• تلماتو
 • /
 • مقالات آموزشی
 • /
 • بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز ( بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان کدام است؟)

بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز ( بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان کدام است؟)

بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز ( بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان کدام است؟)

در این روز ها همه به دنبال ارز دیجیتال هستند. اما برای وارد شدن به این بازار به یک صرافی ارز دیجیتال نیاز دارند که بتوانید در آن ارز های دیجیتال مانند بیت کوین ، اتریوم و اتریوم و دوج کوین بخرید و بفروشید . مارکت های ارز دیجیتال نوسان های بسیاری دارد. معمولا برای اینکه ترید ها بتوانند از نوسات فوق سود کسب کنند، به سراغ بازار معاملاتی فیوچرز می روند. این روش اساسا به معامله گران اجازه می دهد تا در مورد افزایش یا کاهش قیمت یک ارز دیجیتال که ( LONG یا SHORT نامیده می شود) گمانه زنی و ترید کنند.برخی از ترید های حرفه ای، معاملات فیوچرز را بهترین راه برای افزایش ثروت می دانند زیرا معاملات در صرافی های فیوچرز اغلب با اهرم معاملاتی انجام می شود. تیم تلماتو وریفای تمام صرافی هایی که معاملات فیوچرز را پوشش می دهد را انجام می دهد که در راس آنها وریفای بایننس قرارا دارد.

محققان ما در تیم تلماتو برای کمک به شما در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال فیوچرز برای ایرانیان مجموعه ای از اطلاعات و داده ها را بررسی کرده اند. تا راهنمایی ما در انتخابتان باشد. البته یک هشدار نیز وجود دارد از آنجا که ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری های پر ریسکی هستند تنها در صورتی می توانید به آن وارد شوید که مایل به پذیرش نوسانات شدید قیمت و از دست دادن همه چیز خود باشید.

 

معاملات فیوچرز چیست ؟

فیوچرز یا معاملات آتی،توافقی برای خرید یا فروش یک دارای در آینده به قیمت ثابت هستند. این قابلیت معمولا توسط معامله گران به عنوان راهی برای عدم درگیر کردن سرمایه بیشتر هنگام معامله در بازار های بی ثبات استفاده می شوند. قیمت های فیوچرز براساس شاخص های انبوهی تعیین می شود. که نشان دهنده ی تقاضا برای ارزهای دیجیتال در صرافی های مختلف است. بنابراین قیمت آن ها مانند معاملات اسپات (SPOT) همیشه واضح و شفاف است.

 

مزیت معاملات فیوچرز چیست؟

این معاملات دارای چندین مزیت هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم :

 • جبران کاهش قیمت

سرمایه گزارانی که دارایی های دیجیتالی دارند می توانند با اتخاذ یک پوزیشین فیوچرز (SHORT) در مورد دارایی مورد نظر، کاهش قیمت را پیش بینی کنند. به عنوان مثال اگر قیمت ارز کاهش یابد، با سودی که از پوزیشین SHORT ب دست می آورید، ضرر کاهش قیمت جبران خواهد شد.

 • گمانه زنی جهت  در بازار

معاملات فیوچرز ارزهای دیجیتال فرصتی ایجاد می کند که بتوانند روند بازار را پیش بینی کنند. به عنوان مثال وقتی اغلب تریدرها بر روی بیت کوین پوزیشین LONG بسته اند احنمالا قیمت نیز صعود خواهد کرد. هر چند که بازار های مالی در غافل گیر کردن افراد تجربه دارد!

 

💡 هزینه وریفای بایننس

💡 وریفای وب مانی

 

نکات مهم در انتخاب صرافی برای معاملات فیوچرز

در صورتی که در هنگام انتخاب صرافی برای معاملات فیوچرز به نکات ذیل دقت کنید،بهتر می توانید تصمیم گیری کنید. البته نکات مختلفی در این باره وجود دارد که تیم ما در این قسمت به مهم ترین آن ها اشاره می کند. مهم ترین نکات عبارت اند از:

 

1. در مرحل اول باید امنیت صرافی دقت شود

امنیت یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک صرافی باید از آن پشتیبانی بکند. وقتی صرافی انتخابی شما امنیت نداشته باشد، قطعا با مشکلات مختلفی روبه رو می شوید. یکی از مشکلات که بعنوان اصلی ترین مشکل تلقی می شود، از دست رفتن سرمایه است. برای اینکه بتوان امنیت یک صرافی را سنجید باید موارد مختلف را با دقت بررسی کرد. یکی از راه های سنجش امنیت مراجعه به سایت رسمی صرافی می باشد. در صفحه رسمی سایت می توایند به راحتی اطلاعات مختلفی درباره ی صرافی به دست بیاورید.

 

2. صرافی باید حجم معاملات مناسبی در بازار فیوچرز داشته باشد

در هر صرافی ، میزان حجم معاملات اسپات (SPOT) و فیوچرز متفاوت است. زمانی که قرار است به حجم معاملات صرافی رام شاهده کنید، دقت نمایید که وارد بازار معاملاتی فیوچرر آن صرافی شده باشید. در صورتی که حجم معاملات یک صرافی پایین باشد، نمی توان به راحتی معامله کرد. چرا که سفارش های ما دقیق عمل نمی کند.

 

3. رابط کاربری بخش فیوچرز باید مناسب باشد

در صورتی که صرافی مورد نظر مناسب نباشد، بهتر است از انتخاب آن دوری کنید، چراکه اگر رابط کاربری صرافی مورد نظر سخت باشد،امکان دارد با رخ دادن مشکلات مختلف، معاملات خود را به صورت اشتباه باز کنید و یا اینکه دچار اتفاقات این چنینی شوید پیشنهاد ما این است که حتما قبل از شروع معاملات، پس از ثبت نام با صرافی ابتدا کمی در محیط آن جابه جا شوید. می توانید مبالغ مورد نطژظرتان را به صرافی واریز و پس از آن معاملات خود را آغاز کنید.

مطالب پیشنهادی  آموزش مرحله به مرحله برداشت ارز و فیات از صرافی کوین بیس ( Coinbase )

 

4. مشاهده نظرات کاربران و کسب تجربه از آن ها

مشاهده نظرات کاربران بسیار می تواند به شما در انتخاب صرافی کمک کند. برا اینکه بتوانید نظرات کاربران پلتفرم مورد نظرتان را مطالعه کنید، چند راه وجود دارید. در ادامه به بهترین راه های موجود اشاره خواهیم کرد.

 • اولین راهی که می توایند آن را امتحان کنید این است که به صفحات صرافی مورد نظر خود مراجعه کنید . برای مثال اگر قصد دارید از صرافی کوکوین استفاده کنید، شما می توانید به شبکه های اجنماعی این صرافی مثل دیسکورد ،اینستاگرام،تلگرام و… مراجعه کنید. در هر پلتفرم تعدادی از کاربران این صرافی عضو می باشد. حال می توانید با رتباط گرفتن با کاربران مختلف سوالات خود را بپرسید و اگر صرافی مورد تایید قرار گرفت می توایند ازآن استفاده کنید.
 • دومین راه این است که به سراغ استور های سیستم عامل مورد نظرتان مراجعه نمایید. معمولا اکثر صرافی های متمرکز برای سیستم عامل اندروید و IOS یک نسخه مجزا توسعه داده اند . اگر به صفحع دانلود اپلیکیشن صرافی مورد نظر در استور سیستم عامل خود مراجعه کنید، می توانید به راحتی نظرات کاربران را مطالعه نمایید. تقریبا این روش نسبت ب روش قبلی موثرتر و همچنین آسان تر می باشد. در صورتی که نظرات کاربران را مطالعه کنید، به راحتی می توایند از این موضوع اطلاع یابید.

 

5. میزان دقت در قیمت لحظه ای و همچنین واقعی

به میزان دقت قیمت لحظه ای بسیار مهم است. برخی از صرافی های گپ های قیمتی دارند به همین دلیل قیمت آن ها نسبت به صرافی های معتبر دقیق نیست و مقداری تفاوت دارد این تفاوت ممکن است در برخی از رمزارز های تاثیر زیادی بر روی معاملاتتان بگذارد. برای مثال اگر در معاملات خود نقطه زنی کنید، حتما سعی داشته باشید صرافی را انتخاب کنید که قیمت آن به صورت لحظه و دقیق باشد.

 

6. بررسی کارمزد معاملات فیوچرز

کارمزد بخش فیوچرز تقریبا در اکثر صرافی ها متفاوت است . قبل از اینکه بخواهید صرافی مورد نظرتان را انتخاب کنید . حتما به میزان کارمزد آن دقت کنید. برای مشاخده کارمزد هر صرافی معمولا می توانید به بخش Fee مراجعه نمایید. در این بخش معمولا صرافی ها به صورت کامل درباره کارمزد صحبت کرده اند. در صورتی که چنین قسمتی در صرافی مشاهده نکردید و یا اینکه در این قسمت به صورت شفاف درباره کارمزد ها صحبت نشده بود، به دنبال یک صرافی دیگر باشید چرا که قطعا در دیگر قسمت ها نیز صرافی با شما به صورت شفاف عمل نمی کند.

 

7. پشتیبانی از رمزارز های مختلف

برخی از صرافی ها تنها از تعداد  کمی ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات با مشکل رو به رو شوید.در صورتی که قصد دارید تا بر روی اکثر رمزارز معامله انجام دهید، باید صرافی را انتخاب کنید که از رمزارز های زیادی پشتیبانی می کند. در صورتی که نتوانستید به این نتیجه برسید تنها یک راه دارید.

ابتدا باید برای خود یک واچ لیست از رمزارزهایی که قصد مردی بر روی آن ها دارید ایجاد کنید. حال باید ببینید که از بین صرافی های معتبر کدام یک از رمزارزهای داخل واچ لیست شما پشتیبانی می کند. در صورتی با یک صرافی برای تریدهای خود انتخاب کنید.

8. پشتیبانی 24 ساعته

در هنگام کار با هر صرافی ، ممکن است مشکلات مختلفی برایتان ایجاد شود. به همین علت، بهتر است صرافی را انتخاب کنید که پشتیبانی خوب و مناسبی دارد. فرقی نمی کند که قرار است از بازار اسپات (SPOT) استفاده کنید و یا فیوچرز، مهم این است که صرافی پشتیبانی وقت شناسی داشته باشد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا وقت شناسی همانطور که اطلاع دارید بازار ارزهای دیجیتال به صورت 24 ساعته است، به همین دلیل ، باید صرافی را انتخاب کنید که حداقل بیشترین ساعات پشتیبانی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

 

💡 خرید وریفای بایننس

💡 وریفای کوکوین

 

مهم ترین مزیت معاملات فیوچرز در ارز های دیجیتال

بسیاری از معامله گران سعی می کنند ریسک خود را صرفا با خرید یک دارایی در زمان کاش قیمت یا فروش آن هنگام افزایش قیمت ،مدیریت کنند. نقطه ضعف این تاکنیک این است که اغلب پس از خروج از بازار، پشیمان می شوند که چرا پوزیشن خود را زود بستند.

مطالب پیشنهادی  معرفی 15 سایت برتر خارجی خرید و فروش اکانت و آیتم های بازی به صورت دلاری

یکی از مزایای کلیدی معاملات فیوچرز این است  که می توانید به موقعیت های لحظه ای موجود بدون وارد کردن سرمایه بیشتر ورود کنید و شما را برای شرایط مختلف بازار چابک و آماده میکند. معاملات فیوچرز ارز های دیجیتال به شما این امکان را می دهد که با استفاد از قدرت اهرم، سود خود را چند برابر کنید و بازده را به حداکثر برسانید. به عبارت دیگر، ارز قرار داد های فیوچرز می توان برای حدس و گمان در مورد جهت بازار و به حداقل رساندن ریسک استفاده کرد.،در صورتی که سرمایه کمتری نسبت به حالت عادی وارد پوزیشن می کنید.

شاید فکر میکنید بهترین راه معاملاتی برای همه افراد، معاملات فیوچرز در صرافی های ارز دیجیتال باشد اما اینطور نیست و برای اغلب افراد،استفاده از معاملات فیوچرز ریسک بالایی دارد.

 

لیست بهترین صرافی ها برای معاملات فیوچرز

 

1: بینگ ایکس ،بهترین صرافی فیوچرز

 

صرافی بیگ ایکس نیز از جمله صرافی های است که این امکان را فراهم کرده تا کاربران ایرانی بدون نیاز به تغییر IP در آن عضو شده و به معامله بپردازند. در صرافی بینگ ایکس کاربران ایرانی نیاز به احراز هویت ندارند، و می توانند بدون نیاز به احراز هویت روزانه 50000 دلار واریز و برداشت انجام دهند.

مزایای صرافی بینگ ایکس که آن را در لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتالی قرار می دهند عبارت اند از :

از مهم ترین ویژگی صرافی ارز دیجیتال بینگ ایکس می توان امکان متصل شدن به تریدینگ ویو  نام برد.

 • نقدینگی بالا
 • بیش از صد شعبه در جهان
 • مجهز به رابط کاربری ساده ، کارآمد و شفاف
 • مجهز به پشتیبانی فراسی
 • رتبه فیوچرز 6 (آپدیت مهر 1401 مارکت کپ)
 • امکان اتصال به پنل تریدینگ ویو
 • حداقل کارمزد
 • 24 ساعته در 7  روز هفته به کاربران خود پتیبانی ارائه می دهد
 • بدون نیاز به احراز هویت
 • این پلتفرم به خوبی در موبایل و دستکاپ کار می کند
 • امکان معامله در بازار فارکس
 • وجود ربات های آربیتراژ ترید
 • وجود دلار مجازی (VST) جهت تمرین و انجام معاملات دمو در لایو مارکت
 • قابلیت کپی ترید در معاملات فیوچرز اسپات
 • اپلیکیشن اختصاصی نسخه اندروید و IOS
 • امکان انجام معاملات Long و Short با اهرم (Futures) و اسپات (Spot) در بازار کریپتوکارنسی

 

2: صرافی ارز دیجیتال کوینکس

 

 

جالب است بدانید کوینکس از چندین زبان مختلف دنیا مثل زبان های چینی ، انگلیسی ، روسی، کره ای ،ژاپنی ، اسپانیایی و فارسی و… پشتیبانی می کند . بنابراین رابط کاربری این صرافی برای ایرانیان راحت خواهد بود.

 

مزایای صرافی کوینکس عبارت اند از:

 • پشتیبانی در 7 روز هفته و 24 ساعته شبانه روزی
 • عدم تحریم کاربران ایرانی
 • دارای احراز هویت و وریفای با مدارک ایرانی و شماره تلفن ایرانی
 • کارمزد کمتر نسبت به صرافی های داخلی
 • بدون نیاز به وی پی اس (VPS) یا فیلترشکن و VPN
 • پشتیبانی چند زبانه ( حتی از فارسی زبانان)
 • صرافی حرفه ای دارای قسمت های اسپات (SPOT) و مارچین (MARGIN) و فیوچرز
 • امنیت بالا
 • داراری استخر viaBTC
 • داراری پلتفرم راحت و مخاطب پسند
 • داراری کیف پول چند ارزی و مارکت  USD، BTC، BCH، ETH

 

💡 وریفای کوین بیس

💡 وریفای پای نتورک


 

سخن پایانی تلماتو

اگر به تازگی خرید ارز دیجیتال را شروع کرده اید، به دنبال یک پلتفرم آسان با استفاده از منابع آموزش کامل باشید تا به شما در درک این بازار پیچیده و به سرعت در حال توسعه کمک کند، هزینه ها و کارمزد ها را فراومش نکنید. هنگامی که هنوز در حال یادگیری هستید، شاید با کارمزد برای یک معامله کوچک مشکلی نداشته باشید؛ اما در معاملات بزرگتر قطعا این درصد کارمزدی که توسط صرافی از معامله کسر می شود برای شما قابل توجه خواهد بود. به ویژه معامله گران با حجم معاملات بالا می خواهد که هزینه های ترید را کاهش دهند.

بسیاری از دولت ها هنوز در حال بررسی این موضوع هستند که دقیقا چگونه می خواهند با ارزهای دیجیتال از منظر قانونی و مالیاتی رفتار کنند. با این حال به سادگی کلیک بر روی آدرس وب سایت صرافی ها ، می توانید در هر جای دنیا که باید از خدمات آن ها استفاده کنید. در این مطلب سعی کرده ایم ملاک های انتخاب صرافی را معرفی کنیم تا خودتان این ویژگی ها را در هر صرافی بررسی کنید و هترین صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید.

ممنون که تا پایان مقاله بهترین صرافی برای معاملات فیوچرز همراه ما بودید.

5/5 - (15 امتیاز)
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.