کارمزد معاملات در صرافی کوکوین KuCoin

کارمزد معاملات فیوچر مارجین اسپات در صرافی کوکوین KuCoin

فهرست مطالب

صرافی کوکوین یکی از کم کارمزد ترین صرافی ها برای معاملات می باشد که از سال 2017 کار خود را شروع کرده و توانسته است جایگاه خوبی برای خود در بازار ارز دیجیتال پیدا کند. هر صرافی در ازای خدماتی که ارائه می دهد و معاملاتی که انجام می گیرد کارمزد دریافت می کند. معاملاتی که در صرافی کوکوین وجود دارد شامل مارجین و اسپات و فیوچرز می باشد که کارمزد هر کدام متفاوت می باشد. برای انجام تراکنش واریز و برداشت و … در این صرافی شما نیاز دارید پس از افتتاح حساب مراحل احراز هویت کوکوین را طی کنید و از ترید در این صرافی بزرگ لذت ببرید. در این مقاله سعی می شود میزان کارمزد معاملات در صرافی کوکوین به صورت کامل ارائه شود با تلماتو همراه باشید.

 

 وریفای کوکوین

 

اساس تعیین کارمزد در صرافی کوکوین KuCoin

کارمزد در کوکوین به دو صورت متغیر و ثابت می باشد. کارمزد معاملات در کوکوین بسته به نوع معامله و نوسانات بازار ممکن است متفاوت باشد به همین دلیل می توانید نرخ روز کارمزد کوکوین را در سایت آن مشاهده کنید. از طریق یک سری پارامتر هایی می توان میزان کارمزد را کاهش داد از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1. افزایش سطح کاربری

2. کارمزد پایه

3. خرید و نگهداری توکن KCS 

کوکوین دارای سیستم تراز بندی 1- 12 دارد که هر چه سطح شما بالا برود کارمزد کمتر می شود. سطح شما به میانگین حجم معاملات در 30 روز گذشته و میزان توکن KCS ای که در کیف پول خود دارید بستگی دارد.

KCS در واقع همان ارز دیجیتال صرافی کوکوین است که در صورتی که شما KCS بخرید و در کیف پول خود نگه دارید میزان کارمزد شما بسته به نوع معامله کاهش پیدا خواهد کرد.

سطح خود را می توانید با خرید و فروش روزانه ارز دیجیتال در ساعت 00:00 هر روز بالا ببرید و از کاهش کارمزد طی 24 ساعت آینده بهره ببرید.

برای اطلاع از سطح کاربری خود می توانید پس از ورود به سیستم در صفحه کاربری خودتان آن را مشاهده کنید. نکته جالب توجه این است که در صورتی که سطح شما بالا باشد ممکن است کارمزد منفی نیز دریافت کنید.

میزان کارمزد پایه برای maker و taker برابر با 0.1% از مبلغ تراکنش می باشد.

 

[irp posts=”20477″ ]

 

بررسی سطوح کارمزد در کوکوین KuCoin

 

کارمزد صرافی کوکوین

 

1. Maker و Taker کارمزد سازندگان و خریداران ارز دیجیتال متفاوت از یک دیگر است. در حالت کلی میزان کارمزد 0.1% است اما ممکن است تحت شرایط مختلف که در ادامه اشاره خواهد شد تغییر کند.

2. KCS pay در این حالت کاربران می توانند با فعال کردن این گزینه در معاملات مارجین و اسپات تخفیف هایی تا حد 20 درصد نیز دریافت کنند

3. Trading fee token : کوکوین این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید رمز ارزی را که خرید و فروش می کنید به عنوان کارمزد استفاده کنید هم چنین می توانید به این منظور از رمزارز دیگری را نیز به عنوان کارمزد انتخاب کنید. برای مثال در معامله بیت کوین به USDT می توانید از USDT/KCS به عنوان کارمزد استفاده کنید.

 

نحوه محاسبه کارمزد صرافی کوکوین KuCoin

کارمزد معاملات در کوکوین بسته به نوع معامله و حجم آن، به صورت متغیر و بر اساس درصدی از حجم تراکنش محاسبه می‌شود. به عبارت دیگر، کوکوین برای هر نوع معامله شامل اسپات مارجین و فیوچرز ، و هم چنین واریز و برداشت یک درصد کارمزد مشخص دارد که به صورت اتوماتیک از مبلغ تراکنش کسر می‌شود. با افزایش حجم تراکنش، درصد کارمزد کمتری به شما تعلق می‌گیرد.

در صورتی که شما از معاملات مارجین کوکوین استفاده می‌کنید، کارمزد معاملات مارجین نیز به همین شکل محاسبه می‌شود.

در کل، کوکوین سعی در تعریف کارمزد مناسب و رقابتی دارد تا بتواند رضایت کاربران خود را جلب کند. به همین دلیل، کارمزد معاملات در کوکوین نسبتاً کمتر از بسیاری از صرافی‌های دیگر مانند حساب بایننس  ، حساب بای بیت ، حساب  okx ارز دیجیتال است.

 

[irp posts=”29688″ ]

 

کارمزد معاملات اسپات Spot در کوکوین KuCoin

معاملات اسپات کوکوین به معنای خرید و فروش فوری ارزهای دیجیتال به قیمت فعلی در بازار است. به عبارت دیگر، در معاملات اسپات، تراکنش به صورت فوری انجام می‌شود و شما می‌توانید به سرعت ارز دیجیتال خود را خریداری کنید یا به فروش برسانید.

صرافی کوکوین امکان معاملات اسپات برای بیش از ۱۰ ارز دیجیتال اعم از بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، دوج کوین و … را به کاربران خود ارائه می‌دهد. برای خرید یا فروش در معاملات اسپات، کاربران باید به حساب کاربری خود وارد شده و مبلغ مورد نظر خود را وارد کرده و سپس تراکنش خود را تأیید کنند و برای معامله کارمزد در نظر گرفته شده را پرداخت کنند.

از ویژگی‌های مهم معاملات اسپات در کوکوین می‌توان به سرعت بالا، کارمزد کمتر نسبت به معاملات فیوچر و امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال بدون نیاز به داشتن حجم بزرگ اشاره کرد.

 

کارمزد معاملات اسپات در صرافی کوکوین KuCoin

 

کارمزد معاملات اسپات در صرافی کوکوین به صورت متغیر و بر اساس حجم تراکنش سی روز گذشته ، میزان KCS ای که در حساب دارید هم چنین بر اساس Maker و taker شما تعیین می‌شود. با افزایش حجم تراکنش، کارمزد کمتری برای شما محاسبه می‌شود. همچنین، کوکوین برای برخی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و لایت کوین، کارمزد ثابتی را نیز برای معاملات اسپات تعریف کرده است.

طبق جدول در سطح صفر افرادی که در حساب خود هیچ توکن KCS ای ندارند و میانگین حجم مبادلات اسپات در 30 روز گذشته حدود کمتر از 50 بیت کوین باشد کارمزد آن برای سازنده ( maker ) و گیرنده ( taker ) 0.1 می باشد با این حال اگر این افراد با فعال کردن کارمزد پرداخت KCS ، به دلیل 20 درصد تخفیف، این کارمزدها به 0.08٪ از تراکنش کاهش می یابد.

با توجه به سطح بندی شما محدودیت های روزانه اعمال می شود برای مثال میزان محدودیت 24 ساعته برای سطح 0 – 4 حدود 200 بیت کوین می باشد.

 در سطح 5 با نگه داشتن 40000 KCS در حساب تان و با داشتن حجم معاملاتی برابر با 2000 بیت کوین ، محدودیت برداشت روزانه برابر با 500 بیت کوین بوده و کارمزدی برای maker در نظر گرفته نمی شود ولی کارمزد taker بسته به روش پرداخت بین 0.07 تا 0.056% خواهد بود.

در سطح 12 در صورتی که 150000 KCS بخرید و در حساب خود نگه دارید و طی سی روز گذشته حدود 80000 بیت کوین معامله کنید کارمزد برای maker -0.005% و برای taker برابر با 0.02% خواهد بود.

این سطح بندی شامل معاملات اسپات و فیوچرز کوکوین می باشد.

 

کارمزد معاملات مارجین margin در صرافی کوکوین KuCoin

 

 

کارمزد معاملات مارجین در کوکوین KuCoin

 

معاملات مارجین در صرافی کوکوین به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از سرمایه گذاری زیاد ، مقدار ارز دیجیتال بیشتری را خریداری یا به فروش برسانید. در این نوع مبادلات شما می توانید وام دریافت کنید و با وامی که دریافت کرده اید می توانید مقداری خیلی زیادی ارز دیجیتال بخرید و با بالا رفتن قیمت ارز سود کنید. در این حالت، شما باید به صورت جداگانه به صرافی در ازای سود معاملات مارجین کارمزد پرداخت کنید و مبلغ اصلی به همراه کارمزد را در صورت برداشت موجودی از حساب خود به کوکوین پس بدهید. همچنین، در صورتی که معاملات شما به سمت نقض قرار گرفت، شما ممکن است باید سرمایه اضافی به صرافی بپردازید تا حسابتان را برطرف کنید.

به همین دلیل برخلاف معاملات اسپات و فیوچرز در کوکوین سرمایه زیادی برای شروع معاملات مارجین وجود ندارد.  لازم است بدانید برای دریافت وام باید مراحل احراز هویت کوکوین را پشت سر بگذارید. میزان کارمزد معامله مارجین نیز مانند اسپات به صورت پایه 0.1 % است اما با توجه به این که این نوع معامله دائما در نوسان است کارمزد آن خیلی متغیر می باشد و شما حین معامله می توانید میزان کارمزدی که تعلق می گیرد را مشاهده کنید.

توجه : معاملات مارجین به دلیل پیچیدگی و ریسک بالا، به عنوان یکی از معاملات پیشرفته در صرافی کوکوین محسوب می‌شوند و کارمزد بالاتری نسبت به معاملات اسپات دارد و بهتر است که قبل از اقدام به معاملات مارجین، با شرایط و ریسک‌های آن آشنا شوید.

 

کارمزد معاملات فیوچرز futures در صرافی کوکوین KuCoin

معاملات فیوچرز در کوکوین KuCoin به شما اجازه می‌دهد تا به صورت قراردادی، در آینده، یک ارز دیجیتال را به قیمتی مشخص خریداری یا به فروش برسانید. در واقع، شما با خرید یک قرارداد فیوچرز ، به صورت مستقیم با صرافی قرارداد می‌بندید و در تاریخ تعیین شده، باید مقدار ارز دیجیتال مشخصی را با قیمت تعیین شده در قرارداد، خریداری یا به فروش برسانید. 

کارمزد معاملات فیوچرز در کوکوین KuCoin بسته به نوع قرارداد و حجم آن، به صورت متغیر بوده و درصدی از حجم معامله را به خود اختصاص می دهد. هر چه حجم معامله افزایش یابد کارمزد کمتری خواهید پرداخت. همچنین، کوکوین برای برخی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و لایت کوین، کوکوین کارمزد ثابتی را نیز برای معاملات فیوچرز تعریف کرده است که بسته به نوع قرارداد و حجم آن، به صورت جداگانه از حساب کاربر کسر می‌شود. 

هم چنین میزان کارمزد صرافی کوکوین برای معاملات فیوچرز بر اساس نرخ بهره است و ممکن است میزان بهره گاهی به صورت کاهشی و گاهی به صورت افزایشی باشد بنابراین بهتر است قبل از ورود به این بازار از ریسک آن مطلع باشید.

 

معاملات فیوچرز در صرافی کوکوین KuCoin

 

کارمزد واریز و برداشت ارز دیجیتال در صرافی کوکوین KuCoin

کارمزدی برای واریز به حساب صرافی کوکوین KuCoin دریافت نمی شود و کاملا رایگان است اما کارمزد برداشت بر اساس نوع ارز دیجیتال تعیین می شود. برای مثال :

 • برای برداشت بیت کوین در بلاک چین بیت کوین، 0.0005 بیت کوین پرداخت می کنید.
 • هنگام برداشت ETH در بلاک چین اتریوم از صرافی کوکوین ، 0.0005 ETH پرداخت می کنید.
 • هنگام برداشتن ADA در بلاک چین کاردانو، 1 ADA پرداخت می کنید.

 

کارمزد واریز و برداشت در صرافی کوکوین

 

حقیقت این است که کارمزد هایی که برای معاملات گرفته می شود به کوکوین نمی رسد بلکه تراکنش برداشت به بلاک چین ارسال می شود بنابراین آن مبلغی که برای تراکنش داده شده بود به ماینر ها و اعتبار سنجی هایی که مسئولیت پردازش تراکنش و امنیت شبکه بلاک چین را بر عهده دارند پرداخت می شود. کوکوین برای این که از پردازش تراکنش ها مطمئن شود لازم است این هزینه ها را به استخراج کنندگان پرداخت کند.

هر درخواست برداشتی که در صرافی کوکوین ایجاد می کنید یک مبلغ حداقلی برای آن ارز دیجیتال وجود دارد و اگر مبلغ مد نظرتان کم باشد در خواست برداشت امکان پذیر نیست. برای اطلاع از حداقل مبلغی که می توانید برداشت و واریز کنید می توانید به صفحه کارمزد واریز و برداشت در سایت اصلی صرافی کوکوین مراجعه کنید و بسته به نوع ارز دیجیتال آن را مشاهده کنید. البته توجه داشته باشید ممکن است به دلیل تراکم شبکه ممکن است کارمزد ها برای برداشت تغییر کنند.

مسئله ای که هنگام برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوکوین باید به آن توجه کرد انتخاب شبکه صحیح می باشد. برای مثال اگر آدرسی که به برداشت می کنید آدرسERC20  باشد در واقع همان بلاک چین اتریوم است و هنگام برداشت باید گزینه ERC20  را انتخاب کنید. بنابراین شما باید شبکه ای را انتخاب کنید که با آدرس شما سازگار است. در صورتی که شبکه اشتباه را انتخاب کنید سرمایه تان و کارمزدی که پرداخت کرده اید را از دست خواهید داد.

 


سوالات متداول

1. میزان کارمزد سپرده گذاری ( واریز ) در کوکوین چقدر است ؟

کارمزدی برای سپرده گذاری در کوکوین تعلق نمی گیرد.

 

2. برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوکوین چقدر طول می کشد و کارمزد آن چقدر است ؟

برای برداشت بیت کوین از کوکوین نهایتا لازم است 30 دقیقه زمان صرف کنید که کامزد آن متغیر می باشد اگر بیشتر از این بود با پشتیبانی کوکوین ارتباط بگیرید.

 

3. محدودیت برداشت از حساب کوکوین چقدر است و به چه چیزی بستگی دارد ؟ا

بستگی به وریفای حساب کوکوین دارد به صورتی افرادی که حساب خود را وریفای نکرده اند روزانه 1 بیت کوین و برای کسانی که حساب خود را به صورت کامل وریفای کرده اند محدودیت برداشت 200 بیت کوین از حساب کوکوین KuCoin وجود دارد. برای ارز فیات نیز کسانی که KYC حساب خود را تکمیل کرده اند روزانه 15000 دلار محدودیت برداشت اعمال شده است. کارمزد

 


خدمات وریفای سایت تلماتو

:idea: اکانت آپورک

:idea: احراز هویت حساب اسکریل 

:idea: وریفای اکانت وایز

دیدگاه (4)

 • رضا پاسخ

  سلام وقت بخیر
  یه سوال داشتم کارمزد 0.1 در حد حرفه انگاری تو معاملات خیلی بیشتر از این مقدار کم میشه چطور ممکنه همچین چیزی؟

  2023-07-06 در 13:42
  • nikfal پاسخ

   سلام و وقت بخیر کارمزد هر معامله ای بسته به سطح شما متفاوته ولی با این حال اگر فکر می کنید که مشکل پیش اومده با پشتیبانی صرافی در ارتباط باشید تا مشکلتون رو حل کنن.

   2023-07-09 در 13:57
 • شهمرادی پاسخ

  مرسی از اطلاعات مفیدی که قید کردین خیلی کارساز بود
  مقالات مهمو لطفا در کانال تلگرامتون منتشر کنید یاد اوری بشه ۱

  2023-07-04 در 11:55
  • nikfal پاسخ

   ممنونم از همراهی و لطفی که به مجموعه تلماتو دارید. نظر شما حتما برای تیم ما مفید خواهد بود.

   2023-07-16 در 14:48

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *