاملی از گزینه ها دارید، بررسی کنید که کدام یک برای شما بهترین هستند.

سعی کنید چندین استراتژی مختلف را همزمان امتحان کنید. به عنوان مثال، می توانید هم به نوشتن راهنمای بازی ها بپردازید. هم استریم کنید و اکانت بازی ویدیویی خود را بفروشید. تا مناسب ترین راه کسب درآمد از طریق بازی های ویدیویی را با توجه به مهارت و علاقه خود بتوانید انتخاب کنید.


خدمات مشابه وریفای و احراز هویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *